Jump to content




DJD

Recommended Posts

0 σφραγίσματα και οι φρονιμήτες μου θαμένοι μέσα στα ούλα....

Απ' τα μεγάλα μου παράπονα...πλέον έχω χάσει τον λογαριασμό στα χιλιάρικα που έχω δώσει. (χαλαρά + 6, 7000)

Θήκες, γέφυρες, απονευρώσεις...εδώ και χρόνια δεν έχω "μαμίσιο δόντι".

Πλέον δεν μου καίγεται καρφί στον οδοντίατρο, έχω κάνει τόσα ξενύχτια με πόνους που δεν χαμπαριάζω.

Το περίεργο είναι ότι από μικρός τα βουρτσίζω καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

ειναι και στον άνθρωπο πάντως.

Προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ σε οδοντίατρο παρα μονο μια δυο φορές σε όλη μου τη ζωή για καθαρισμο.

Από την άλλη οποτε το εχει φέρει η κουβέντα και το έχω αναφέρει σε άλλους πάντα με κοιτάνε σαν εξωγήινο :p

Link to comment
Share on other sites

ειναι και στον άνθρωπο πάντως.

Προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ σε οδοντίατρο παρα μονο μια δυο φορές σε όλη μου τη ζωή για καθαρισμο.

Από την άλλη οποτε το εχει φέρει η κουβέντα και το έχω αναφέρει σε άλλους πάντα με κοιτάνε σαν εξωγήινο :p

same και δεν είμαι άνθρωπος που είναι υπόδειγμα στο βούρτσισμα :p

Link to comment
Share on other sites

"Μου άρεσε να κάνω βόλτες, να βλέπω τα δέντρα, τον ουρανό, να ακούω τα πουλιά, να μυρίζω τα λουλούδια και ας πήγαινα για δουλειά στο χωράφι".

Τα λόγια ενός ανθρώπου με αξίες, που μετά από 70 χρόνια παντρεμένη, έχοντας περάσει παγκόσμιο πόλεμο, εμφύλιο, πείνα, χούντα απεβίωσε σήμερα σε ηλικία 87 ετών.

Να είσαι καλά γιαγιά, θα σε θυμάμαι για πάντα.

Ζαχαρίας

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά να την θυμάστε.

Λόγια τέτοιων σοφών ανθρώπων, που πέρασαν πολύ χειρότερα πράγματα από μνημόνια και τρόικες είναι από τα λίγα πράγματα που μπορούν να μας δώσουν κουράγιο και δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.