Jump to content




DJD

Recommended Posts

Με παιρνει μια κοπελια απο τον ΟΤΕ.

-Γεια σας θα ήθελα να σας ενημερώσουμε ότι πλεον έχουμε νεες εποχες τιμών επειδή βγάλαμε το πάγιο ΟΤΕ κτλ κτλ κτλ.

-Ωραια.

-Εσεις τι χρησιμοποιηται?

-Αρκετά σταθερά, υπεραστικά λιγο κινητά και internet.

-internet για εππαγγελματική χρήση ή απλή καθημερινή χρήση?

-Απλή χρήση.

-Ωραία, λοιπόν με 31€ θα έχετε 4 ωρες προς κινητά απεριόριστα αστικα/υπεραστικά και 8 mbps .

-:o το μήνα ή το δίμηνο?

-Το μήνα. (meanwhile, βάζω mute στο τηλέφωνο και σκάω στα γέλια:hehe:).Αλλά εχετε 4 ώρες προς κινητά ομως.

-Μου φαίνονται πάρα πολλά και δε μπορώ.

-Εσείς τώρα σε ποια εταιρεία είστε?

-Φορθνετ.

-Και πόσο πληρώνεται?

-17,5€

-Και έχετε απεριόριστα σταθερά?

-Ναι!

-Και ιντερνετ?

-Ναι μέχρι 24.

-Και κινητά?

-Ναι μισή ώρα.

-Καλώς ευχαριστώ, γειά σας.

:hehe:

-

Link to comment
Share on other sites

O πΟΤΕ όμως έχει τις καλύτερες υπηρεσίες (not) :rolleyes:

A κοίτα μην μας ζαλίζεις με την θλιβερή ιστορία σου πάλι, και καλά δεν έχεις δίκτυο εκεί που είσαι, και καλά το θέλεις για να δουλέψεις...

Εδώ, τα στόρυ λένε άλλα! Έχει τις καλύτερες υπηρεσίες by far!!!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=03kieYuQwWA]ΟΤΕ Double Play+ΟΤΕ TV:Το απόλυτο πακέτο-Αποστολή 1η - YouTube[/ame]

Eννοείται πως κάνω πλάκα.

Μεταξύ μας η τύπισσα είναι λίγο Sarah Jessica Parker..

Αλληλεγγύη στον Wizard! που δεν έχει ιντερνετ!!:hi:

Link to comment
Share on other sites

Με παιρνει μια κοπελια απο τον ΟΤΕ.

-Γεια σας θα ήθελα να σας ενημερώσουμε ότι πλεον έχουμε νεες εποχες τιμών επειδή βγάλαμε το πάγιο ΟΤΕ κτλ κτλ κτλ.

-Ωραια.

-Εσεις τι χρησιμοποιηται?

-Αρκετά σταθερά, υπεραστικά λιγο κινητά και internet.

-internet για εππαγγελματική χρήση ή απλή καθημερινή χρήση?

-Απλή χρήση.

-Ωραία, λοιπόν με 31€ θα έχετε 4 ωρες προς κινητά απεριόριστα αστικα/υπεραστικά και 8 mbps .

-:o το μήνα ή το δίμηνο?

-Το μήνα. (meanwhile, βάζω mute στο τηλέφωνο και σκάω στα γέλια:hehe:).Αλλά εχετε 4 ώρες προς κινητά ομως.

-Μου φαίνονται πάρα πολλά και δε μπορώ.

-Εσείς τώρα σε ποια εταιρεία είστε?

-Φορθνετ.

-Και πόσο πληρώνεται?

-17,5€

-Και έχετε απεριόριστα σταθερά?

-Ναι!

-Και ιντερνετ?

-Ναι μέχρι 24.

-Και κινητά?

-Ναι μισή ώρα.

-Καλώς ευχαριστώ, γειά σας.

:hehe:

-

εεε cheater εμενα με δωσανε μονο 4mbit .Τα λεφτα μου πισωωωωωωω:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφω στις ειδήσεις (καταρραμένη Εμμανουέλα), αλλά επειδή δεν μπορώ να αφήσω να γράφεται (και ήδη γράφεται) ότι κουλό μπορείς να φανταστείς, θα αφήσω αυτό εδώ..

"Σαν αυριο" λοιπόν.. Υπήρξαν νεκροί, δεν ξέρω πόσοι, δεν με ενδιαφέρει αν ήταν μέσα στο ΕΜΠ, στο πεζοδρόμιο της Στουρνάρη ή στα Προπύλαια, δεν με ενδιαφέρει τι έκανε η Δαμανάκη και η κάθε Δαμανάκη 20-30-40 χρόνια μετά, με ενδιαφέρει ότι φοιτητές μέσα στο Πολυτεχνείο αγωνίζονταν κατά της Χούντας παλευοντας για Δημοκρατία (για να μπορείς να βγαίνεις και να λες ότι λες σε αυτό το φόρουμ) και Ελευθερία, και τελικά, το τανκ μπήκε μέσα και οι αστυνομία/παρακρατικοί/στρατός σκότωσαν κόσμο.

Τέλος.

Τιμή στους πεσόντες.

Link to comment
Share on other sites

d:"Αδειάζουμε τις σακούλες με τα ανακυκλώσιμα"

Με κοιτάει και πάει να φύγει.

d:"τη σακούλα με τα ανακυκλώσιμα την αδειάζουμε λέμε"

μ:"γιατί μου μιλάτε με αυτόν τον τρόπο;"

d:"γιατί αδειάζουμε τη σακούλα με τα ανακυκλώσιμα και δεν τη βάζουμε δεμένη"

μ:"καλή σας μέρα"

Και δεν έκλεινε ο κάδος. Και μου το έπαιζε και θιγμένος ο μπουχέσας. Κανένα έλεος πλέον με αυτούς που καταντάνε τη γειτονιά χωματερή :whip:

Link to comment
Share on other sites

... και τελικά, το τανκ μπήκε μέσα και οι αστυνομία/παρακρατικοί/στρατός σκότωσαν κόσμο.

Τέλος.

Τέλος; Ποιός και γιατί τους σκότωσε δε σε ενδιαφέρει; Το ότι κάθε μέρα διαφωνείς με τα ΜΜΕ, αλλά τώρα αναπαράγεις την "αλήθεια" που σου πασάρουν αυτά, το κατανοείς;

Δες μια άλλη άποψη: ΚΩΣΤΑΣ "Μαυροσκούφης": ΕΔΩ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ.... Από την δική μου σκοπιά! (νομίζω το έβαλα κι εχθές κάπου)

Link to comment
Share on other sites

d:"Αδειάζουμε τις σακούλες με τα ανακυκλώσιμα"

Με κοιτάει και πάει να φύγει.

d:"τη σακούλα με τα ανακυκλώσιμα την αδειάζουμε λέμε"

μ:"γιατί μου μιλάτε με αυτόν τον τρόπο;"

d:"γιατί αδειάζουμε τη σακούλα με τα ανακυκλώσιμα και δεν τη βάζουμε δεμένη"

μ:"καλή σας μέρα"

Και δεν έκλεινε ο κάδος. Και μου το έπαιζε και θιγμένος ο μπουχέσας. Κανένα έλεος πλέον με αυτούς που καταντάνε τη γειτονιά χωματερή :whip:

Τουλάχιστον αυτός πέταγε ανακυλώσιμα σε δεμένη σακούλα... Κάτι άλλοι πετάνε τα σκ... τους. Δε μπορώ να κατηγορήσω τον κόσμο που δεν ξέρει πώς να ανακυκλώσει, αφού δεν υπάρχει καθόλου ενημέρωση και καμία οργανωμένη προσπάθεια εδραίωσης νοοτροπίας ανακύκλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αυτός πέταγε ανακυλώσιμα σε δεμένη σακούλα... Κάτι άλλοι πετάνε τα σκ... τους. Δε μπορώ να κατηγορήσω τον κόσμο που δεν ξέρει πώς να ανακυκλώσει, αφού δεν υπάρχει καθόλου ενημέρωση και καμία οργανωμένη προσπάθεια εδραίωσης νοοτροπίας ανακύκλωσης.

η προσπάθεια είναι περιορισμένης εμβέλειας αλλά σίγουρα όχι ανύπαρκτη.

απο κει και πέρα είναι σημαντικό χαρακτηριστικό της κουλτούρας του Έλληνα (racist!) ότι δεν τον νοιάζει να μάθει

Link to comment
Share on other sites

η προσπάθεια είναι περιορισμένης εμβέλειας αλλά σίγουρα όχι ανύπαρκτη.

απο κει και πέρα είναι σημαντικό χαρακτηριστικό της κουλτούρας του Έλληνα (racist!) ότι δεν τον νοιάζει να μάθει

Πόσο περιορισμένης όμως? Τόσο ώστε να θεωρηθεί σχεδόν ανύπαρκτη? ;)

Link to comment
Share on other sites

όχι ενημέρωση δεν υπάρχει. έχω τσακωθεί με τύπο γιατί πέταξα βρόμικα χαρτιά σε κάδο σκουπιδιών, δεν μπορούσε να καταλάβει ότι αν πήγαινε ανακύκλωση θα έπαιρνε παραμάζωμα και άλλα χαρτιά

Link to comment
Share on other sites

Με παιρνει μια κοπελια απο τον ΟΤΕ.

-Γεια σας θα ήθελα να σας ενημερώσουμε ότι πλεον έχουμε νεες εποχες τιμών επειδή βγάλαμε το πάγιο ΟΤΕ κτλ κτλ κτλ.

-Ωραια.

-Εσεις τι χρησιμοποιηται?

-Αρκετά σταθερά, υπεραστικά λιγο κινητά και internet.

-internet για εππαγγελματική χρήση ή απλή καθημερινή χρήση?

-Απλή χρήση.

-Ωραία, λοιπόν με 31€ θα έχετε 4 ωρες προς κινητά απεριόριστα αστικα/υπεραστικά και 8 mbps .

-:o το μήνα ή το δίμηνο?

-Το μήνα. (meanwhile, βάζω mute στο τηλέφωνο και σκάω στα γέλια:hehe:).Αλλά εχετε 4 ώρες προς κινητά ομως.

-Μου φαίνονται πάρα πολλά και δε μπορώ.

-Εσείς τώρα σε ποια εταιρεία είστε?

-Φορθνετ.

-Και πόσο πληρώνεται?

-17,5€

-Και έχετε απεριόριστα σταθερά?

-Ναι!

-Και ιντερνετ?

-Ναι μέχρι 24.

-Και κινητά?

-Ναι μισή ώρα.

-Καλώς ευχαριστώ, γειά σας.

:hehe:

-

Wtf υπάρχει ακόμα αυτό; εγώ ήξερα ότι σε αυτή την τιμή έχεις μόνο internet

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περιορισμένης όμως? Τόσο ώστε να θεωρηθεί σχεδόν ανύπαρκτη? ;)

περιορισμένη εννοώντας ότι δεν βλέπουμε κάθε μέρα πλύση εγκεφάλου στην TV.

εγώ βλέπω καμπάνια ενημέρωσης τουλάχιστον 1 φορά το χρόνο, συνήθως με ποστερ αν και έχω δει και φυλλάδια.

βέβαια πρέπει κάποιος να έχει και τα μάτια του ανοιχτά για να διαβάσει

αν ο ελληνάρας θέλει να του χτυπήσουν το κουδούνι και να του κάνουν προσωπική ενημέρωση συγνώμη αλλά δεν μπορώ να δω πως αυτό μπορεί να λειτουργήσει από οικονομικής πλευράς, εκτός αν και γι'αυτό φταίει το κράτος

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.