Jump to content




DJD

Recommended Posts

[...]

Πήρα τη WIND και ζήτησα να ενεργοποιήσω απόρριψη κλήσεων με απόκρυψη ΚΑΙ στο σταθερό. Στο κινητό το έχω κάνει κάνα τρίμηνο. Άντε να βρούμε την ησυχία μας!!

Πλέον απαγορεύεται ούτως ή άλλως να σε παίρνουν με απόκρυψη. Εγώ έχω αποθηκεύσει όλα τα νούμερα των τηλεπωλητών που έχουν πάρει με το όνομα της εταιρείας και τα απορρίπτω, εκτός αν ψήνομαι για καμιά προσφορά.

Για τρίξε τους πάλι τα δόντια λίγο, ειδικά αν οι κλήσεις είναι με απόκρυψη.

Link to comment
Share on other sites

τα καλά πράγματα να λέγονται..εμφανίστηκε βλάβη στο κινητό μου (ΝΟΚΙΑ LUMIA 820), με τον proximity sensor.

To πάω στο Nokia care και χωρίς πολλά πολλά βρήκαν ότι έφταιγε ο digitizer του touchscreen μου το έφτιαξαν εντός μίας εργάσιμης with no cost.

Απλά respect και μπράβο τους, γιατί μόλις κέρδισαν έναν μόνιμο πελάτη.

Αύριο θα πάω από εκεί και θα πάρω μεμβράνη για την οθόνη και ίσως και μια θήκη γιατί με έκαναν και νιώθω άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

Πλέον απαγορεύεται ούτως ή άλλως να σε παίρνουν με απόκρυψη. Εγώ έχω αποθηκεύσει όλα τα νούμερα των τηλεπωλητών που έχουν πάρει με το όνομα της εταιρείας και τα απορρίπτω, εκτός αν ψήνομαι για καμιά προσφορά.

Για τρίξε τους πάλι τα δόντια λίγο, ειδικά αν οι κλήσεις είναι με απόκρυψη.

Δεν το ήξερα αυτό.

Πριν λίγο με πήραν από τη wind για προσφορά και ήταν με νούμερο (2111819506).

Οπότε μάλλον έχεις δίκιο.

Πάντως αν συνεχίσουν, θα το πάω στα άκρα. Τουλάχιστον ένα εξώδικο βρε αδερφέ! Τι την έχω την αδερφή δικηγόρο κ κάθεται;:getlost:

Link to comment
Share on other sites

To πάω στο Nokia care και χωρίς πολλά πολλά βρήκαν ότι έφταιγε ο digitizer του touchscreen μου το έφτιαξαν εντός μίας εργάσιμης with no cost.

Κι' εμένα στο Note II μου άλλαξαν πλακέτα εντός ώρας, κρίμα που τα έχουν κάνει μαντάρα με το Knox :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό.

Πριν λίγο με πήραν από τη wind για προσφορά και ήταν με νούμερο (2111819506).

Οπότε μάλλον έχεις δίκιο.

Πάντως αν συνεχίσουν, θα το πάω στα άκρα. Τουλάχιστον ένα εξώδικο βρε αδερφέ! Τι την έχω την αδερφή δικηγόρο κ κάθεται;:getlost:

Μόλις έκανα την ερευνα της υπογραφής σου. :D

Και ήθελα καιρό να σε ρωτήσω αν είναι παλιά ή νέα υπογραφή! Γιατί θυμάμαι μία έρευνα σε smartphone πριν πολυ καιρό, αλλά δεν θυμάμαι από που.. Αν ειναι καινούργια, θα την κάνω και εγώ..

Χθες με πήραν από το 2119894500, δεν το σήκωσα, το περίεργο ήταν ότι στην αναγνώρίση του κινητού μου έλεγε και περιοχή - Σαλαμίνα :S ήξερα ότι το έκαναν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε σε smartphone την εφαρμογή 11888 και με internet σας κάνει αναγνώριση τα νούμερα.

Το σαλαμινα κλπ δεν ισχυει. Βλέπει το 211 κ τα μπερδεύει.

Sent from my Pantoflini N7100

Link to comment
Share on other sites

Το σαλαμινα κλπ δεν ισχυει. Βλέπει το 211 κ τα μπερδεύει.

Μην είσαι βέβαιος. Όλα όσα μου βγάζουν αναγνώριση περιοχής μέχρι τώρα είναι σωστά. Και όχι μόνο από Ελλάδα. Δέχομαι κλήση πχ από Λονδίνο και βγάζει London, Στουτγάρδη βγάζει Stuttgart κοκ. Όλα σωστά. Δεν ξέρω αν φέρει την πληροφορία το δίκτυο ή αν η Cosmote κάνει αντιπαραβολή σε κάποιο City-ID db, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει τύχει να μου βγει λάθος. Απλά πολλές φορές δεν υπάρχει η πληροφορία.

Edit: Επίσης, 1111 μηνύματα. Νάις, νάις. :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε σε smartphone την εφαρμογή 11888 και με internet σας κάνει αναγνώριση τα νούμερα.

Το σαλαμινα κλπ δεν ισχυει. Βλέπει το 211 κ τα μπερδεύει.

Sent from my Pantoflini N7100

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

αυτό είναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Χθες με πήραν από το 2119894500, δεν το σήκωσα, το περίεργο ήταν ότι στην αναγνώρίση του κινητού μου έλεγε και περιοχή - Σαλαμίνα :S ήξερα ότι το έκαναν αυτό.

* Δεν είμαι στην Ελλάδα, με πήραν στον Ελληνικό αριθμό (cosmote) αλλά πρακτικά εξυπηρετούμαι από κάποια Ολλανδική εταιρεία (άλλες φορές είναι η T-Mobile NL, άλλες η KPN κτλ)

Δεν ξέρω αν έχει σημασία.. Σημασία έχει ότι ήμουν στην σχολή και δεν το σήκωσα :p

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε σε smartphone την εφαρμογή 11888 και με internet σας κάνει αναγνώριση τα νούμερα.

Το σαλαμινα κλπ δεν ισχυει. Βλέπει το 211 κ τα μπερδεύει.

Sent from my Pantoflini N7100

https://www.thelab.gr/mobile-computing/android-apps-87564.html

Link to comment
Share on other sites

Και ήθελα καιρό να σε ρωτήσω αν είναι παλιά ή νέα υπογραφή! Γιατί θυμάμαι μία έρευνα σε smartphone πριν πολυ καιρό, αλλά δεν θυμάμαι από που.. Αν ειναι καινούργια, θα την κάνω και εγώ..

Η έρευνα ισχύει και όσοι την συμπληρώνετε σας ευχαριστώ πολύ!

1000πλά ευχαριστώ σε όσους την προωθούν μέσω μέσων κοινωνικής δικτύωσης! :turn:

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι βέβαιος. Όλα όσα μου βγάζουν αναγνώριση περιοχής μέχρι τώρα είναι σωστά. Και όχι μόνο από Ελλάδα. Δέχομαι κλήση πχ από Λονδίνο και βγάζει London, Στουτγάρδη βγάζει Stuttgart κοκ. Όλα σωστά. Δεν ξέρω αν φέρει την πληροφορία το δίκτυο ή αν η Cosmote κάνει αντιπαραβολή σε κάποιο City-ID db, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει τύχει να μου βγει λάθος. Απλά πολλές φορές δεν υπάρχει η πληροφορία.

Edit: Επίσης, 1111 μηνύματα. Νάις, νάις. :)

Off topic στο off topic θεμα.

Για Ελλάδα οτιδηποτε 210 βγαζει Αθήνα-Πειραιάς. Και εννοούσα δεν ισχύει πάντα όχι οτι είναι άλλα νταλον.

@denihno

Σε λίγο θα μας πεις οτι βγαίνουμε και off topic ρε συ.

Sent from my Pantoflini N7100

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.