Jump to content




DJD

Recommended Posts

Στην είσοδο του ξενοδοχείου που δούλευα, στούκαρε γεράκι. Πως δεν την διαπέρασε με την ταχύτητα που πήγαινε! Απολογισμός, σπασμένη φτερούγα και υποθέτω τρελός πονοκέφαλος.

Link to comment
Share on other sites

Στην είσοδο του ξενοδοχείου που δούλευα, στούκαρε γεράκι. Πως δεν την διαπέρασε με την ταχύτητα που πήγαινε! Απολογισμός, σπασμένη φτερούγα και υποθέτω τρελός πονοκέφαλος.

Τι γίνεται με τα πτηνά?? Εμένα πριν κάνα μήνα έκανε απόπειρα αυτοκτονίας στην πόρτα μου μία τσίχλα!

Δια του λόγου το ασφαλές:

Στούκαρε πρώτα και μετα κοίταγε

attachment.php?attachmentid=61846&stc=1&d=1398721195

post-14179-1416078371,8468_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι Αμερικάνοι πάντως το έχουν πάει και παραπέρα το θέμα.

Project Safe Flight

Lights Out New York

Project Safe Flight’s affiliate program, Lights Out New York, promotes education and outreach by encouraging owners of tall buildings to turn off lights during the two migration seasons to help save night-migrating birds while reducing energy costs. A twofold win!

Turning off the lights and drawing the blinds can help save thousands of birds from over 100 different species every year!

Γνωστό το πρόβλημα με το γυαλί και τις αντανακλάσεις/διαφάνεια.

Noise-barriers-birds-in-EU-1a.png

Link to comment
Share on other sites

Την φωτό βρε :p

Το πουλί το είχαμε έτσι όλο το βράδυ, μου έκανε παρέα στο νυχτερινό. Την επόμενη μέρα το πρωί ήρθε ένας τυπάς από μια ομάδα or something που βρίσκεται στον Όλυμπο και που ασχολείται με περίθαλψη άγριων ζώων.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.