Jump to content




DJD

Recommended Posts

Lognwin fck yeah. Με τουτα και με κείνα έχω να βάλω καρτα απο τον σεπτεμβρη.

Μεχρι τον Ιουλιο είχα 200' προς όλους, 1500 προς wind/q, 200σμσ προς όλους, 1500 σμσ προς wind q και 2γβ data με 22 eυρα.

Το είχα αυτο περιπου 4 χρόνια αλλά ανεβασαν το πάγιο στα 40κάτι και το έκοψα. Και ησύχασα.

Το καλυτερο είναι οτι στην ερώτηση γιατι δε με πήρες <3 απαντάω δεν εχω κάρτα<3

:magic:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακούω πρωινιάτικα... γείτονας ψάχνει τι εταιρία να βάλει, αλλά απέκλεισε λέει cyta και forthnet, γιατί του είπαν ότι εκλύουν ραδιενέργεια.:hehe:

Και προφανώς όλη στο κεφάλι του πήγε και έκατσε....

Link to comment
Share on other sites

Τα hand warmers (κάτι σακουλάκια με ένα ζουμί κι ένα μεταλλικό πραγματάκι που το σπάμε και ζεσταίνεται κλπ κλπ) α. Πως τα λέμε στα ελληνικά; β. Που τα βρίσκουμε στην Αθήνα;

AlpamayoPro

Link to comment
Share on other sites

Τα hand warmers (κάτι σακουλάκια με ένα ζουμί κι ένα μεταλλικό πραγματάκι που το σπάμε και ζεσταίνεται κλπ κλπ) α. Πως τα λέμε στα ελληνικά; β. Που τα βρίσκουμε στην Αθήνα;

Sent from my Find 5 using Tapatalk

Θερμόσακουλάκιαμεέναζουμίκιέναμεταλλικόπραγματάκιπουτοσπάμεκαιζεσταίνεται

νομίζω σε κάλυψα πλήρως :magic:

/καλημέθρα

Link to comment
Share on other sites

Τα hand warmers

Άχουτο το παιζί... πάγωσαν τα δαχτυλάκια του και δεν μπορεί να πατήσει την οθόνη αφής;:p

http://technabob.com/blog/wp-content/uploads/2009/09/bear_hand_warmers.jpg

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Άχουτο το παιζί... πάγωσαν τα δαχτυλάκια του και δεν μπορεί να πατήσει την οθόνη αφής;:p

http://technabob.com/blog/wp-content/uploads/2009/09/bear_hand_warmers.jpg

Απλά θα ήταν χρήσιμο να έχω δύο τέτοια στην τσάντα της φωτογραφικής μηχανής. Όχι τα αρκουδάκια :p

Sent from my Find 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μπορω να χωνεψω πως σκ@τα τη πατησα με τον σκ@τογερο.

Ειμαι απιστευτα σχολαστικος και τυπικοτατος στα παντα και σε ολη τη χαρτουρα μου.

Επειδη ηταν κι καλα "φιλος" του πατερα της δικιας μου ?

Δεν ξερω ειλικρινα ! οτι κι να πω μου μοιαζει μια φθηνη δικαιολογια !

Επι 14μηνες επαιρνε τα ενοικια και μαλιστα καθε φορα νωριτερα κι γω ο Π@πΑρας δεν επαιρνα αποδειξη.

Με αποτελεσμα να βρεθω εκθετιμενος στο ενδεχομενο να μου ζητησει κι τα 24 ενοικια ! (2ετες συμβολαιο)

Πληρωνω κερατιατικα 300ε δικηγορο για να ερθει σε "συμφωνια" να κλεισει ανεμαικτα η υποθεση.

Να μας υπογραψει χαρτι ο γερος οτι λυνονται οι σχεσεις μας κι δεν ζηταει κανεις τιποτα.

Με την υπογραφη θα πρεπει να γινει εξοφληση των ΔΕΚΟ κλπ.

Τουλαχιστον τωρα εβαλα μυαλο κι στο νεο σπιτι μου εφτιαξε ο δικηγορος συμφωνητικο το οποιο καλυπτει καθε πιθανοτητα που μπορει να εμφανιστει μπροστα μας.

(επισκευες, ζωα συντροφιας ανεξαρτητου μεγεθους, επιθεωρηση κλπ κλπ)

Verba volant, scripta manent...

Link to comment
Share on other sites

Επι 14μηνες επαιρνε τα ενοικια και μαλιστα καθε φορα νωριτερα κι γω ο Π@πΑρας δεν επαιρνα αποδειξη.

Με αποτελεσμα να βρεθω εκθετιμενος στο ενδεχομενο να μου ζητησει κι τα 24 ενοικια ! (2ετες συμβολαιο)

Στο χέρι του τα έδινες; Δεν τα έβαζες σε τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Στο χέρι του τα έδινες; Δεν τα έβαζες σε τράπεζα;

Του το ειχα προτεινει αλλα αρνηθηκε (γιατι αραγε....) :tomato:

Αν ειχα εστω μια αποδειξη η ενα καταθετηριο τραπεζας με δικαιολογια "ενοικιο ταδε μηνα" τωρα θα τον πηγαινα π!π@ πωλο αλλα τεσπα...

Η συναλλαγη γινοταν παντα χερι με χερι (τις περισσοτερες φορες με μαρτυρα τη κοπελα μου)

Link to comment
Share on other sites

Και δεν πληρώνατε ενοίκιο επί 14 μήνες και δεν είχε κανένα πρόβλημα; Δεν είχε πει τίποτα στους γείτονες, δεν σας είχε κάνει καμιά κίνηση για έξωση τίποτα;

Νομίζω είναι δίκοπο μαχαίρι και για αυτόν να σας παίξει άσχημο παιχνίδι διότι θα πρέπει να δικαιολογήσει στην εφορία αυτό ακριβώς το πράγμα. Πως στο καλό σας ανεχόταν 14 μήνες χωρίς να πληρώνετε. Δεν ξέρω αν και τι πρόστιμο παίζει από την εφορία για τον ενοικιαστή αν πληρώνει ενοίκιο χωρίς να παίρνει απόδειξη, βάζω στοίχημα όμως ότι το πρόστιμο στον ιδιοκτήτη θα είναι αρκετά μακρύ και αγκαθωτό.

EDIT: Συμβόλαιο ε; Οπότε μάλλον άκυρο το παραπάνω σχόλιο, αν και πάλι θα πρέπει να αποδείξει ο τύπος ότι δεν είχε πρόβλημα επί 14 μήνες.

[MENTION=4643]o polonos[/MENTION] Απόδειξη για κατάθεση στην τράπεζα δεν υπάρχει όπως λες. Ένδειξη μήπως υπάρχει; Πάλι άκυρο και αφελές θα φανεί αυτό, αλλά μου φαίνεται ότι εδώ θα χρειαστείς κάθε ιδέα. Αν συνήθιζες λοιπόν να κάνεις ανάληψη το ποσό για το ενοίκιο επί 14 μήνες από την τράπεζα, είναι μια ένδειξη ότι κάτι πλήρωνες επί 14 μήνες. Αν αυτό το συνδυάσεις με την υπομονή του, είναι μια σοβαρή ένδειξη ότι πάει να σας παίξει παιχνίδι. Εκεί ίσως να συμβιβαστεί με λιγότερα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Τι ακούω πρωινιάτικα... γείτονας ψάχνει τι εταιρία να βάλει, αλλά απέκλεισε λέει cyta και forthnet, γιατί του είπαν ότι εκλύουν ραδιενέργεια.:hehe:

δεν το αποκλείω. έχω forthnet 24αρα χτες το βράδυ ( σχεδόν πρωί :p) κατέβαζα με 2.92mb/s απο το Origin. μόνο με ραδιενέργεια εξηγείται

Link to comment
Share on other sites

Ωρέ καημένε Θωμά τι τραβάς. Δεν υπάρχει τίποτα από paper trail?

μονο εμενα μου εχει σπασει τα νευρα μια διαφιμηση της google που εχει ηχο οπερας?

ωρα για add block

Δώκε ένα link να την κόψουμε στο φίλτρο. :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1347]jpavly[/MENTION] απο χαρτια υπαρχει συμβολαιο στο ονομα μου κι της κοπελας μου με διαρκεια δυο χρονια.

Το συμβολαιο το περασε απο τη εφορεια (εχει αριθμο πρωτοκολλου χωρις χαρτοσιμο)

Εχουμε αποδειξεις που πληρωσαμε λογαριασμους (δεη ευδαπ ειναι στο ονομα του)

Κι το εκκαθαριστικο μου στο οποιο περασα εξοδα 1ης κατοικιας.

Ο δικηγορος αυτο που καταφερε μετα απο πολυ μαχη ειναι να συμφωνησουν στη λυση συμβολαιου απο κοινου.

Το οποιο συνταξε κι αναφερει πως εχει εισπραξει ολα τα ενοικια δεκο κλπ.

Μολις το υπογραψει θα μας κλ@σει αλλα οπως καταλαβαινεις κοστισε ολη η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

ε μ'αυτα που σου συμβαινουν ρε Θωμα ειναι δυνατον να παραμεινεις λογικος?

on a sidenote

εαν εσυ δηλωσες στην εφορια το ποσο που πληρωσες για ενοικιο

και εκεινος δεν το εχει δηλωσει, το ξερεις οτι πιθανοτατα μπορεις να τον τρεξεις ασχημα

Εαν δε εχει παιξει βρωμικα στο παρελθον και εχετε ανοικτα μετωπα

σκεψου οτι για την αποδειξη υπαρχει και το σεναριο "εσυ ζητησες αλλα ουδεποτε σου παραδοθηκε."

Επισης πολλοι σπιτονοικοκυρηδες εκδιδουν μια συγκεντρωτικη ετησια αποδειξη και οχι μηνιαιες

δεν καταλαβαινω γιατι δεν σου κοβει μια συγκεντρωτικη τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.