Jump to content




DJD

Recommended Posts

Κουράγιο!

Θάρρος καρδιά και πλάτη φαρδιά!

Και μη ξεχνάς όταν θα έχει τελειώσει ο ορυμαγδός, όλα θα είναι μια ωραία ανάμνηση!

Καλά μπορεί να λέμε ανώδυνες -για μας- ευχές μέχρι αύριο, το μόνο όμως που ίσως μπορώ να σου πω, μιας κι εγώ ξεκίνησα από χωράφι όταν έφτιαχνα το σπίτι:

"Ένα" πράγμα τη φορά και μετά το επόμενο , όχι "όλα" μαζί θα πελαγώσεις!

Άντε καλή δύναμη! :)

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο!

Θάρρος καρδιά και πλάτη φαρδιά!

Και μη ξεχνάς όταν θα έχει τελειώσει ο ορυμαγδός, όλα θα είναι μια ωραία ανάμνηση!

Καλά μπορεί να λέμε ανώδυνες -για μας- ευχές μέχρι αύριο, το μόνο όμως που ίσως μπορώ να σου πω, μιας κι εγώ ξεκίνησα από χωράφι όταν έφτιαχνα το σπίτι:

"Ένα" πράγμα τη φορά και μετά το επόμενο , όχι "όλα" μαζί θα πελαγώσεις!

Άντε καλή δύναμη! :)

Ναι μωρε μια ιδεα ειναι !

Βασικα το σπιτι ειναι ετοιμο και μενω εδω και μερικα χρονια.

Απλα ξεκινησα να κανω θερμομονωση και εχει γινει ακριβως οπως την ταινια.

Σκαλωσιες γυρω γυρω , εργαλεια , κοσμος παει ερχεται, υλικα πεταμενα παντου

και παει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πόσες kwh κάνετε το τετράμηνο? εμείς με καθημερινό a/c 3-5 ώρες (9άρη), μαγείρεμα για 2 ατομα + μωρό, καθημερινό θερμοσίφωνο (είναι καλοκαίρι βέβαια κ είναι ζήτημα να ανάβει 10 λεπτά) και ένα σκασμό συσκευές σε αναμονή, 3 φορές πλυντήριο την εβδομάδα, σπάνια φτάνουμε τις 1000.

2070 τη τελευταία φορά (μετά τις 2000 αλλάζει συντελεστής....)

Δεν ανάβουμε air condition, έχουμε ηλιακό, τηγάνι μόνο στο γκάζι και ΠΟΛΥ συχνά ψήνουμε στα κάρβουνα.

Πώς στο διάολο φτάνουμε τόσα; 2 Ψυγεία (το ένα αρχαίο) + 1 καταψύκτης, 50ρα plasma + 32ρα tube tv, 2 προβολείς και πολλές ασύμφορες λάμπες.

Για λίγο καιρό θα μας τα παίρνουν έτσι όμως. Led λάμπες, 2ρο ρολόι (έχει κανείς καμιά ιδέα πόσο πάει;) πέταμα το ψυγείο και αλλαγή της 32ρας..κάποτε..

Link to comment
Share on other sites

το'χω πάρει απόφαση,αν έρθει πολύ φουσκωμένος θα προσκαλέσω τον άστροκατ εδώ να μου λέει αυτά τα ανέκδοτα που λέει ώρες-ώρες να δροσίζει το σπίτι :p
Εγώ θα είμαι τζάμπα νομίζεις ε; :p

yt293qK.gif

http://www.thelab.gr/linux-macintosh-ktl/metritis-vrision-ston-pyrina-tou-linux-126072.html

επιτέλους δρόσισε !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.