Jump to content




DJD

Recommended Posts

Αν και θα στο ειπε ο δικηγόρος, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ υπογραψετε, να ειναι ειτε σε ΚΕΠ, ειτε σε αστυνομικο τμημα οπου θα υπαρχει επικυρωση γνησιου υπογραφης, για να μην σου λεει μετα δεν ειμουν εγω κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Και αφου τα υπογραψετε τραβα και στο ΣΔΟΕ τραβα του μία καταγγελία για φοροδιαφυγή (εφοσον εισαι νομιμος σε ολα σου) και αστον μετα να τρεχει ο σκατογερος ...

Στάλθηκε απο Thelab.gr Phone

Link to comment
Share on other sites

Για να τον τρεξω λιγο ρε παιδια θελει εξωδικο και αυτα ειναι για ακριβα γουστα.

Δεν ειμαι διαθετημενος να δαπανησω ουτε ενα ευρω παραπανο για αυτη τη ιστορια.

Μπορει να ετυχα και μαλακα δικηγορο τι να πω ? (αν και γνωστο ονομα και σοβαρος)

Μου ξεκαθαρισε πως απο τη στιγμη δεν εχω ΟΥΤΕ ΜΙΑ αποδειξη με παει μαμιοντας κανονικα.

Θα βρει κι κανα δυο τρεις ψευδομαρτυρες θα πει οτι μας κρατουσε απο οικτο κι ουδεποτε πηρε λεφτα και γι'αυτο δεν εκοψε καμμια αποδειξη.

Η συμφωνια λεει πως λυνονται οι μεταξυ μας σχεσεις δεν χρωσταει κανενας τιποτα κλπ.

Ολο αυτο εγινε γιατι ζητησα να επισκευασει τα πραγματα, μου ειπε να φυγω ειπα δεν φευγω και 3μερες δεν πληρωσα ενοικιο.

Με πηρε η δικηγορος την πηρε ο δικος μου κλπ κλπ.

Θελω οσο τπτ να τον σκισω καθως ειναι απιστευτος εκβιασμος παιδια.

@Κοπριτης, η συμφωνια στη ουσια θα ειναι μια "αποδειξη" πως τα εχει εισπραξει ολα.

Ε μετα αν υπαρχει πιθανοτητα να τον τρεξουμε λιγο επειδη δεν εκοβε οταν επρεπε αυτο ειναι αλλο θεμα.

Βεβαια θα σπαει τη "συμφωνια" αλλα τεσπα.

Λειπει κι ο καραφλας τον χασαμε απο καμμια μπιατς ! :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει εξωδικο πουθενα. Παρε εσυ την υπογραφη του, βεβαιωμενη απο εκει που σου ειπα και μετα αν θες πας στο ΣΔΟΕ με το στυλ σου (δες υπογραφη σου) και κανε καταγγελια. Δεν κοστιζει τπτ...

Ο δικηγορος σου ειναι φιλος η "γνωστος" κ αυτος ? :p

Link to comment
Share on other sites

Ε μετα αν υπαρχει πιθανοτητα να τον τρεξουμε λιγο επειδη δεν εκοβε οταν επρεπε αυτο ειναι αλλο θεμα.

Με τις τελευταίες αλλαγές στα ενοίκια, δεν είναι υποχρεωμένος να κόψει απόδειξη. Από τη στιγμή που καταθέτει το συμβόλαιο στην εφορία, φορολογείται απευθείας. Επίσης, τυπικά εσύ καταθέτεις τα ενοίκια ως έξοδα με το δικό του ΑΦΜ, οπότε τον βρίσκουν κι από εκεί.

Η κατάθεση σε τράπεζα, είναι ατράνταχτη απόδειξη. Τίποτα άλλο. Αν δε θέλεις κατάθεση, δεν πληρώνεσαι. Απλό.

Link to comment
Share on other sites

- Και... που λέτε κύριε Κάκαλε, πήγαν να λύσουν το θέμα του παιδιού με τα ενοίκια στο ΠΟΘ. Ενώ αν άνοιγαν ένα νέο θέμα, θα ήσασταν κι εσείς ευχαριστημένος. ΣΛΟΥΡΠ.

- Α να χαθείς να χάνεσαι, γλοιώδη, αηδιαστικέ γυμνοσάλιαγκα.. με ανατρίχιασες!

:rofl::rofl::rofl:

BA1YKbE.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι από την άλλη πλευρά...

Είκοσι χρόνια έχουμε μια, 7μελής τότε - 5μελής τώρα, οικογένεια και μας νοικιάζει ένα 5άρι σε μια παλιά πολυκατοικία που μας άφησε ο πατέρας μου (σε μένα και στα 2 αδέρφια μου) , χωρίς αυξήσεις στο ενοίκιο, παρά μόνο μετά το πέρας του πρώτου συμβολαίου...

Τους πληρώναμε το μερίδιο τους για τα κοινόχρηστα, για να έχουμε πετρέλαιο το χειμώνα καθώς έχουμε κεντρική θέρμανση κι αν δεν έβαζε ένας παγώναμε όλοι, να μη βρωμίζει η πολυκατοικία κτλ κτλ..

Μειωμένα ενοίκια κάθε τόσο γιατί δεν είχαν να μας δώσουν...

Μιας και ο πατέρας της οικογένειας είναι οικοδόμος,μπογιατζής και τα τοιαύτα του πρότεινα να μας βάψει το σπίτι που έμενα μόνος τότε, καθώς θα ερχόταν η αδερφή μου να μείνει μαζί μου και το σπίτι δεν ήταν κατάλληλο για να μείνει εκείνη την περίοδο (δεν κάνει να έχει υγρασία ο χώρος που κατοικεί..), χωρίς να πληρωθεί βέβαια και να του τα αφαιρούσα από τα χρωστούμενα... (Χρωστούσε τότε 6 ενοίκια=2100..)

Συμφωνεί λέω στην αδερφή μου κατέβα σε μία βδομάδα μαξ θα είμαστε έτοιμοι!

Ξεκινάει Δευτέρα ο τύπος να φτιάχνει το σπίτι, του εξηγώ ότι πρέπει να κάνουμε γρήγορα λόγω της κατάστασης της αδερφής μου, μου λέει ΟΚ..

Μου είπε ότι θα πάει γύρω στα 1200-1400 όλο το θέμα..ΟΚ του λέω εγώ!

Για να μη σας τα πολυλογώ έχει περάσει καμιά βδομάδα ήδη και στο σπίτι το μόνο που έχει γίνει είναι ξύσιμο και στοκάρισμα!Τον πιάνω και του λέω πότε θα βάψουμε τι θα γίνει;

Και γυρίζει και μου λέει να δεν έχω να πάρω μπογιές!Βάλτα εσύ και θα στα δώσω μετά...

Ε τον έστειλα στο διάολο βρήκα άλλον την ίδια μέρα, ο οποίος μαζί με τις μπογιές μου πήρε 700 ευρώ..

Με τα πολλά έχουμε φτάσει να μου χρωστάνε 8 νοίκια, χωρίς τα "δώρα" όλα αυτά τα χρόνια..

2800 ευρώπουλα τη στιγμή που κι εγώ κι η αδερφή μου είμαστε άνεργοι, με ολίγον τι σοβαρά προβλήματα υγείας.. :(

Τι να κάνω;Να τους στείλω από κει που'ρθαν;

Πλέον δεν μιλάω σε κανέναν τους εκτός από τη μάνα της οικογένειας η οποία, αν και μεγάλη σκρόφα παλεύει να ζήσει την οικογένεια της..

Πάνω απ΄όλα άνθρωποι ρε παιδιά...:hm:

Link to comment
Share on other sites

Δε λέγαμε χτες να κερδίσω κάνα λαχείο.....

Αναγκάστηκα να βάλω κάρτα το κινητό σήμερα, για να τηλεφωνήσω σε αυτόν που είχε αργήσει στο πρωινό επαγγελματικό ραντεβού μας... Τελικά όταν του έκανα κλήση, πριν προλάβω να καλέσω, εμφανίστηκε...

Τσάμπα τα 3 ευρώ της κάρτας!!!:fist:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όταν του έκανα κλήση, πριν προλάβω να καλέσω, εμφανίστηκε...

Τσάμπα τα 3 ευρώ της κάρτας!!!:fist:

Εμένα τυχερός μου φαίνεσαι. Για φαντάσου να είχε προλάβει να σηκώσει το τηλ. και να σου έλεγε

"Ε εδώ απέναντι είμαι, κουνάω το χέρι".

Link to comment
Share on other sites

^^^^ χαχαχαχαχ τι είναι αυτό που έβαλες πάλι;;;;;

============================================

μπουκαραν λεει σε εισπρακτική εταιρία υιών γνωστού λαμ...εε βουλευτή και τα κάναν γυαλιά καρφιά΄΄

περιμένετε λίγο,ψάχνω να βρω το μεγαλύτερο ΦΑΚΓΙΕΕΕ που υπάρχει στο ιντενετσ και να την προσθέσω :dance3::dance3:

yeah_l.png

Έγινε επεξεργασία από wrong method
φακ-φακγιεεεεεε
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.