Jump to content




DJD

Recommended Posts

αυτή η ανεξάρτητη επιστημονική κρατική επιτροπή(έντονα,αφού σου αρέσουν οι τίτλοι) α) θα αποφασίσει αφού γίνει η κατασκευή; β)όλα μαζί τα παραπάνω δεν συνυπάρχουν ούτε σαν πρόταση ούτε σαν έννοια

κακώς το συνεχίζεις,για μένα το θέμα έκλεισε

Link to comment
Share on other sites

αυτή η ανεξάρτητη επιστημονική κρατική επιτροπή(έντονα,αφού σου αρέσουν οι τίτλοι) α) θα αποφασίσει αφού γίνει η κατασκευή; β)όλα μαζί τα παραπάνω δεν συνυπάρχουν ούτε σαν πρόταση ούτε σαν έννοια

κακώς το συνεχίζεις,για μένα το θέμα έκλεισε

α) Η επιτροπή (πχ το χημείο του κράτους) αποφασίζει αν έχεις το δικαίωμα να εμπορεύεσαι το ιδέα σου. Είναι τόσο απλό.

β) Μάλλον σου είναι δύσκολο το διάβασμα

εσύ το συνέχισες και εγώ σε σχολίασα. ξαφνικά εσύ δεν δέχεσαι κριτική; απίθανος!

Για σένα το θέμα μπορεί να έκλεισε και μπράβο σου αλλά δεν ασχολούμαι μαζί σου, το θέμα αφορά όλη την κοινότητα

Link to comment
Share on other sites

Έχω πυρετό με 39αρια απο Κυριακή και είμαι και πιασμενοσ από γυμναστήριο. Οχι μονο αυτο, κόλλησα την γυναίκα μου και είναι κ στις ζορικες μερες της.

FML!!!

Sent from my GT-I9505

Link to comment
Share on other sites

Παραμονη πρωτοχρονιας.

Η μηχανη ειναι στο συνεργειο απο τη περασμενη βδομαδα.

Απο παρασκευη που ΕΠΡΕΠΕ να την ειχα παραλαβει ειμαστε τριτη και ακομα τιποτα νεοτερο.

Ακυρωνεις δουλεια αξιας 200ε απο ΠΟΛΥ καλη πελατισσα γιατι δεν εχεις μεταφορικο...

Ο μηχανικος ο οποιος εχει λαβει κοντα στα 2.500ε απο σενα δεν απανταει στα τηλ.

Ο π@π@ρας ο κ@λογερος δεν ερχεται για κανεναν λογο σε συμφωνια και ξαφνικα ξυπναει ο ακριβοπληρωμενος (κατα τ'αλλα) ο δικηγορος και ανακαλυπτει οτι η αλλη πλευρα ειναι απατεωνες ! ( no shiiiiiiit captain!)

Ζητας χαρη απο τον μελλοντικο πεθερο σου να κουνησει τη κ@λαρα του και να μιλησει με τον κ@λογερο και σε γραφει κανονικα.

Δεν εχεις παρει δωρα για κανεναν και εχεις και 1,5ωρα ταξιδι με ΜΜΜ(αλακιας) μεχρι να πας σπιτι !

Come closer and tell me moar για το πνευμα τον εορτων !

Α ρε μαμημενο 13 ....

Για αρχή κόβεις τα 200€ από τον μηχανικό που καθυστέρησε τη μηχανή.

Για τα υπόλοιπα οι προτάσεις μου δεν θεωρούνται πολιτικά ορθές, οπότε σταματάω εδώ. Φαντάζομαι όμως και για τη γυναίκα σου είναι το ίδιο φλέγον το πρόβλημα. Με το μπαμπά δε συνεννοούνται καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1086]Hero[/MENTION] ναι και αυτούς ακριβώς κατακρίνω. Δεν προβληματίζομαι να εκφράζονται αρνητικά αυτοί που ενδιαφέρονται για κάτι (ακόμα και εαν δεν το κατέχουν), με ενοχλούν οι υπόλοιποι που είναι απλά "θόρυβος".

Επίσης, μπορείς να το δεις ως εξής.

Όσο περισσότερο διαφέρει μια ιδέα από το συνηθισμένο, τόσο πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν για να πάρει αρνητική ανταπόκριση από το ευρύ κοινό. Μιλώντας γενικά, δεν υποστηρίζω κάποιον.

Επίσης στο E-lada έχω την εντύπωση ότι αυτό το ποσοστό είναι ενισχυμένο, όλοι κόπτονται τι κάνει η κατσίκα του γείτονα ακόμα και εαν οι ίδιοι δεν ξέρουν ούτε να την αρμέξουν!

Ναι, είναι η κουλτούρα τέτοια βλέπεις.

και τη δύναμη που μου έδωσε ο founder (lol)

Με την δύναμη της αρκούδας ή της γάτας?

Ρε [MENTION=1006]wrong method[/MENTION], τι να εφαρμοστεί σε πυρηνικό σταθμό? Που το είδες γραμμένο αυτό και προσπαθείς να το αποτρέψεις?

Link to comment
Share on other sites

Xmas project :computer:

unseen-spycam prototype ver. 0.0001

[ATTACH]59941[/ATTACH]

Πάνε στο 1.0000 γρήγορα γιατί ακόμα την βλέπω πεντακάθαρα
ρε ποσταρε ο unseen στο ΠΟΘ μετα απο 3,5χρονια και αυτο βρηκες να πεις! :wall:

το μονο που μενει τωρα ειναι να σκασει μυτη κι ο αστροcat

να του πεταξει μια κοκκινη στα μουτρα γιατι δεν ανοιξε λεει νεο θεμα με παρουσιαση της spycam :p

και καπως ετσι θα τον ξαναδουμε στο ΠΟΘ μετα απο 4 χρονια παλι...

Χεχε, δεν ειναι για να πιασεις την γκομενα στα πρασα :p

Του κουνιαδου μου του εχουν δηλητηριασει πολλες φορες τα μελισσια και θελησα να του φτιαξω κατι που να το βαλει σε ενα δεντρο καμουφλαρισμενο. Το ζητουμενο ειναι η μεγαλη αυτονομια. Με τους υπολογισμους μου αυτο κραταει καμια 10αρια μερες. Αν παιξει καλα τοτε θα φτιαξω πλακετιτσα και θα μπει σε κουτακι κλπ.

Ξερω για τις wildlife καμερες και το motion sensor με software αλλα ειχα τα περισσοτερα υλικα και βγαινει στο 1/3 της τιμης μιας wildlife καμερας οποτε σκεφτηκα να παιξω λιγο τωρα στις γιορτες.

Χρονια πολλα σε ολους :beer:

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου μια γνώμη, εφόσον δεν ενεπλάκην στο θέμα που προκαλεί τόσες προστριβές.

1. Υπάρχουν άνθρωποι με ιδιαιτερότητες. Υπάρχουν και εκκεντρικοί. Υπάρχουν και θεότρελοι -αν και δε νομιζω ότι είχαμε ποτέ τέτοιους εδώ μέσα. Το επίπεδο της επαφής του με την πραγματικότητα δεν το επιλέγει καθένας μόνος του. Όσοι θεωρούν εαυτούς λογικούς οφείλουν να το λαμβάνουν υπόψη.

2. Το σημαντικότερο. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να ανοίξει διάλογο με ανθρώπους που θεωρεί παράλογους. Ίσα-ίσα, ο παραλογισμός χάνεται στην αφάνεια, όταν κανείς δεν ασχολείται. Αν κάποιος θέλει να έχει ένα θέμα για να περιγράφει τον τρόπο που αφιερώνει το χρόνο του και να λέει τον πόνο του, με 'γεια του με χαρά του.

3. Αφού -με τον ένα ή τον άλλο τρόπο- έληξε το θέμα, μήπως να το λήξουμε και μεις; Just sayin'.

Καλή πρωτοχρονιά σ' όλους!

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που κανενας μηχανικος/αρχιτέκτονας δεν ασχολείται μαζι του σε φόρουμ για τέτοιες συζητησεις, εμεις εδω (ανθρωποι του τεχνολογικου χωρου, μηχανικοί υπολογιστων/πληροφορικης κλπ) τι πρεπει να κανουμε, να εκθειάσουμε την υπερμέγιστη κατασκευή του? 1-2 γνωριζουν αν γνωρίζουν το αντικείμενο αυτό και θα ειναι σε θεση να χαρακτηρίσουν την "ερευνα" του

(οχι οτι δικαιολογώ το τρολλινγ-φλαμινγ αλλα ειναι ξεκάρφωτο με το ολο θεμα του λαμπη γιαυτο και οι ειρωνικες απαντησεις σε δικα του ποστ με την σταση του σε αυτες aka get off your high horse)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικός διάλογος πατέρα-6χρονου γιου πριν λίγο στο μαγαζί:

-Κάτσε καλά, μην κάνεις φασαρίες... αλλιώς σου είπα τι θα κάνω!

-Τι;

-Θα βάλω τη 40αρα γεμιστήρα, θα ανέβω το βράδυ στη ταράτσα με το καλάσνικοφ και θα τις παίξω στο Ρούντολφ το ελαφάκι.

-Σιγά μη το πετύχεις. (ειρωνικά ο μικρός)

-Βρε θα τον κάμω σαν σουρωτήρι, θα βάλω τροχιοδεικτικές σφαίρες, θυμάσαι εκείνες που έριχνα στο γάμο του θείου σου και έβγαζαν φώς;

-Ναι.

-Τέτοιες θα βάλω, και μετά θα τον βράσω τον Ρούντολφ και θα τον κάμω γαμοπίλαφο!

-Όχι γαμοπίλαφοοοοο!

Κρητικές παιδαγωγικές μέθοδοι, Παναγία ο μικρός μετά καθόταν.:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει οργανωμένο πουθενά για απόψε σκηνικό με πυροτεχνήματα και λοιπά ωραία ?

Από φίλο στο Άμστερνταμ, @ ΦΒ

Last year, same day, "booms" were sounded all over the place... Back then I thought it was like Belgium invaded the Netherlands or something... haha... This year I know... It is just a small rehearsal of tonight's fireworks spectacular!!
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα εννοώ ρε man, αν ήταν εξωτερικό ξέρω μια χαρά 10000 μέρη στην Αμερική :p

Ε δεν το διευκρίνησες! Αλλά και πάλι, η Ελλάδα είναι μεγάλη, μήπως να το περιορίσεις περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.