Jump to content




DJD

Recommended Posts

Speaking of which,

Γυρνόντας απ το γραφείο το απόγευμα σπάστικα με 2 γαβάθες στο νεροχύτι (τον τίγκαραν) και έπλυνα τα πιάτα (για 2η φορά μεσα στο μήνα πρακαλώ!).

Η δικιά μου γεμάτη απορία με ρώτησε αν είμαι άρωστος και απο κείνη την ώρα με κοιτάει περίεργα.

Είμαι σίγουρος οτι νομίζει οτι έχω γκόμενα...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαμε και εμείς στο κλαμπ των ληστεμένων. Και μέρα μεσημέρι σε μια περιοχή που δεν έχει βεβαρημένο ιστορικό. Ευτυχώς μόνο κάτι λίγα χρυσαφικά και κάποια λίγα χρήματα (αν θέλανε περισσότερα να πηγαίνανε αλλού). PC δίσκοι οθόνες κ.τ.λ. δεν τους κάνανε εντύπωση οπότε η ζημιά περιορίζεται σε μια σπασμένη πόρτα, αυτά που προανέφερα και μερικές ultra duper wow κλειδαριές που λογικά θα αγοραστούν ως αποτέλεσμα αυτής της εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

MX518 :jester:

Ίδια άνεση (ίσως έχει και καλύτερη πλάτη), πιο προσεγμένος και όμορφος σχεδιασμός, καλύτερη ροδέλα, λιγότερο ευδιάκριτα κουμπιά λειτουργίας το G500. Του ΜΧ518 αξίζει η τιμή ωστόσο!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαμε και εμείς στο κλαμπ των ληστεμένων. Και μέρα μεσημέρι σε μια περιοχή που δεν έχει βεβαρημένο ιστορικό. Ευτυχώς μόνο κάτι λίγα χρυσαφικά και κάποια λίγα χρήματα (αν θέλανε περισσότερα να πηγαίνανε αλλού). PC δίσκοι οθόνες κ.τ.λ. δεν τους κάνανε εντύπωση οπότε η ζημιά περιορίζεται σε μια σπασμένη πόρτα, αυτά που προανέφερα και μερικές ultra duper wow κλειδαριές που λογικά θα αγοραστούν ως αποτέλεσμα αυτής της εμπειρίας.

κρίμα. Πήρατε την ασφάλεια για αποτυπώματα;

Link to comment
Share on other sites

κρίμα. Πήρατε την ασφάλεια για αποτυπώματα;

Όχι. Κανονικά θα έπρεπε, αλλά ο πατέρας μου έχει αντιρρήσεις. Δεν θέλει να μπλέκει με αστυνομίες κ.τ.λ. Υποθέτω η όλη ιστορία με την κλοπή του είναι αρκετή. Κάπου εδώ αναρωτιέσαι πόσες άλλες κλοπές δεν αναφέρονται στην αστυνομία.

Μπήκε ωραία ο Σεπτέμβρης. Η μάνα μου έσπασε το χέρι της πριν μια βδομάδα, πήγαμε στο ΚΑΤ το βάλανε στον γύψο και σήμερα την πήρα και πήγαμε για την επανεξέταση. Ε και πάνω που γυρνάγαμε σπίτι ανακουφισμένοι που το χέρι φαινόταν να έχει μπει σωστά και να μην χρειάζονται ιστορίες του στυλ ξανά σπάσιμο για να μπει σωστά, βρήκαμε την εξώπορτα ξεκλείδωτη. Όχι παραβιασμένη, αλλά ξεκλείδωτη. Η εσωτερική ήταν σπασμένη. Υποθέτω ο τύπος το μελέταγε καιρό. Είχε ήδη βρει κλειδί που να ταιριάζει στην έξω πόρτα, αλλά προφανώς δεν είχε χρόνο να βρει και για την εσωτερική οπότε την έσπασε.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς είστε όλοι καλά τουλάχιστον. Όμως αν δεν καλέσετε αστυνομία, ακόμη κι αν συλληφθούν με τα κλοπιμαία στην κατοχή τους δεν θα μπορείτε να πάρετε πίσω τα πράγματα.

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ναι τους το είπα, αλλά ξεροκέφαλοι οι δικοί μου. Δεν είναι τίποτα τρομερής αξίας πράγματα, αλλά είναι παλιά από τον αρραβώνα και τον γάμο της μάνας μου.

Εδώ που τα λέμε με τόσα μαγαζιά που αγοράζουν χρυσό δεν νομίζω να υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα να βρεθεί τίποτα. Μόνο αν ο κλέφτης πιαστεί επ αυτοφώρω μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες. Το ότι ο τύπος στόχευσε κατευθείαν εκεί, στα χρυσαφικά και τα χρήματα και δεν πήρε απολύτως τίποτα άλλο, σημαίνει ότι έχει χρυσοχόο να τα δώσει.

Link to comment
Share on other sites

...ή ότι είναι το πιο άμεσο όφελος...χρυσαφικά σπρώχνονται εύκολα..χρήματα είναι άμεσο κέρδος...λοιπά αντικείμενα , ακόμη και ηλεκτρονικά ακριβά, θα πάρουν μέρες να τα σπρώξουν , οπότε τα αποφεύγουν...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.