Jump to content




DJD

Recommended Posts

στη σονυ trinitron (tv λεμε παντα :p) εχει συνδυασμό απο το τηλεχειριστήριο

Εχω μια nokia itt (τv) στο χωριο...αθανατη δε λες τιποτα

2 ειζο f35 δουλευουν απο το 1996...και συνεχιζουμε.

Η μια εξ αυτων σχεδον καθημερινα κλεινει 12ωρα..:p

Miα nec 447 παιζει επισης αλλα αυτη την εχω σπιτι και εχει παροπλιστει.( παιζει οποτε φιλοξενω pcaki :p)

Link to comment
Share on other sites

lebron-x-dunkman.jpg

Έχω μια μανία να ταιριάζει το αθλητικο παπουτσι με τζιν και βερμουδες αλλά κυρίως με τζιν.

Πέρα απο μπασκετάκια και κανα γυμναστήριο, το συγκεκριμένο μου φαίνεται αρκετα αθλητικο, οτι δε παει δηλαδη

να φορεθεί πιο έξω

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μανία να ταιριάζει το αθλητικο παπουτσι με τζιν και βερμουδες αλλά κυρίως με τζιν.

Πέρα απο μπασκετάκια και κανα γυμναστήριο, το συγκεκριμένο μου φαίνεται αρκετα αθλητικο, οτι δε παει δηλαδη

να φορεθεί πιο έξω

σε άλλο χρώμα ταιριάζει με jean

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μανία να ταιριάζει το αθλητικο παπουτσι με τζιν και βερμουδες αλλά κυρίως με τζιν.

Πέρα απο μπασκετάκια και κανα γυμναστήριο, το συγκεκριμένο μου φαίνεται αρκετα αθλητικο, οτι δε παει δηλαδη

να φορεθεί πιο έξω

Με μαύρο τζιν πάει μια χαρά. Αν και εγώ δεν τα μπορώ αυτά τα mid παπούτσια. Μόνο χαμηλά. Από όταν έπαιζα μπάσκετ ακόμα. Και αγαπημένο παπούτσι (για καθημερινό όμως, όχι για μπάσκε) το air force one.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μανία να ταιριάζει το αθλητικο παπουτσι με τζιν και βερμουδες αλλά κυρίως με τζιν.

Πέρα απο μπασκετάκια και κανα γυμναστήριο, το συγκεκριμένο μου φαίνεται αρκετα αθλητικο, οτι δε παει δηλαδη

να φορεθεί πιο έξω

Edit: λάθος quote

Τι σουβλερότατο μοντέλο είναι αυτό? Όνομα; σε χαμηλό βγαίνει; μου θυμίζουν τα air total max uptempo που είχα πιτσιρικάς.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κοιμήθηκα λίγη ώρα και είδα όνειρο πως έκανα τον astrolabo add στο facebook.

Εφιάλτης ή απωθημένο? Ακόμα προσπαθώ να το κατανοήσω.

Κάποτε μιλάγαμε στο msn αλλά σε έφαγε το WoW. Μάλλον τύψεις θα έλεγα ότι σε τριγυρνάνε :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Lab!:)

Το ξέρατε ότι:

Ο συντομότερος πόλεμος στην ιστορία ήταν ανάμεσα στη Ζανζιβάρη και τη Βρετανία το 1896. Η Ζανζιβάρη παραδόθηκε μετά από 38 λεπτά.

Το μαστίγιο ήταν η πρώτη εφεύρεση που έσπασε το φράγμα του ήχου.

Μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του '90, οι πυρηνικές βόμβες της Βασιλικής Πολεμικής Αεροπορίας του Ηνωμένου Βασιλείου (RAF) μπορούσαν να ενεργοποιηθούν με τη χρήση ενός λουκέτου ποδηλάτου.

Καθημερινά, στην Ιαπωνία, σημειώνονται κατά μέσο όρο 90 αυτοκτονίες.

Οι κροκόδειλοι ανήκουν πιο κοντά στην οικογένεια των πτηνών παρά στην οικογένεια των ερπετών.

Η Coca-Cola ήταν αρχικά πράσινη.

Η κύρια βιβλιοθήκη στο Πανεπιστήμιο της Ιντιάνα, βουλιάζει κατά μία ίντσα κάθε χρόνο, γιατί όταν χτίστηκε, οι μηχανικοί δεν υπολόγισαν το βάρος όλων των βιβλίων που θα τοποθετούνταν στο κτίριο.

Κάθε ρήγας στην τράπουλα αναπαριστά έναν μεγάλο βασιλιά της ιστορίας: ο ρήγας μπαστούνι τον Δαυίδ, ο ρήγας σπαθί τον Μέγα Αλέξανδρο, ο ρήγας κούπα τον Καρλομάγνο και ο ρήγας καρό τον Ιούλιο Καίσαρα.

Οι οδοντίατροι συνιστούν οι οδοντόβουρτσες να βρίσκονται 2 μέτρα μακριά από την λεκάνη της τουαλέτας για να αποφεύγεται η μετάδοση σωματιδίων μέσω του αέρα κάθε φορά που τραβιέται το καζανάκι.

Ο πιο δυνατός μυς του ανθρώπινου σώματος είναι η γλώσσα.

Τα μαργαριτάρια λιώνουν στο ξύδι.

Τα σαλιγκάρια μπορούν να κοιμούνται για 3 χρόνια χωρίς να τρώνε καθόλου.

Ο Τσάρλι Τσάπλιν (ο αυθεντικός) βγήκε τρίτος σε έναν διαγωνισμό σωσιών του Τσάρλι Τσάπλιν.

Κάθε μέρα είναι κατά 55 δισεκατομμυριοστά του δευτερολέπτου μεγαλύτερη από την προηγούμενη μέρα.

Η Αφροδίτη είναι ο μόνος πλανήτης στο ηλιακό σύστημα που περιστρέφεται κατά τη φορά των δεικτών του ρολογιού.

Οι πατημασιές των αστροναυτών στη Σελήνη μπορούν να παραμείνουν αναλλοίωτες για πάνω από 10 εκατομμύρια χρόνια, αφού η Σελήνη δεν έχει ατμόσφαιρα.

Οι γαιοσκώληκες έχουν πέντε καρδιές.

Τα δακτυλικά αποτυπώματα των Κοάλα και των ανθρώπων είναι πανομοιότυπα.

Πάνω από το 25% των πληκτρολογίων στα νοσοκομεία είναι φορείς σταφυλόκοκκου.

Στην Αρχαία Ελλάδα, τα παιδιά των πλουσίων οικογενειών βυθίζονταν σε ελαιόλαδο κατά τη γέννησή τους για να παραμείνουν καραφλά για όλη τους τη ζωή.

Ο Γκάντι δεν επέτρεψε στη σύζυγό του να πάρει πενικιλίνη για να σώσει τη ζωή της από την πνευμονία, αλλά ο ίδιος πήρε κινίνη για να σωθεί από την ελονοσία.

Οι πόρνες στη ρωμαϊκή εποχή χρέωναν την αντίστοιχη τιμή 8 ποτηριών κόκκινου κρασιού.

Σε πάνω από το 90% των συντριβών αεροσκαφών υπάρχουν επιζώντες.

Κάθε σταγόνα θαλασσινού νερού περιέχει περίπου 1 δισεκατομμύριο άτομα χρυσού.

Κατά τη διάρκεια του Β' Παγκοσμίου Πολέμου, η IBM κατασκεύασε μετρητικές μηχανές, τις οποίες χρησιμοποίησαν οι Ναζί για να μπορέσουν να οργανώσουν τα στρατόπεδα συγκέντρωσης.

Το συνολικό βάρος του παγκόσμιου πληθυσμού των μυρμηγκιών είναι μεγαλύτερο από το συνολικό βάρος του ανθρώπινου πληθυσμού.

Το μέλι είναι το μόνο τρόφιμο που δεν χαλάει. Βρέθηκε μέλι στους τάφους των Αιγυπτίων Φαραώ, το οποίο δοκίμασαν οι αρχαιολόγοι και δήλωσαν ότι ήταν βρώσιμο.

Ο παγκόσμιος πληθυσμός μπορεί να χωρέσει μέσα στα σύνορα του Τέξας.

Στη Σιγκαπούρη είναι παράνομο να μασάς τσίχλα

Οι ιερείς στην αρχαία Αίγυπτο ξύριζαν όλες τις τρίχες από το σώμα τους, ακόμα και από τα βλέφαρα;

Στα Νησιά του Σολομώντα, μέχρι τον 20ό αιώνα, χρησιμοποιούσαν τα δόντια των σκύλων ως νομίσματα.

Σαν σήμερα:

1014: διεξάγεται η μάχη στο Κλειδί. Ο Βασίλειος Β ο Βουλγαροκτόνος όχι μόνο συντρίβει τον τσάρο των Βουλγάρων Σαμουήλ, αλλά τυφλώνει σχεδόν στο σύνολο τους, τους 15.000 αιχμαλώτους του. Ανά 10 αφήνει έναν μονόφθαλμο, προκειμένου να οδηγήσει τους υπόλοιπους. Στη συνέχεια τους άφησε ελεύθερους. Λέγεται ότι ο Σαμουήλ, βλέποντας το βασανισμό των στρατιωτών του από το σοκ παθαίνει καρδιακή προσβολή και πεθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Σαν σήμερα:

1014: διεξάγεται η μάχη στο Κλειδί. Ο Βασίλειος Β ο Βουλγαροκτόνος όχι μόνο συντρίβει τον τσάρο των Βουλγάρων Σαμουήλ, αλλά τυφλώνει σχεδόν στο σύνολο τους, τους 15.000 αιχμαλώτους του. Ανά 10 αφήνει έναν μονόφθαλμο, προκειμένου να οδηγήσει τους υπόλοιπους. Στη συνέχεια τους άφησε ελεύθερους. Λέγεται ότι ο Σαμουήλ, βλέποντας το βασανισμό των στρατιωτών του από το σοκ παθαίνει καρδιακή προσβολή και πεθαίνει.

Χριστιανισμός: Η θρησκεία της αγάπης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.