Jump to content




DJD

Recommended Posts

Πρεπει να κοιμασε τουλαχιστον 9 ωρες την ημερα για να δεινεις περιθωρια στον εγκεφαλο να ξεκουραστει,τον κουραζεις αρκετα κατα την διαρκεια της ημερας,οταν δεν τον αφηνεις να χαλαρωσει τοτε θα αρχησουν τα προβληματα.

Επισης αν του αφηνεις περιθωρια ξεκουραζεσε οσο πρεπει,θα δεις οτι θα διαβαζεις πιο ανετα και θα κατανοεις ευκολοτερα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω όλα αυτά. Το θέμα είναι ότι πολύ ευκολα χάνεις το πως περνάει η ώρα όταν κάνεις κάτι ενεργητικά (όταν δουλευεις πάνω σε κάτι, όχι όταν διαβάζεις).

Ε, 1-2 μέρες συνεχόμενες να μείνεις μέχρι αργά (πολύ ευκολο αν δεν έχεις μάθημα ενδιάμεσα να αναγκαστείς να σηκωθείς νωρίς) τότε την έχασες την μπάλα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως γιατι αλλαζει/προσαρμόζετε πολυ ευκολα το βιολογικο μας ρολοι,πρεπει να μαθεις να το ελεγχεις και να προσπαθεις να μην ξεφευγεις.

Αυτα στα λεω και απο προσωπική πηρα γιατι εχω και εγω αντιμετωπισει τα ιδια παλιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ε, 1-2 μέρες συνεχόμενες να μείνεις μέχρι αργά (πολύ ευκολο αν δεν έχεις μάθημα ενδιάμεσα να αναγκαστείς να σηκωθείς νωρίς) τότε την έχασες την μπάλα..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mEiR4eaQmOk]Radio Arvyla - ti leei - YouTube[/ame]

Είστε η ντροπή του φοιτητή! Ο σωστός φοιτητής δίνει έμφαση στους καφέδες και στις μπύρες κατά τη διάρκεια του εξαμήνου. 3 μέρες πριν την εξεταστική και καθ' όλη τη διάρκειά της, μπαίνει σε vampire mode, κοιμάται κατά ΜΟ 3-4 ώρες διαβάζοντας σαν τρελός.

Noobs :hehe:

EDIT: επειδή θα μου την πέσετε, καλώ ενισχύσεις...

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα είναι οι περίεργες ώρες, άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε on-off switch.. Τώρα είσαι ξύπνιος και διαβάζεις, τώρα κοιμάσαι... Στην Κρήτη πολλές φορες δεν μπορούσα να κοιμηθώ πριν την εξέταση από το άγχος, και έδινα μαθήματα με 1-2 ώρες ύπνο.

Είστε η ντροπή του φοιτητή! Ο σωστός φοιτητής δίνει έμφαση στους καφέδες και στις μπύρες κατά τη διάρκεια του εξαμήνου. 3 μέρες πριν την εξεταστική και καθ' όλη τη διάρκειά της, μπαίνει σε vampire mode, κοιμάται κατά ΜΟ 3-4 ώρες διαβάζοντας σαν τρελός.

Noobs :hehe:

2-3 (γερούς) καφέδες την ημέρα σε τέτοιες περιόδους.. 1-2 σε χαλαρές περιόδους, 0-1 καφέδες όταν δεν έχω διάβασμα/δουλειά..(κάτι που δεν έχει γίνει τους τελευταίους ~7 μήνες.. )

Οπότε, πρέπει να αντέξω άλλες 3 μέρες (ελπίζοντας σε ένα καλό αποτέλεσμα την Δευτέρα), και μετά..

Όσο ύπνο θέλω, όσο gaming θέλω, όσο "έξω" θέλω, όσες μπύρες θέλω, όσο ποδήλατο θέλω (αφού γυρίσω Ελλάδα το τελευταίο)...

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Κοιμάμαι 5-6 ώρες και πάω ντολειά, την παλεύω με άλλες 2 το μεσημέρι και ξαναπάω ντολειά, ξεκούραση δε νιώθω καμία και σπάνε τα νεύρα μου.

Τολμάω να κοιμηθώ 7 ώρες το βράδυ και ξυπνάω με πονοκέφαλο το πρωι πριν το ξυπνητήρι. :hm:

Αν δεχτούμε ότι ο πονοκέφαλος είναι ένα μικρό εγκεφαλικό, πόσο απέχω από το μεγάλο; :rofl:

(τουλάχιστον χθες πήρα Suzuki Swift 1.2 2012 και γούσταρα λίγο οδήγηση :magic:)

Link to comment
Share on other sites

Καημένοι μου φοιτητές κι εργένηδες :hehe:

Εγώ είμαι ικανοποιημένος με 6 ώρες συνεχούς ύπνου. :p

ε δεν μπορεί να είμαι ο μόνος που έχω πρόβλημα με τα gif στον chrome

sta diala...

Όχι δεν είσαι o μόνος, πολύ σπαστικό. Ανοίγουν με δεξί κλικ, open in new tab.

Posted from my mobile.

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάντα, κάθε 1-2 μέρες θα ξυπνήσει μες τη νύχτα. Ή θα ξυπνήσει στις 5:00 το πρωί για να παίξει.

Ή θα ξυπνήσει 10 λεπτά πριν το ξυπνητήρι <-το χειρότερο :hehe:

είμαι 37 ώρες ξύπνιος και γράφω κώδικα... και δεν προλάβαμε και το deadline... :suicide:

t6nMhIf.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ένιωθα ενοχλήσεις στο δόντι μου το βράδυ και με φρίκη συνειδητοποίησα ότι πέρασε το deadline των 5χρόνων που μου είχε δώσει ο οδοντογιατρός στην 2α λυκείου. φοβάμαι :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.