Jump to content




DJD

Recommended Posts

Mπα για την ομορφιά το είπα όχι για το κρύο.

Με θέρμανση, κοιτα να δεις τι παιζει, ειμαι στον τρίτο και το καλοριφέρ της κεντρικής δε ζεσταίνει και τόσο και αναγκάζομαι να ανάβω ένα αερόθερμο 3,5KW που έχω που όμως του έχει χαλάσει ο θερμοστάτης και παίζει 100% συνέχεια. Για να μη ψοφάω απ τη ζεστη και επειδή δε ψήνομαι να αλλάζω θερμοστάτες, ρεγουλάρω την θερμοκρασία με την μπαλκονόπορτα. (ακα την έχω ανοιχτη).

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καταστροφικό?

Δε μπορώ αλλιως. Σε οποια σκάλα και να το βάλω δε σταματάει ποτε.

Παίξε χειροκίνητο θερμοστάτη. Ζεστάθηκες? Σβήστο. Κρύωσες? Βάλτο πάλι...

Και πάρε άμεσα καινούριο. Τα αερόθερμα καίνε μέσα σε μία μέρα σε ρεύμα την αξία τους (έχουν 20-30 ευρω καν αν το παρακάνεις η ΔΕΗ θα σου έρθει 400). Οπότε προσοχή :)

Link to comment
Share on other sites

Παντρεύομαι ΤΩΡΑ!!!

Για το συγκεκριμένο "μπάζο" πιστεύω θα υπάρχει αρκετός ανταγωνισμός και όχι λόγω δεξιοτεχνίας :p

edit: Είναι πραγματικά αξιοπρόσεκτο το πόσες πολλές και φαινομενικά ορθές δικαιολογίες μπορεί να βρει κάποιος όταν δε θέλει να παραδεχθεί ότι δεν προσπάθησε αρκετά για να πετύχει κάτι...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.