Jump to content




DJD

Recommended Posts

Τα κορίτσια μου και σύσσωμη η επιτροπή του κόμματος, εκφράζουν τον αποτροπιασμό τους για το τραγικό αυτό συμβάν.

Να βρεθούν οι ένοχοι, να αποδοθούν οι ευθύνες που τους αναλογούν., και να επανεξεταστεί η ύπαρξης των καπιταλιστικών καρναβαλικών εκδηλώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο εβδομαδες περιπου εκει που γυρνουσαμε απο τη βολτα με τον κοπρο μας ειδαμε ενα αδεσποτο σε πολυ χαλια κατασταση.

Το ειχαμε ξανα δει στη γειτονια, τον ταιζαν οι γειτονες και ηταν πολυ κομπλε.

Ηταν ενα θυληκο ημαιμο μπεζ πολυ καλο και ησυχο.

Εκεινη τη μερα το ειδαμε μεσ'τα αιματα και αθλια κατασταση.

Πηγαμε τον τεντ σπιτι και στα καπακια πηραμε τηλ την φιλοζωικη.

Στη αρχη η τυπισσα μου εκανε τη δυσκολη αλλα με απραιτητα γαλλικα εστρωσε χαρακτηρα.

Μου ειπε οτι στη περιοχη μενει μια εθελοντρια και οτι θα μας παρει τηλ.

Πραγματι μετα απο 10λεπτα μας πηρε και δωσαμε ραντεβου στο σημειο που ηταν το σκυλι.

Πηγαμε εκει φαγαμε 3,5 ωρες και... πουθενα ο σκυλος...

Το μοναδικο πραγμα που βρηκαμε ηταν αιματα στο δρομο και το πεζοδρομιο.

Ψαξαμε και σε κτηνιατρους στη περιοχη αν τυχον το πηγε καποιος εκει αλλα πουθενα...

Περασε μια εβδομαδα χωρις να το δουμε και σκεφτομασταν τα χειροτερα.

Μεχρι που ξαφνικα μια μερα ξανα φανηκε σε λιιιιιγο καλυτερη κατασταση.

Πηραμε αμεσως τηλ τη κοπελα και τη πηγαμε στη φιλοζωικη.

Ολο το πισω ποδι ηταν σκισμενο απο δαγκωματα κλπ.

Μπηκε χειρουργειο δυο φορες και ηταν στη αναρρωση και ειχαμε αποφασισει πως μολις συνελθει θα τη κρατησουμε εμεις μεχρι να δωθει για υιοθεσια.

Πριν λιγο μαθαμε πως τελικα δεν τα καταφερε η μικρη :(

Link to comment
Share on other sites

Η φάση μου θυμίζει τον Τομ Χανκς (στο the terminal) στο αεροδρόμιο, που ξέσπασαν οι διαδηλώσεις κι ο πανικός στην "Κρακόζια" και δεν μπορούσε να φύγει από τις Η.Π.Α. αλλά ούτε και να μείνει.. και μέσα στην ατυχία του, κάποιοι τον "πείραζαν".. μακάρι να μη ζήσουμε ποτέ τέτοιες στιγμές κι εδώ.. ή σαν έλληνες, σε άλλη χώρα του εξωτερικού.. :...:

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, αν πονούσε ο αρβανιτόπουλος, άνετα θα έπαιζα με τον πόνο του. ειδικά σήμερα. #tospititoutospitakitou

Έλα ρε συ, πως κάνεις έτσι... Κίνητρα είπε να δώσει ο άνθρωπος :p

Από την άλλη, εγώ φοβάμαι μήπως με αυτά τα κίνητρα χαθεί η εξεταστική και τρέχουμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Πολύ αστείο να παίζεις με τον πόνο του άλλου :TD:

Δεν ξέρω αν παίζει με τον πόνο των άλλων εκείνο που γνωρίζω είναι ότι ιστορικά οι Ρώσοι έχουν τα ίδια δικαιώματα στο Κίεβο αφού η πόλη ξεκίνησε την καριέρα της ως πρωτεύουσα του κράτους των Βαράγγων Ρως από τους οποίους πήρε το όνομα η σημερινή Ρωσία.

Δανικά είναι όλα στη ζωή. Μπορεί να ήμαστε δούλοι τώρα αλλά δεν είναι απίθανο κάποιος μετά από 2 χιλ χρόνια να τρολαρει τους Τούρκους για την Ιστανμπουλ...

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν οι μ@λακίες των πολιτικών με το ζόρι που τραβάει ο λαός? Δεν νομίζω κανένας από εμάς να ήταν χαρούμενος αν είχαμε τέτοια σκηνικά εδώ στην Ελλάδα, για οποιοδήποτε λόγο και αν γινόταν. Και το τελευταίο που θα θέλαμε είναι εξυπνάκιδες να μας τρολάρουν...

Link to comment
Share on other sites

Δανικά είναι όλα στη ζωή.

Κερατάδες Σκανδιναβοί, όλα δικά τους τους τα θέλουν... :)

Πιο σοβαρά τώρα, δε νομίζω ότι μπορείς να επιχειρηματολογήσεις εύκολα υπέρ αυτής της λογικής των ιστορικών δικαιωμάτων. Αν είναι έτσι, όλη η Κριμαία ήταν γεμάτη ελληνικές αποικίες επί αιώνες. Να πάμε να την διεκδικήσουμε κι εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει με τον πόνο των άλλων εκείνο που γνωρίζω είναι ότι ιστορικά οι Ρώσοι έχουν τα ίδια δικαιώματα στο Κίεβο αφού η πόλη ξεκίνησε την καριέρα της ως πρωτεύουσα του κράτους των Βαράγγων Ρως από τους οποίους πήρε το όνομα η σημερινή Ρωσία.

Δανικά είναι όλα στη ζωή. Μπορεί να ήμαστε δούλοι τώρα αλλά δεν είναι απίθανο κάποιος μετά από 2 χιλ χρόνια να τρολαρει τους Τούρκους για την Ιστανμπουλ...

Γιατί νομίζεις ότι οι Τούρκοι έδιωξαν τους Έλληνες από τη Πόλη το 1955;

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ, πως κάνεις έτσι... Κίνητρα είπε να δώσει ο άνθρωπος :p

Από την άλλη, εγώ φοβάμαι μήπως με αυτά τα κίνητρα χαθεί η εξεταστική και τρέχουμε :hehe:

όταν από τη γραμματεία σου έχουν πει ότι διαγραφή για το έτος σου Σεπτέμβριος '15, και ξαφνικά του ναυλώνει του άλλου και λέει από το 2006 και πίσω τελευταία χρονιά, δεν το λες και κίνητρο. Τουλάχιστον όχι σε ακαδημαϊκό επίπεδο. Για μπάχαλα ίσως -καλό είναι να μη γίνονται, αλλά καμιά φορά χρειάζονται-

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.