Jump to content




DJD

Recommended Posts

Πληρώσατε για να τον δείτε; :crazy::o

Βέβαια άλλοι πληρώνουν να δουν τον Γιωργάκη, οπότε οκ :hehe:

Το είπα καθ υπερβολή :-)

Χωρίς να μακρυγορώ, μου έδινε την εντύπωση ότι ήρθε να μιλήσει στους ιθαγενείς.

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] μια ώρα ήταν όλο, μάλλον δεν έχασες τίποτα.

Sent from my Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Αν ερχόταν να μιλήσει στους ιθαγενείς, ας ξεκίναγε την ομιλία έτσι:

oWB8QIe.gif

Θα με εντυπωσίαζε περισσότερο...

Ναι με RAVE-Techno party και ολα τα συναφη.....πως να μιλησεις μετα....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κλέβουν. Για 24.000 πληρώνεις :p
fixed

Άργησα πολύ να το δω, οπότε θα με συγχωρέσετε για την (ποικιλοτρόπως) καθυστερημένη απάντηση.

Σε αντίθεση με όταν μετράμε χωρητικότητα σε bytes που χρησιμοποιούμε συνήθως δυνάμεις του 2 (2^10=1024) όταν μετράμε bits, συνήθως χρησιμοποιούμε δυνάμεις του 10 (10^3=1000). Στην προκειμένη περίπτωση 24Mbps = 24.000 kbps.

Επιπλέον, για να αποφεύγουμε τις παρανοήσεις, είμαι υπέρμαχος της διακριτής απεικόνισης των πολλαπλασίων σε δυνάμεις του 2, όπως kiB, MiB, GiB (kilo-binary-byte, κλπ). Το τελευταίο έχει προτυποποιηθεί κατά ΙΕΕΕ, ISO κλπ εδώ και 15 χρόνια, get with the program!

Έγινε επεξεργασία από minast
μικρό τυπογραφικό :)
Link to comment
Share on other sites

Άργησα πολύ να το δω, οπότε θα με συγχωρέσετε για την (ποικιλοτρόπως) καθυστερημένη απάντηση.

Σε αντίθεση με όταν μετράμε χωρητικότητα σε bytes που χρησιμοποιούμε συνήθως δυνάμεις του 2 (2^10=1024) όταν μετράμε bits, συνήθως χρησιμοποιούμε δυνάμεις του 10 (10^3=1000). Στην προκειμένη περίπτωση 24Mbps = 24.000 bps.

Επιπλέον, για να αποφεύγουμε τις παρανοήσεις, είμαι υπέρμαχος της διακριτής απεικόνισης των πολλαπλασίων σε δυνάμεις του 2, όπως kiB, MiB, GiB (kilo-binary-byte, κλπ). Το τελευταίο έχει προτυποποιηθεί κατά ΙΕΕΕ, ISO κλπ εδώ και 15 χρόνια, get with the program!

διαφωνείς σε αυτό που λέω αν καταλαβα καλά, (δεν ειμαι του μαθηματικου δυστυχώς) αλλά γιατί όταν ειχα 2αρα οτε συγχρόνιζα στα 2048;. Γιατί; Γιατί 1Mbit = 1024 αρα 2Mbit 2048, αρα 1024 χ 24 (μεγιστη δυνατη) makes 24576

Σου απαντάω μπακαλιστικα αλλα ετσι ειναι

goodmorning btw

Μεγαλος σεισμός !!!!!

Έγινε επεξεργασία από yz3427
Link to comment
Share on other sites

διαφωνείς σε αυτό που λέω αν καταλαβα καλά, (δεν ειμαι του μαθηματικου δυστυχώς) αλλά γιατί όταν ειχα 2αρα οτε συγχρόνιζα στα 2048;. Γιατί; Γιατί 1Mbit = 1024 αρα 2Mbit 2048, αρα 1024 χ 24 (μεγιστη δυνατη) makes 24576

Σου απαντάω μπακαλιστικα αλλα ετσι ειναι

goodmorning btw

Μεγαλος σεισμός !!!!!

Μην το πάρεις στραβά, αλλά κάνεις λάθος :)

Ψάξε το μόνος σου αν θέλεις, δεν το είπα σαν μομφή.

Εύχομαι περαστικά τα του σεισμού.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.