Jump to content




DJD

Recommended Posts

μπήκαν σε μεγάλο κτήριο που έχει ξενοίκιαστο ο νονός μου και έγδυσαν όλη την ηλεκτρολογική εγκατάσταση κ τους πίνακες για το χαλκό... :fie:

τι να λέμε τώρα.. κι επειδή τα έκαναν κιόλας στο χώρο πριν φύγουν, τους είπε η αστυνομία πως μάλλον ήταν ρομά

Link to comment
Share on other sites

μπήκαν σε μεγάλο κτήριο που έχει ξενοίκιαστο ο νονός μου και έγδυσαν όλη την ηλεκτρολογική εγκατάσταση κ τους πίνακες για το χαλκό... :fie:

τι να λέμε τώρα.. κι επειδή τα έκαναν κιόλας στο χώρο πριν φύγουν, τους είπε η αστυνομία πως μάλλον ήταν ρομά

αυτά μόνο ρομά τα κάνουν

και μετά με λένε και ρατσιστή οταν λέω ότι δεν τους μπορώ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν τα πουλάνε σαν εργαλεία, αλλά σα σίδερα για ανακύκλωση και κανένας μηχανισμός στη χώρα δε μας προστατεύει από αυτό, αφοί οι κύριοι κλεπταποδόχοι δεν είναι αναγκασμένοι να κόβουν τιμολόγια αγοράς. Τους πάνε καπάκια από φρεάτια, μετασχηματιστές ΔΕΗ, ράγες από τραίνα, και τα αγοράζουν με τον τόνο. Κανένας έλεγχος.

Το ίδιο γίνεται και στα Φ/Β πάρκα.

Κλέβουν τα καλώδια και πάνε για πούλημα.

Μόνο 4 μαγαζιά στην ελλάδα που τα αγοράζουν. Έλεγχος κανένας.

Link to comment
Share on other sites

αυτά μόνο ρομά τα κάνουν

και μετά με λένε και ρατσιστή οταν λέω ότι δεν τους μπορώ

Το να μην είσαι ραστιστής (γενικά) δεν έχει να κάνει με την έλλειψη αστυνόμευσης-προστασίας που επικρατεί.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γίνεται και στα Φ/Β πάρκα.

Κλέβουν τα καλώδια και πάνε για πούλημα.

Μόνο 4 μαγαζιά στην ελλάδα που τα αγοράζουν. Έλεγχος κανένας.

Δεν ειναι μόνο 4 μαγαζια,βσκ δεν ειναι μαγαζια.Και εμεις πχ οταν απο ενα πελάτη κανουμε ανακαίνιση το μπάνια,οτιδηποτε περισευει και το υπάρχουν ατομα που το παιρνουν για βάρος και δινουν λεφτά τα μαζευουμε,δε τα κλέβουμε, ρωτάμε τον πελάτη αν το θέλει,συνήθως λεει οχι και το παιρνουμε, ο χαλκος ειναι ο πιο φθηνός, με το μολύβι να ειναι απτά ακριβά γιατί ειναι σπάνια και μόνο σε παλιές εγκαταστάσεις βρίσκεις.Τις προάλλες είχαμε γεμίσει το φορτηγό με 4 θερμοσίφωνες.

Τι νομίζεις οι γυφτοι που περνάνε με τα ημιφορτηγά και φωνάζουν μαζεύω,σίδερα κτλ κτλ, βγάζουν πολύ χρήμα.

Μη νομίζεις και εμείς στην κατάσταση που είμαστε, αν είμαστε με το φορτηγό και δούμε κάναν θερμοσίφωνα από καναν κάδο, σταματάμε και τον παίρνουμε.Δεν είναι λίγα τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Xτες το βράδυ μου πήρανε το ποδήλατο και ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια από το μπαλκόνι. Όπως φαίνεται από την κάμερα που έχουμε στη πιλοτή ένα datsun παρκάρει μπροστά στη πολυκατοικία κάτω από το μπαλκόνι μου(1ου ορόφου) ένας άντρας φαίνεται να ανεβάζει ένα παιδί στο μπαλκόνι,το ποδήλατο το δίνει το παιδί στον άντρα μετά το πιάνει και αυτό και φεύγουνε. Όλα αυτά στις 4.22 με 4.26 το βράδυ πήγα στην αστυνομία αφού φαίνονται οι πινακίδες ,ο αστυνομικός μου είπε ότι είναι γύφτοι και να μην έχω πολλές ελπίδες για το ποδήλατο LOL. Ευτυχώς το ποδήλατο δεν ήταν ακριβό και ήταν ερασιτέχνες οι κλέφτες και δεν προσπάθησαν να μπούνε μέσα.

Link to comment
Share on other sites

ο αστυνομικός μου είπε ότι είναι γύφτοι και να μην έχω πολλές ελπίδες για το ποδήλατο

Μη μου πεις ότι πήγες στο ΑΤ Πεύκης; :hehe: ("μην έχεις ελπίδες ότι θα βρεθεί", είχε πει ο βλακόμπατσος στον πατέρα μου, για το αυτοκίνητο που μας είχαν κλέψει. Βρέθηκε, βέβαια, ένα μήνα μετά)

Link to comment
Share on other sites

Στο ΑΤ Ζωγράφου πήγα.Η πολυκατοικία που μένω είναι κοντά στα Παίδων και όπως μου είπε ο αστυνομικός ο γύφτος που μάλλον θα είχε φέρει το παιδί στο νοσοκομείο έκανε μια γύρα πριν φύγουνε στις γύρω γειτονίες να κλέψει ότι ήταν εύκολο. Δυστυχώς μπροστά από τα Παίδων οι γύφτοι φτιάχνουν τσαντίρια και κάθεται όλη η φαμίλια μέχρι να γίνει καλά το παιδί. Όσο είχαμε δημοτική αστυνομία τους έδιωχνε τώρα....

Έγινε επεξεργασία από ThorLite
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.