Jump to content




DJD

Recommended Posts

Xθες, γύρναγα σπίτι το βράδυ και βλέπω μέσα στο campus ένα περίεργο ζώο.

Σε μέγεθος κάτι ανάμεσα σε τεράστιο αρουραίο και σε γάτα, αλλά με σχήμα που δεν ταίριαζε σε κανένα από τα δύο (δεν είχε και φώτα το σημείο, είχα κάποιο x ποσοστό αλκοόλ στο αίμα μου, και όντας πάνω στο ποδήλατο σταμάτησα 3-4 μέτρα μακριά του), μεγάλα αυτιά δεν είχε οπότε και λαγος/κουνέλι δεν ήταν.

Τι μπορεί να ήταν; Σκατζόχοιρος?

Έφυγε από το δρομάκι που περνούσα περπάτησε στα γρασίδια και χώθηκε σε κάτι θάμνους..

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί τα βγάζει. Εσείς είστε... παράπλευρες απώλειες.

Στην Αθήνα, που ανέφερε ο τύπος, θα είχε ήδη βάλει λουκέτο. Βέβαια στην Αθήνα ίσως να έπαιζε και με άλλη λογική, να μην βάραγε στο ψαχνό.

Η Μεσσηνία ήταν πάντα πολύ φτηνή στο φαγητό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου εξηγήσετε γιατί την έχετε συνηθίσει θηλυκιά; Δεν είναι ρητορική η ερώτηση.

Εγώ όταν ακούω γουρουνόπουλο σκέφτομαι ψητό γουρουνάκι.

<Μην ανοίξετε αν έχετε πρόβλημα να βλέπετε ολόκληρα ζώα ψητά...>

20111204-suckling-pig-11-560px-thumb-500xauto-203472.jpg

Όταν ακούω γουρουνοπούλα σκέφτομαι σκρόφα -όχι τη βρισιά, την ορίτζιναλ.

seven-teet-hog.jpg

Αυτή ψήνουν εδώ κάτω. Την σκρόφα:p

Link to comment
Share on other sites

@PetrosD

Θυμάσαι να μας πεις και που ήταν περίπου το μαγαζί ή ποιο το όνομά του;

Το πού ήταν, αναφέρεται μέσα στην παρένθεση. Το όνομά του δεν το ξέρω, αλλά αν πας εκεί, είναι το μόνο που έχει στη βιτρίνα του ολόκληρο το γουρούνι, με το κεφαλάκι κομμένο στην άκρη, να σε κοιτάει.

EDIT: Μόλις γύρισα από γάμο φίλου. Είχαν φέρει γουρουνοπούλα ψητή από Καλαμάτα και έφαγα εκεί. Για τον @Lakisss που ρώτησε αν έφαγα στη Μεσσηνία, τελικά την έφαγα εδώ!!

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Το πού ήταν, αναφέρεται μέσα στην παρένθεση. Το όνομά του δεν το ξέρω, αλλά αν πας εκεί, είναι το μόνο που έχει στη βιτρίνα του ολόκληρο το γουρούνι, με το κεφαλάκι κομμένο στην άκρη, να σε κοιτάει.

EDIT: Μόλις γύρισα από γάμο φίλου. Είχαν φέρει γουρουνοπούλα ψητή από Καλαμάτα και έφαγα εκεί. Για τον @Lakisss που ρώτησε αν έφαγα στη Μεσσηνία, τελικά την έφαγα εδώ!!

Μωρέ την είδα την παρένθεση, αλλά η φοινικούντα έχει τόσα μαγαζιά.

Πριν από 3 χρόνια είχαμε φάει στο Παπαγάλο, μια ψησταριά που βρίσκεται προς το βουνό, λίγο έξω από τη φοινικούντα.

Link to comment
Share on other sites

ξεφτιλίκι το πέσιμο που έγινε στον άνθρωπο για 0,40 λεπτά. και ήταν και τέτοια η βιασύνη να τον "πιάσουμε" που το συγκρίναμε και με το λάθος προϊόν και δεν υπήρχε καν θέμα!

καλημέρα...

Link to comment
Share on other sites

ξεφτιλίκι το πέσιμο που έγινε στον άνθρωπο για 0,40 λεπτά. και ήταν και τέτοια η βιασύνη να τον "πιάσουμε" που το συγκρίναμε και με το λάθος προϊόν και δεν υπήρχε καν θέμα!

καλημέρα...

Μάλλον για 0,40 ευρώ

Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

ξεφτιλίκι το πέσιμο που έγινε στον άνθρωπο για 0,40 λεπτά. και ήταν και τέτοια η βιασύνη να τον "πιάσουμε" που το συγκρίναμε και με το λάθος προϊόν και δεν υπήρχε καν θέμα!

καλημέρα...

Τί έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο κεεμ.. Δεν περνανε οι μερες γμτ. Αλλες 11 και σημερα εμειναν για την αδεια ορκωμοσιας. Τι κανουμε για να μην το σκεφτομαστε? :(

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στο ΠΟΘ

Λεπόν εντός των ημερών ένας φίλος έχει γενέθλια. Θέλω να του πάρω σαν δώρο μία πίπα*. Διαθέτω μέχρι 50 ευρώ και ψάχνω κατάστημα κεντρικά ή Ραφήνα που είμαι αυτές τις μέρες αν έχετε κάτι υπόψιν. Καμιά πρόταση;

ps *δε θέλω γέλια

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.