Jump to content




DJD

Recommended Posts

Να πω τον πόνο/παράπονο μου...? :(

Πριν λίγο γύρισα από οδοντίατρο...βαρέθηκα τη ζωή μου με τα δόντια...από μικρό παιδί στα ιατρεία.:(

Δεν μπορώ να σταυρώσω χρόνο χωρίς να πάθω κάτι, πέρσι τέτοια εποχή πήγα για έναν πόνο και έφυγα με απονεύρωση και 4 σφραγίσματα.

Εχτές πάλι πόνος και σήμερα σφαίρα στο γιατρό, πάλι απονεύρωση...7 με αυτή συνολικά.:( (μην αναφέρω θήκες και λιποθυμήσετε)

Δεν ξέρω πια τι να κάνω, τα βουρτσίζω καθημερινά και ανταμείβομαι με πόνους.:cry:

Link to comment
Share on other sites

πλύσιμο 2-3 φορές την μέρα,μεσοδόντια βουρτσάκια ,listerine

και κάθε 6μηνο καθαρισμός...παρ'ολα αυτά εχω ενοχλήσεις και μια ήμι-μόνιμη περιοδοντίτιδα...είναι μάλλον κληρονομικό :crazy:

περαστικά ΝικοΛακιςςς

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτα ολα κ βαλε μασελα να ησυχάσεις.

On topic μηπως τα παρα προσέχεις κ τα έχεις κανει ευαίσθητα? Αν κ γενικά και τα δόντια ειναι θέμα dna και ποιότητας. Εγω πχ καμια ουλιτιδα στην 10ετια ισως κάνω και γενικά δεν μπορώ να πω οτι προσέχω.

Sent from my Pantoflini N7100

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα βγάλω 28 δόντια και θα φορέσω μασέλα στα 36, είσαι καλά βρε;:crazy:

Αν δεν έτρεχα έγκαιρα στους γιατρούς, τώρα θα ήμουν φαφούτης.

Πλέον δεν κλαίω τα λεφτά ...και τα τριπλά θα έδινα με αντάλλαγμα καλά δόντια. (που είναι το ρημάδι το τζίνι όταν το χρειάζεσαι;:p)

Ο γερό-φαφούτης Lakisss τρώει γιαουρτάκι απόψε.:D

edit: μην δω κανένα κερατά να ποστάρει φαγητά απόψε στο θρεντ, τον έφαγα!:p

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Πατέρας μου --> 73 ετών

Ποτέ σε οδοντίατρο! ΠΟΤΕ!

Σφράγισμα κανένα! Καθαρισμοί ποτέ!

Πόνοι ποτέ! Δόντια κίτρινα λιγάκι λόγω καφέ αλλά όλα σώα!

Πλύσιμο...μπορεί και μια κάθε 2-3 μέρες και δε χρησιμοποιεί καν οδοντόκρεμα! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Να πω τον πόνο/παράπονο μου...? :(

Πριν λίγο γύρισα από οδοντίατρο...βαρέθηκα τη ζωή μου με τα δόντια...από μικρό παιδί στα ιατρεία.:(

Δεν μπορώ να σταυρώσω χρόνο χωρίς να πάθω κάτι, πέρσι τέτοια εποχή πήγα για έναν πόνο και έφυγα με απονεύρωση και 4 σφραγίσματα.

Εχτές πάλι πόνος και σήμερα σφαίρα στο γιατρό, πάλι απονεύρωση...7 με αυτή συνολικά.:( (μην αναφέρω θήκες και λιποθυμήσετε)

Δεν ξέρω πια τι να κάνω, τα βουρτσίζω καθημερινά και ανταμείβομαι με πόνους.:cry:

πλύσιμο 2-3 φορές την μέρα,μεσοδόντια βουρτσάκια ,listerine

και κάθε 6μηνο καθαρισμός...παρ'ολα αυτά εχω ενοχλήσεις και μια ήμι-μόνιμη περιοδοντίτιδα...είναι μάλλον κληρονομικό :crazy:

περαστικά ΝικοΛακιςςς

Myralis ετών 27-> Βούρτσισμα σχεδόν καθημερινά, πολλές φορές οδοντίατρο, 3 απενευρώσεις, 2 θήκες, πολλααα σφραγίσματα

Myralis' brother, ετών 25-> Βούρτσισμα αραιά και που, 3-4 φορές οδοντίατρο, ελάχιστα σφραγίσματα, απλά καθαρισμό από τις πέτρες κάθε φορά..

Η δεν είναι κληρονομικό, ή δεν είναι αδερφός μου..:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα... 7 απονευρώσεις, 12 θήκες (+2 που πρέπει να βάλω στο προσεχές μέλλον), κανένα ασφράγιστο δόντι, μάλιστα όλα είναι διπλο-τριπλο σφραγισμένα. Όλη στη οικογένεια θέμα έχουμε. Άδικα παραπονιέμαι;:( Υπολογίστε λεφτά που έχω δώσει...

Link to comment
Share on other sites

Αμ πες μας έτσι. Πες οτι πας στον γιατρό κ λέει καλώς το μηνιάτικο.

Για μασελα πλάκα έκανα. Πάντως ειναι κληρονομικό το θέμα κ εκ γενετής.

Sent from my Pantoflini N7100

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα... 7 απονευρώσεις, 12 θήκες (+2 που πρέπει να βάλω στο προσεχές μέλλον), κανένα ασφράγιστο δόντι, μάλιστα όλα είναι διπλο-τριπλο σφραγισμένα. Όλη στη οικογένεια θέμα έχουμε. Άδικα παραπονιέμαι;:( Υπολογίστε λεφτά που έχω δώσει...

εχεις τον angelf και τον wacko για συμβουλους

καθιστε συζητηστε και ξεκινα project extreme dental makeover

απλα στο worklog παιξτε spoilers στα πολυ αιματηρα sessions...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.