Jump to content




DJD

Recommended Posts

Από το δικό μου λογαριασμό και μόνο είμαι σίγουρη ότι θα βγάλεις το μισθό σου.

Δώσε μου ένα λόγο όμως να πάω να πληρώσω :hehe:

Ωχ! ! !

Αυτό πρέπει να πόνεσε!!!

Τι να σου πω, να πω ότι έχεις άδικο, θα πέσει το σήμα της να με κάψει!!!:o

Όσο για την έρευνα του λόγου ...έχει πολλά επίπεδα έρευνας ;)

Διότι εκεί που έφτασε ο μισθός μου ( :weep:) δεν αποκλείεται να

πέφτεις και μέσα με την αρχική σου δήλωση!!! :rant:

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τον καιρό στο μετεο είναι σαν να ακούς συμβουλές από μεντιουμ σε 090. Μιλάμε για accuracy 101%

Για το Άργος πάντως έλεγε από χθες το βράδυ και όλη μέρα σήμερα βροχές και καταιγίδες... φυσικά όλο το βράδυ είχε ξαστεριά και τώρα ήλιο.

Επειδή το ψάχνω αρκετά με τον καιρό, έχω καταλήξει ότι τουλάχιστον για την περιοχή μου, τις καλύτερες προγνώσεις τις έχει το weather.com

Link to comment
Share on other sites

Περί ΔΕΗ.

Και μένα ήρθε, αλλά είναι ο έναντι. Το πάρτυ θα είναι σε 2 μήνες που θα έρθει ο εκκαθαρίστικός...7,5 κατοστάρικα το κόβω..

Το αστείο..κάποτε ερχόταν 150-200 και άρχιζα τις Χ/Π.

Τώρα όταν έρχεται κάτω από 4 κατοστάρικα κάνω τον σταυρό μου....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πόσες kwh κάνετε το τετράμηνο? εμείς με καθημερινό a/c 3-5 ώρες (9άρη), μαγείρεμα για 2 ατομα + μωρό, καθημερινό θερμοσίφωνο (είναι καλοκαίρι βέβαια κ είναι ζήτημα να ανάβει 10 λεπτά) και ένα σκασμό συσκευές σε αναμονή, 3 φορές πλυντήριο την εβδομάδα, σπάνια φτάνουμε τις 1000.

Link to comment
Share on other sites

Για το Άργος πάντως έλεγε από χθες το βράδυ και όλη μέρα σήμερα βροχές και καταιγίδες... φυσικά όλο το βράδυ είχε ξαστεριά και τώρα ήλιο.

Επειδή το ψάχνω αρκετά με τον καιρό, έχω καταλήξει ότι τουλάχιστον για την περιοχή μου, τις καλύτερες προγνώσεις τις έχει το weather.com

Σωστός. Ειναι πολυ αξιοπιστο site παγκοσμιως. Δυστυχως, ακομα και για την ελλαδα εχει πιο αξιοπιστες προβλεψεις το αμερικανικο απο το αντιστοιχο ελληνικο meteo.gr

Επειδη κι εγω το ψαχνω.. λιγο :p αν καποιος εχει μερικες γνωσεις μετεωρολογιας, μπορει να προβλεψει τι καιρο θα κανει αυριο-μεθαυριο κοιτωντας τα realtime δεδομενα απο τους επιγειους σταθμους που ειναι αρκετοι σε ολη την ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πόσες kwh κάνετε το τετράμηνο? εμείς με καθημερινό a/c 3-5 ώρες (9άρη), μαγείρεμα για 2 ατομα + μωρό, καθημερινό θερμοσίφωνο (είναι καλοκαίρι βέβαια κ είναι ζήτημα να ανάβει 10 λεπτά) και ένα σκασμό συσκευές σε αναμονή, 3 φορές πλυντήριο την εβδομάδα, σπάνια φτάνουμε τις 1000.

ΕΕΤΗΔΕ (ή όπως διάολο γράφεται) και Δήμος είναι τα πιο τρομακτικά. Καλά και η κατανάλωση γιατί, όπως έχουμε ξαναπεί, έχουν κάνει τη φουστιά που αν ξεπεράσεις κάποιο όριο κατανάλωσης, όλη η κατανάλωση χρεώνεται με βάση την από πάνω κλίμακα (δε γίνεται κλιμακωτά)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.