Jump to content




DJD

Recommended Posts

Που να δεις την Forthnet σε θέμα που άνοιξε εδώ μέσα χτες/προχτές. Αυτοί και αν δεν παίζονται.

Υπάρχει καμιά σοβαρή εταιρία τελικά στην Ελλάδα?(ρητορικό ερώτημα)

Link to comment
Share on other sites

Χθες ξεκινησε η μετακομιση στο νεο φρεσκοβαμμενο επισκευασμενο καθαρισμενο διαμερισμα μας.

Αφου ηρθαν φιλοι και ξεκινησαμε κουβαλημα ψυγειο πλυντηριο κουζινα κλπ κλπ.

Ειμαστε πια στο τελευταιο δρομολογιο και μας εχουν μεινει ελαχιστα πραγματα να ανεβασουμε πανω.

Ειμαι εγω λοιπον με τον κολλητο μου στο ασανσερ και κατεβαινουμε να παρουμε τα πραγματα.

Ξαφνικα χρααααααααπ γκρρρρρρρρρρρρρουπ μπαμ μπαμ πρρρρρρρρρ πφφ ! (καπως ετσι)

Βλεπουμε τη λαμαρινα που ειναι στο πατωμα του ασανσερ να βρισκει σε ενα παξιμαδι της πορτας και καθως κατεβαινουμε να φρακαει πανω στη πορτα με αποτελεσμα το πατωμα να σηκωνεται προς τα πανω !

Παταμε στοπ και κανουμε μια γρηγορη εκτιμηση της καταστασης.

Ειχαμε κι οι δυο τα τσαντακια μας, φαρμακειο εργαλεια.

Κοιταμε να ελευθερωσουμε το σιδερο ετσι ωστε να κατσει λιγο να ανοιξει η πορτα χωρις αποτελεσμα.

Παταμε κουδουνι, ερχεται μια κοπελιτσα παει στον διαχειριστη.

Ο διαχειριστης λεει δεν ξερει να ανοιξει τη πορτα, ο προηγουμενος ηξερε.

Μαλιστα, καπως ετσι περασε το 1ο 10λεπτο.

199 διευθυνση αριθμος ατομων κατασταση κλπ.

Μετα απο 12λεπτα σκαει το πυροσβεστικο.

Παλεψαν 30 λεπτα να ανοιξουν τη πορτα χωρις αποτελεσμα.

Εχει φρακαει ολο το πατωμα του ασανσερ στη πορτα με αποτελεσμα να τη πιεζει προς τα εξω.

Θα κοψουμε τη πορτα λενε. αχα...

Πανε στον διαχειριστη, ο διαχειριστης λεει οχι δεν θα κοψετε τη πορτα ας παρουμε τον συντηρητη πρωτα κλπ.

Δεν τον βρισκουν στα τηλ κλπ κλπ.

Εμεις αναρωτιομαστε, να κλαψουμε η να γελασουμε ?

Ιντερνετακι και

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qeOvZ6D1IQE]Valantis - Sto asanser.avi - YouTube[/ame]

:hehe:

Περναει ενα αλλο 10λεπτο, ειμαστε κοντα μια ωρα κι κατι μεσα.

Παιδια σας δινουμε αλλα 20 λεπτα κι μετα κοψτε (αν λεγαμε οτι δεν αισθανομαστε καλα ειναι υποχρεωμενοι να τη κοψουν)

Ε μετα απο κανα 1,5ωρο βγαινουμε επιτελους εξω αφου ηρθε ο συντηρητης και με μια πρεσα πιεσαν τη πορτα προς τα μεσα.

Ε και καπως ετσι γνωρισα τους νεους μου γειτονες ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Χθες ξεκινησε η μετακομιση στο νεο φρεσκοβαμμενο επισκευασμενο καθαρισμενο διαμερισμα μας...Ε και καπως ετσι γνωρισα τους νεους μου γειτονες ! :hehe:

Μόνο σε εσένα συμβαίνουν αυτά!!!:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι μπορεί να πάθει κανείς στα καλά καθούμενα! Ευτυχώς που δεν πάθατε τίποτα πιο σοβαρό! Κι ευτυχώς που δεν σας είπαν τπτ που κουβαλούσατε πράγματα με το ασανσέρ.. (γιατί κανονικά δεν πρέπει)

μη ρωτήσετε γιατί

:confused:

Link to comment
Share on other sites

μη ρωτήσετε γιατί

Η μεταφορά φορτίων απαγορεύεται για δύο λόγους:

1. Γιατί σπάνια γνωρίζουν το βάρος, οπότε εύκολα μπορεί αν ξεπερνάει το επιτρεπόμενο όριο

2. Ακόμα και αν το βάρος είναι μικρότερο του επιτρεπτού, συνήθως δεν είναι ίση η κατανομή στο πάτωμα κι αυτό επιβαρύνει το μηχανισμό

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά φορτίων απαγορεύεται για δύο λόγους:

1. Γιατί σπάνια γνωρίζουν το βάρος, οπότε εύκολα μπορεί αν ξεπερνάει το επιτρεπόμενο όριο

2. Ακόμα και αν το βάρος είναι μικρότερο του επιτρεπτού, συνήθως δεν είναι ίση η κατανομή στο πάτωμα κι αυτό επιβαρύνει το μηχανισμό

Το ιδιο ισχυει και με τους ανθρώπους?

Π.χ ολοι στο κεντρο η στα ακρα κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και με τους ανθρώπους?

Π.χ ολοι στο κεντρο η στα ακρα κλπ...

Θεωρητικά οι άνθρωποι θα κατανεμηθούν σωστά. Αν κάποιος είναι 150κ και κάτσει μόνος του σε μια γωνία, επιβαρύνει το μηχανισμό, αλλά δε μπορείς να του απαγορέψεις να το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και με τους ανθρώπους?

Π.χ ολοι στο κεντρο η στα ακρα κλπ...

Εμπειρική παρατήρηση: οι άνθρωποι στους ανελκυστήρες και στα ουρητήρια τείνουν να κατανέμονται βέλτιστα. Συνήθως είναι έμφυτη ικανότητα. :p

urinals1.png

Για μη βέλτιστες κατανομές, δες εδώ:

Urinal protocol vulnerability | xkcd

urinals7.png

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4802]PetrosD[/MENTION]

The European Union will next week unveil new rules to standardise the flush on lavatories despite the admission that there are "very significant variations" on flushing habits across Europe "including cultural aspects".

source

Αυτοί που κάνουν την πιο πολύ σπατάλη είναι οι Άγγλοι. :turn:

Link to comment
Share on other sites

@PetrosD

The European Union will next week unveil new rules to standardise the flush on lavatories despite the admission that there are "very significant variations" on flushing habits across Europe "including cultural aspects".

source

Αυτοί που κάνουν την πιο πολύ σπατάλη είναι οι Άγγλοι. :turn:

Αυτό είναι το Αγγλικό "Κουλούρι";;;:hehe:

Link to comment
Share on other sites

F@£"$$£ you fedex!

Εσύ έχεις τουλάχιστον το πεδίο "Estimated delivery" :hehe:

Εγώ περιμένω τρία πακέτα, τα δύο δεν έχω ιδέα που είναι (no tracking) και το τρίτο, έφυγε σήμερα από Κίνα. Τέλος πληροφόρησης... :turn:

Link to comment
Share on other sites

στο πατρικό μου, με καζανάκι τεχνολογίας 1985 Ideal Standard, ένα πάτημα έφτανε μετά την πρωινή επίσκεψη. το υπερσύγχρονο οικολογικό καζανάκι της εξίσου καλής Roca θέλει τουλάχιστον 3 πατήματα για να ανταπεξέλθει στο πρωινό φορτίο....

Link to comment
Share on other sites

στο πατρικό μου, με καζανάκι τεχνολογίας 1985 Ideal Standard, ένα πάτημα έφτανε μετά την πρωινή επίσκεψη. το υπερσύγχρονο οικολογικό καζανάκι της εξίσου καλής Roca θέλει τουλάχιστον 3 πατήματα για να ανταπεξέλθει στο πρωινό φορτίο....

Πατάμε και κρατάμε

Παταμε και κρατάμε

Sent from my Pantoflini N7100

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.