Jump to content




DJD

Recommended Posts

Τι σχέση έχουν οι μ@λακίες των πολιτικών με το ζόρι που τραβάει ο λαός? Δεν νομίζω κανένας από εμάς να ήταν χαρούμενος αν είχαμε τέτοια σκηνικά εδώ στην Ελλάδα, για οποιοδήποτε λόγο και αν γινόταν. Και το τελευταίο που θα θέλαμε είναι εξυπνάκιδες να μας τρολάρουν...

Ίσως δεν έγινα κατανοητός.

Μην κρίνεις εξ ιδίων, επειδή εσύ αισθάνεσαι ουδέτερος ενώ εκείνος τα βλέπει από την πλευρά των Ρώσων.

Όσο για τους πολιτικούς , εάν δεν τους έχουμε ψηφίσει για να είναι στην εξουσία, φταίμε γιατί τους ανεχόμαστε.

Κερατάδες Σκανδιναβοί, όλα δικά τους τους τα θέλουν... :)

Πιο σοβαρά τώρα, δε νομίζω ότι μπορείς να επιχειρηματολογήσεις εύκολα υπέρ αυτής της λογικής των ιστορικών δικαιωμάτων. Αν είναι έτσι, όλη η Κριμαία ήταν γεμάτη ελληνικές αποικίες επί αιώνες. Να πάμε να την διεκδικήσουμε κι εμείς;

Τα δικαιώματα και το δίκαιο είναι υποκειμενικές έννοιες που στηρίζονται στο ακλόνητο επιχείρημα της δύναμης.

Λοιπόν ναι, εάν έχουμε την δύναμη είναι δίκαιο να τα πάρουμε. Εάν δεν την έχουμε είναι κατάφορη αδικία

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Οπότε οι αμερικάνοι πολίτες, πρέπει να την λένε σε όλο τον κόσμο επειδή η Αμερική κάνει πολέμους δεξιά αριστερά. Επίσης οι μαύροι πρέπει να κυκλοφορούνε με το πουλί έξω, επειδή την έχουν μεγαλύτερη από τους άλλους.

Συγγνώμη, στο δημοτικό βρισκόμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιώματα και το δίκαιο είναι υποκειμενικές έννοιες που στηρίζονται στο ακλόνητο επιχείρημα της δύναμης.

Λοιπόν ναι, εάν έχουμε την δύναμη είναι δίκαιο να τα πάρουμε. Εάν δεν την έχουμε είναι κατάφορη αδικία

Κάθε άλλο. Το "δίκαιο" είναι παραδοσιακά η κωδικοποίηση των κανόνων που προασπίζουν τα δικαιώματα των ανίσχυρων έναντι των ισχυρών. Γι αυτό θεωρώ ότι κι η Ελλάδα σχεδόν πάντα αναλαμβάνει το ρόλο του υπερασπιστή του διεθνούς δικαίου, επειδή δεν είναι αρκετά ισχυρή να επιβάλλει τη βούλησή της διαφορετικά.

Αντίθετα, χώρες όπως η Τουρκία, το Ισραήλ, η Ρωσία, οι ΗΠΑ, που διαθέτουν διπλωματική και στρατιωτική ισχύ αντίστοιχη των βλέψεών τους, συνήθως δεν ασχολούνται με το δίκαιο ή άδικο.

Είναι πολύ επικίνδυνο -ειδικά για την Ελλάδα- να αρχίσουμε να αποδεχόμαστε διευθετήσεις που βασίζονται αποκλειστικά στην ισχύ.

Όπως και να έχει, αυτή τη στιγμή η πολιτική θέση της Ρωσίας έχει έρεισμα, αλλά αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση τα ιστορικά δικαιώματα στο Κίεβο από τον 9ο αιώνα.

Link to comment
Share on other sites

και ενώ όλα κυλούσαν ήρεμα στο οφτοπικ ξαφνικά σαν να κάποιος γύρισε το διακόπτη και κόλαση:

θρησκεία,οικονομία,Πουτιν,ΑΕΙ,πολιτική

από λεπτό σε λεπτό,περιμένω και την επιστροφή του seismic (winters γράψε ποίημα) :hehe:

ούτε το ΠΟΘ δεν την γλύτωσε

Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε φούστη μου πήρα ένα zte blad V (το έχει πάρει και η αδερφή μου και τις βγήκε γαμάτο) εμένα σήμερα μόλις γύρισα σπίτι το άνοιξα και τι βλέπω πάνω πάνω ένα καμένο pixel λέω δεν μαμιέται δεν πολυφένεται μετά πάω να στήλω ένα sms και κάθε φορά που πάταγα ένα πλήκτρο άκουγα γκζζουτ γκζζουτ γκζζουτ γκζζουτ λέω εεε ? πάω παίρνω της αδερφής μου τα βάζω δίπλα δίπλα κάνω τα ίδια πράγματα γκζζουτ γκζζουτ το δικό μου ( πρέπει να έχει γίνει αστοχία υλικού στην δόνηση) τρέχω και μερικά benchmarks έβγαλε 120 λιγότερους πόντους το δικό μου οπότε αποφάσια αύριο πρωί πρωί να το πάω πίσω μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες .

Κατευθείαν καινούργιο δεν περιμένω ούτε μία μέρα

πως είπαμε τις δύο αρχές

η μία είναι ινκα και η άλλη να τις πετάξω αν χρειαστεί !

Link to comment
Share on other sites

^ Πάρε ένα φίλο σου μαζί και σύστησέ τον ώς "κύριο Καλάσνικοφ" αν δεν θυμηθείς τη δεύτερη...

BTW, έλιωσα με το παρακάτω...

Οπότε οι αμερικάνοι πολίτες, πρέπει να την λένε σε όλο τον κόσμο επειδή η Αμερική κάνει πολέμους δεξιά αριστερά. Επίσης οι μαύροι πρέπει να κυκλοφορούνε με το πουλί έξω, επειδή την έχουν μεγαλύτερη από τους άλλους.

Συγγνώμη, στο δημοτικό βρισκόμαστε?

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Το φιλικό παιχνίδι Ν. Αφρική - Βραζιλία μόλις έχει τελειώσει, κι ένας πιτσιρικάς έριξε σπριντ να μπει στον αγωνιστικό χώρο για να αγκαλιάσει/βγάλει φωτογραφίες με/να ζητήσει φανέλες από τους παίκτες. Η ασφάλεια του γηπέδου, όταν πλέον το πιτσιρίκι έχει μπει στο χορτάρι, τον παίρνει χαμπάρι και προσπαθεί να τον απομακρύνει. Ο Neymar πλησιάζει και τον παίρνει αγκαλιά και τα υπόλοιπα στο βίντεο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=z-UruZXrWg0]Neymar faz a festa com garotinho na África - YouTube[/ame]

fc74ca60-a49d-11e3-a9aa-ad32fb1af003_476795865.jpg

στο χαμόγελο του πιτσιρικά ζωγραφισμένη όλη η ευτυχία του κόσμου

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.