Jump to content




DJD

Recommended Posts

Σε εσάς στρώνουν τους δρόμους με νέα άσφαλτο; Σε εμάς στρώνουν. Απορώ πως τους ήρθε τέτοια εποχή να στρώνουν δρόμους.

Όχι μόνο στρώνουν... Έναν δρόμο τον έστρωσαν υποδειγματικά... Και μετά τον έστρωσαν ξανά από πάνω! Και αμέσως μόλις τελειώνει το στρωμένο γίνεται ράλι ντακάρ.

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Όλο το 2013 γραμμένος στα μητρώα του ΟΑΕΔ.

Χωρίς ταμείο φυσικά.

Κάτοχος του 25% ενοικίου ενός 2αριού, ήτοι 750 € το χρόνο.

- Άρα γι' αυτούς δε θεωρούμαι άνεργος. -

Άρα έχουμε και λέμε...

Τεκμήριο που ζω και αναπνέω τον αέρα τους: 3000 €

Καθαρό ετήσιο εισόδημα: 750 €

Σύνολο δήλωσης για το 2013: 3750 €

Ποσό που θα κληθώ να πληρώσω φέτος στην εφορία: 601,75 €

Το κορυφαίο όλων πιο είναι όμως;!

Θα πάρω το κοινωνικό μέρισμα! :yes4:

:giveup::giveup::giveup:

ΕDIT: ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Link to comment
Share on other sites

Όλο το 2013 γραμμένος στα μητρώα του ΟΑΕΔ.

Χωρίς ταμείο φυσικά.

Κάτοχος του 25% ενοικίου ενός 2αριού, ήτοι 750 € το χρόνο.

- Άρα γι' αυτούς δε θεωρούμαι άνεργος. -

Άρα έχουμε και λέμε...

Τεκμήριο που ζω και αναπνέω τον αέρα τους: 3000 €

Καθαρό ετήσιο εισόδημα: 750 €

Σύνολο δήλωσης για το 2013: 3750 €

Ποσό που θα κληθώ να πληρώσω φέτος στην εφορία: 601,75 €

Το κορυφαίο όλων πιο είναι όμως;!

Θα πάρω το κοινωνικό μέρισμα! :yes4:

:giveup::giveup::giveup:

ΕDIT: ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Το φορολογητέο σου εισόδημα είναι 3000. Δεν αθροίζουμε πραγματικό + τεκμαρτό. Δυστυχώς η ευνοική διάταξη για χαμηλά εισοδήματα δεν ισχύει για όσους έχουν εισόδημα από ενοίκια. Σε κάθε περίπτωση, ψάξε μήπως από εισοδήματα παλαιότερων ετών μπορείς να κάνεις ανάλωση κεφαλαίου για τα 2250 που υπολείπονται μεταξύ τεκμαρτού και δηλωθέντος.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά ανακάλυψα ότι ο κόσμος μου είναι γεμάτος από άτομα με ανθρώπινο πρόσωπο που θέλουν να με βοηθήσουν να ξεπεράσω τα προβλήματά μου

και να ανοίξω ένα παράθυρο σε ένα πιο ρόδινο μέλλον...αυτοί οι άνθρωποι λέγονται πολιτικοί :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Το φορολογητέο σου εισόδημα είναι 3000. Δεν αθροίζουμε πραγματικό + τεκμαρτό. Δυστυχώς η ευνοική διάταξη για χαμηλά εισοδήματα δεν ισχύει για όσους έχουν εισόδημα από ενοίκια. Σε κάθε περίπτωση, ψάξε μήπως από εισοδήματα παλαιότερων ετών μπορείς να κάνεις ανάλωση κεφαλαίου για τα 2250 που υπολείπονται μεταξύ τεκμαρτού και δηλωθέντος.

Μη κολλάς στα λογιστικά..

Να θίξω τη "λογική" τους ήθελα έτσι όπως το έθεσα..

Στα χέρια μου πήρα 750 θα δώσω 600..

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω... και εγώ με τεκμαρτό 14500 και εισοδήματα από ελ. επάγγελμα είμαι σε ακόμα χειρότερη φάση. απλά μην το αφήσεις έτσι, εξάντλησε κάθε περιθώριο για την πληρωμή όσο το δυνατόν λιγότερου φόρου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.