Jump to content




DJD

Recommended Posts

[MENTION=22279]acct[/MENTION] χαχαχαχ προχώρα το λίγο.. να βγει το κοριτσάκι βρεεε... εγώ το βλέπω.. απλά ο [MENTION=28647]artyom[/MENTION] θέλω να μας πει τι εννοεί; Ξεφτίλα είναι που κράζουν το κορίτσι ή που το παρουσίασαν το θέμα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η όλη φάση.

Την εβαλε στον τοιχο η Ανιτα και την ξεφτυλισε.

Αλλά και μόνο που έσκασε σε εκπομπή της Πανιας είναι ξεφτιλα απο μονο του.Δε τη δικαιολογώ.

Το παρασκήνιο μιας τηλεοπτικής εκπομπής

Link to comment
Share on other sites

Ε και τι έγινε εδώ έχει ολόκληρο youtube να ξεφτιλίσει οσο θέλει την ανιτα ...

Επίσης αλφα και games δεν πάνε μαζί εδώ την προηγούμενη φορά βρήκαν 90 εξαρτημένα παιδάκια από το πουθενά !

Στάλθηκε απο Thelab.gr Phone

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: "Τι γνώσεις πρέπει να έχει κάποιος ώστε να γίνει διευθυντής ποιοτικού ελέγχου;"

Με ρώτησε ο ανιψιός μου να τον βοηθήσω για το σχολείο (β' Γυμνασίου) αλλά δεν βρίσκω τίποτα, κανείς γνωρίζει;

Συνήθως σε σοβαρές βιομηχανίες, στην θέση αυτή βρίσκονται άνθρωποι που έχουν ασχοληθεί με διοίκηση παραγωγικών συστημάτων (είτε από οικονομική σχολή, είτε από τμήμα μηχανολόγων μηχανικών). Π.χ. εγώ που έχω τελειώσει μηχανολόγος μηχανικών με κατεύθυνση βιομηχανικής διοίκησης (τρομάρα μου) μπορούσα να είμαι σε μία τέτοια θέση εάν είχα την κατάλληλη εμπειρία μιας και στα φοιτητικά μου χρόνια είχα ασχοληθεί αρκετά με το θέμα, τόσο σε επίπεδο μαθημάτων όσο και διπλωματικής.

Πέρα από την πανεπιστημιακή εκπαίδευση, μπορείς να εκπαιδευτείς και σε συστήματα διασφάλισης ποιότητας (βλέπε ISO, HACCP κλπ).

ό,τι άλλο θες ρώτα είτε εδώ είτε σε πμ είτε σε νέο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

20 Μέρες κλειστά τα Lidl στην περιοχή μου επειδή αναβαθμίζονται(θα βάλουν φούρνο και δεν ξέρω τι άλλο). Όλως τυχαίως τα άλλα supermarket (Μαρινόπουλος, Βερόπουλος) διπλασιάσανε (και λίγο λέω) κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Myralis, ο εγκεφαλος σου εχει παρα πολυ περιεργη λειτουργια. Δεν μπορει να κατανοησει μια απο τις κλασσικοτερες περιπτωσεις χιουμορ του ελληνα σε σχεση με το δημοσιο (θα τους βαλω βομβα εκει στο ικα/εφορια/τραπεζα κλπ) αλλα αμεσως καταφερνει και την συνδεει με το κομμα του και γκρινιαζει. Εισαι πολυ κουραστικος τυπος ρε γαμωτο, γι αυτο καναμε like, μας εχεις πρηξει τα pretzels με τον συριζα.

Δεν το συνέδεσα με το κόμμα, έκανα πλάκα με βάση αυτά που λέγαμε στο άλλο θέμα.

Αν σε κουράζω, υπάρχει λύση, ignore ή απλά προσπέρνα τα ποστ.

Poll for the lolz

Link to comment
Share on other sites

20 Μέρες κλειστά τα Lidl στην περιοχή μου επειδή αναβαθμίζονται(θα βάλουν φούρνο και δεν ξέρω τι άλλο). Όλως τυχαίως τα άλλα supermarket (Μαρινόπουλος, Βερόπουλος) διπλασιάσανε (και λίγο λέω) κίνηση.

Πιο "φλου" καταστήματα από τα lidl δεν έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

Φλου ξε-φλου είναι οι μόνοι που σου επιστρέφουν και το σεντ στα ρέστα, αν ψωνίζεις μετρητά. Παρότι πηγαίνω σπανιότατα, γιατί απεχθάνομαι ότι χρεώνουν +30% σε σχέση με τις γερμανικές τιμές, χάρη στη έλλειψη ανταγωνισμού από τα δικά μας καρτέλ.

Link to comment
Share on other sites

Πιο "φλου" καταστήματα από τα lidl δεν έχω δει...

Όσο ποιο φλου τόσο ποιο μικρό εργατικό κόστος. Δεν πληρώνεις υπαλλήλους να είναι στα ράφια και να ισιώνουν όλη την ώρα τις συσκευασίες. Το καλό είναι ότι περνάνε αυτή την μείωση του κόστους στα προϊόντα ή έστω οι τιμές αυτή την αίσθηση δίνουν.

Φλου ξε-φλου είναι οι μόνοι που σου επιστρέφουν και το σεντ στα ρέστα, αν ψωνίζεις μετρητά. Παρότι πηγαίνω σπανιότατα, γιατί απεχθάνομαι ότι χρεώνουν +30% σε σχέση με τις γερμανικές τιμές, χάρη στη έλλειψη ανταγωνισμού από τα δικά μας καρτέλ.

Πολλές φορές αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν αποφάσιζαν να φέρουν τις Γερμανικές τιμές εδώ, διότι αυτό που λες ισχύει. Και στις προσφορές και στα προϊόντα τους γενικότερα. Ήδη κάνουν ζημιά στους άλλους με τις υπάρχουσες τιμές. Άμα τις ρίχνανε και άλλο;

Μόνο ο Μαρινόπουλος το παλεύει με κάτι 20άρια εκπτώσεις μαζικά σε κατηγορίες προϊόντων.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι fan του lidl, πολυ καλα πράγματα σε πολύ καλες τιμές

btw δεν εχω φαει καλυτερο ψωμι για τοστ (και οχι μονο), αγοραστε εκεινο το american way ( καπως ετσι) brown (το 'μαυρο') sliced bread γραφει εξω και θα με θυμηθείτε

Link to comment
Share on other sites

btw δεν εχω φαει καλυτερο ψωμι για τοστ (και οχι μονο), αγοραστε εκεινο το american way ( καπως ετσι) brown (το 'μαυρο') sliced bread γραφει εξω και θα με θυμηθείτε

Πολύ καλό όντως. Ακριβώς στο διπλανό ράφι βέβαια υπάρχει το χειρότερο ψωμί(?) για τοστ ever. Χρυσός Μήλος αν θυμάμαι καλά το όνομα, θυμάμαι πολύ καλά όμως ότι άνοιγες την συσκευασία και σε έπαιρνε η μπόχα από τα διογκωτικά που του είχαν βάλει, ότι έτρωγες ένα τοστ και μετά από μισή ώρα ένιωθες λες και έφαγες ένα βόδι, ότι το πάταγες με την τοστιέρα και γινόταν τόσο λεπτό όσο μια σελίδα χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα everybody με αρκετή υγρασία στην ατμόσφαιρα.

Σαν σήμερα το 1898 η Ελλάδα τίθεται υπό διεθνή οικονομικό έλεγχο, λόγω πτώχευσης. (edit: δύο χρόνια μετά την Ολυμπιάδα του 1896)

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.