Jump to content




DJD

Recommended Posts

Αν έχεις μπαλκόνι φαρδύ - 2 μέτρα π.χ. ή μεγαλύτερο - ακόμα και χωρίς θέα στην θάλασσα ή οτιδήποτε είναι must να βγαίνεις και να κάθεσαι έξω. Να μην σε κλείνουν οι τοίχοι. Βέβαια δεν εννοώ μπαλκόνι στον πρώτο και να στάζουν τα νερά τον άλλων 5 ορόφων από πάνω ή μπαλκόνι σε κάποια διασταύρωση κεντρικών δρόμων να ακούς την μουσική από τα κορναρίσματα. Μπαλκόνι σε κάποιον σχετικά ήρεμο δρόμο, 3ο, 4ο όροφο τουλάχιστον αν μιλάμε π.χ. για πενταώροφο κτήριο.

προσωπικα το θεωρω απο τα μεγαλυτερα προτερηματα ενος σπιτιου το να εχει βεραντα και μπαλκονι

και κατα προτιμηση με θεα σε εστω ενα τμημα ανοιχτου οριζοντα

(βουνο και θαλασσα σαφως και μετρανε αλλα δεν βρισκονται και τοσο ευκολα πλεον, κι οταν τα βρεις θα κληθεις να τα πληρωσεις αναλογως)

περαν της χρησης σαν βοηθητικο χωρο για εξτρα αποθηκευση - ντουλαπες , φιλοξενει και ψησταρια, εξυπηρετει στο απλωμα ρουχων, καλλιεργεια φυτων καλλωπιστικων αλλα και μινι-μποστανιων κτλ

ειναι κι ενα μικρο καταφυγιο για καλοκαιρινες μαζωξεις, (δεν γινεται να εισαι ολη την ωρα εξω για καφε/μεζε κτλ)

ακομα και για χωρο απομονωσης απο το υπολοιπο διαμερισμα εαν κι οταν αυτο χρειαστει

Έγινε επεξεργασία από Κοπρίτης
αποθηκευτικευση - μα τι εγραψα παλι ο φουστης!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μπαλκόνι φαρδύ - 2 μέτρα π.χ. ή μεγαλύτερο - ακόμα και χωρίς θέα στην θάλασσα ή οτιδήποτε είναι must να βγαίνεις και να κάθεσαι έξω. Να μην σε κλείνουν οι τοίχοι. Βέβαια δεν εννοώ μπαλκόνι στον πρώτο και να στάζουν τα νερά τον άλλων 5 ορόφων από πάνω ή μπαλκόνι σε κάποια διασταύρωση κεντρικών δρόμων να ακούς την μουσική από τα κορναρίσματα. Μπαλκόνι σε κάποιον σχετικά ήρεμο δρόμο, 3ο, 4ο όροφο τουλάχιστον αν μιλάμε π.χ. για πενταώροφο κτήριο.

στο πατρικό μου έχω ένα μπαλκονάκι στο δωμάτιο μου και μία μεγάλη βεράντα η οποία έχει θέα βουνό θάλασσα και πράσινο. η βεράντα είναι όμορφη με χτιστό bbq και αρκετά φυτά. δεν έβγαινα σε κανένα απο τα δύο προτίμισα τους τοίχους γιατί εκεί δεν γυαλίζει το Monitor :p

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μπαλκόνι φαρδύ - 2 μέτρα π.χ. ή μεγαλύτερο - ακόμα και χωρίς θέα στην θάλασσα ή οτιδήποτε είναι must να βγαίνεις και να κάθεσαι έξω. Να μην σε κλείνουν οι τοίχοι. Βέβαια δεν εννοώ μπαλκόνι στον πρώτο και να στάζουν τα νερά τον άλλων 5 ορόφων από πάνω ή μπαλκόνι σε κάποια διασταύρωση κεντρικών δρόμων να ακούς την μουσική από τα κορναρίσματα. Μπαλκόνι σε κάποιον σχετικά ήρεμο δρόμο, 3ο, 4ο όροφο τουλάχιστον αν μιλάμε π.χ. για πενταώροφο κτήριο.

και δυο μέτρα μπαλκόνι έχω, και πάρκο έχω απέναντι, και στον 3ο μένω, αλλά δε μου κάνει κέφι να κάτσω στο μπαλκόνι εδώ. Αν θέλω να μη με κλείνουν οι τοίχοι πάω είτε κάποια βόλτα, είτε για τρέξιμο.

Αντίθετα, στο νησί μπορώ και να κοιμηθώ στη βεράντα/μπαλκόνι (ποτέ δεν ήξερα ποια η διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλώ να ανοίξει το παρατράγουδα θρεαντ για πολιτικά σχόλια,δεν γίνεται να μιλάει ο george και ο μακετος

στο συνέδριο και να μην υπάρχει ούτε ένα σχόλιο (νομίζω ότι έκανε πλαστική στη μούρη του πάντως,μέτρησα λιγότερες ελιές-όχι καλαμών) :p

Link to comment
Share on other sites

Μου την δίνει το hype για την έξυπνη σίτα, μόνο για έναν λόγο. Πριν δω την διαφήμιση, επισκέφτηκα έναν Ολλανδι φίλο και είχε μία εξυπνότερη σίτα! Στα πλαϊνα ήταν όλη μαγνητική, όχι μόνο 5 μαγνητάκια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα τον προηγούμενο μήνα την πιο αποτυχημένη αγορά ever!

Πήρα αυτό για να διώχνω τα σκυλιά στις ποδηλατόβολτες S0BZ Unique Dog Pet Ultrasonic Aggressive Repeller Train Stop Barking Training | eBay

Η πρώτη δοκιμή στον σκύλο του γείτονα (τον Μπούμπη) με απογοήτευσε καθώς ο Μπούμπης απλά άλλαξε πλευρό και συνέχισε τον ύπνο του...'δεν μπορεί' λέω, 'ο σκύλος φταίει!':p

Όταν η σκύλα του απέναντι στο χωριό έπεφτε τ' ανάσκελα να τη χαϊδέψω το επιβεβαίωσα.:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα τον προηγούμενο μήνα την πιο αποτυχημένη αγορά ever!

Πήρα αυτό για να διώχνω τα σκυλιά στις ποδηλατόβολτες S0BZ Unique Dog Pet Ultrasonic Aggressive Repeller Train Stop Barking Training | eBay

Η πρώτη δοκιμή στον σκύλο του γείτονα (τον Μπούμπη) με απογοήτευσε καθώς ο Μπούμπης απλά άλλαξε πλευρό και συνέχισε τον ύπνο του...'δεν μπορεί' λέω, 'ο σκύλος φταίει!':p

Όταν η σκύλα του απέναντι στο χωριό έπεφτε τ' ανάσκελα να τη χαϊδέψω το επιβεβαίωσα.:D

Να πάρεις και το αντίστοιχο για τα κουνούπια, να ξέρουν πότε βγαίνεις στο μπαλκόνι

Καλημέρες

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.