Jump to content




DJD

Recommended Posts

Δε διαφερει ο λαμπης απο την κοινωνια ετσι; Γιατι να διαφερει.

Καλά τα λες.. όπως και στην κοινωνία, έτσι και εδώ υπάρχουν οι κλασσικοί Ελληναράδες, "ώχ αδερφέ" τύποι που θα πετάξουν το σκουπιδάκι κάτω γιατί δεν ενοχλεί κανέναν τους εαυτούς τους ή που θα "παραβίασουν" κατ' επανάληψη εκείνη την σημείωση στους όρους χρήσης

Επιπροσθέτως απαγορεύεται ρητά η η δημοσίευση υλικού, που προσβάλει τις υπηρεσίες του TheLab.gr και τα μέλη του, είναι αναληθές ή δυσφημιστικό, ανακριβές, απειλητικό, καταχρηστικό, πρόστυχο, άσεμνο, προσβλητικό, ρατσιστικό ή αντίθετο με την ελληνική νομοθεσία.

;)
Link to comment
Share on other sites

Επιπροσθέτως απαγορεύεται ρητά η η δημοσίευση υλικού, που προσβάλει τις υπηρεσίες του TheLab.gr και τα μέλη του, είναι αναληθές ή δυσφημιστικό, ανακριβές, απειλητικό, καταχρηστικό, πρόστυχο, άσεμνο, προσβλητικό, ρατσιστικό ή αντίθετο με την ελληνική νομοθεσία.

Ανακριβές: Τι θεωρείται ακριβές;

Πρόστυχο: Για ποιον;

Προσβλητικό: Για ποιον;

Ρατσιστικό: Σύμφωνα με τι;

Άσεμνο; Για ποιον;

Σύμφωνα με τα παραπάνω έπρεπε όλα τα μέλη, καθώς και όλοι ανεξαιρέτως οι admins, κλπ, κλπ, να είχαν φάει ban. Όλοι έχουν κάνει σχόλιο ανακριβή, προσβλητικά, ρατσιστικά, άσεμνα, πρόστυχα. Όλοι επίσης έχουν δεχθεί αντίστοιχα σχόλια.

Αντίθετο με την ελληνική νομοθεσία: ;) Αυτήν που μας αρέσει να θάβουμε και να στυλιτεύουμε ανεξαιρέτως εδώ μέσα;

Εν ολίγοις λοιπόν, πάντα υπάρχει ο όρος ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ κρυμμένος πίσω από τις λέξεις ;)

Οπότε με μια...λέξη,

vissi_xmas_song590.jpg

Link to comment
Share on other sites

1-Ανακριβές: Τι θεωρείται ακριβές;

2-Πρόστυχο: Για ποιον;

3-Προσβλητικό: Για ποιον;

4-Ρατσιστικό: Σύμφωνα με τι;

5-Άσεμνο; Για ποιον;

6-Αντίθετο με την ελληνική νομοθεσία

1) Ότι είναι αλήθεια, κάτι που μπορεί να πιστοποιηθεί απο διαφορετικές πηγές.

2) Για τα μέλη του.

3) Για τα μέλη του.

4) Σύμφωνα με την κοινή λογική. Αν χαρακτηρίσω ως "ζώα" με τεράστια μερίδα ανθρώπων που απλά είναι από άλλη χώρα, τότε ναι, είμαι ρατσιστής.

5) Για τα μέλη του.

6) Το ότι την στηλιτευουμε δεν σημαίνει ότι είμαστε υπεράνω της. Είναι νόμοι του κράτους, και δυστυχώς ή ευτυχώς πρέπει να υπακούουμε σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν γάτοι που θέλουν να γίνουν γατούλης στη θέση του γατούλη.

Οι φάουντερς αντμίνς, μοντς κλπ, εκφράζουν την άποψη τους για κάθε θέμα. Την προσωπική τους άποψη. Όσον αφορά τους κανόνες, αυτοί έχουν συμφωνηθεί από όλη την ΔΟ. Όταν δε εφαρμόζονται, γίνεται ξεκάθαρο είτε μέσω της χρήσης χρώματος είτε μέσω του ύφους, ότι πλέον μιλάει ο αντμίν και όχι ο χρήστης.

Αν διαφωνείτε με κάποιον κανόνα, υπάρχει το κατάλληλο υποφόρουμ για να μας πείτε τις απόψεις σας. Αν διαφωνείτε με κάποια απόφαση που πάρθηκε, κάντε report ή στείλτε πμ. Με το να σπαμάρετε σε άσχετο θέμα (όπως το ΠΟΘ) επειδή σας μπάναραν από κάποιο άλλο θέμα, το μόνο που κερδίζετε είναι ο χαρακτηρισμός drama queen.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να δουν τι μπορουν να κάνουν με τα metadata οι υποκλοπες των αμερικάνων (και όχι μόνο), ένας γερμανός πολιτικός πριν μερικά χρόνια πήρε τα στοιχεία αυτά δικαστικώς από την εταιρία τηλεφωνίας του.

Tell-all telephone | Data Protection | Digital | ZEIT ONLINE

Yeah...

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου εχει στειλει αμετρητα βιογραφικα σε γυμναστηρια, κολυμβητηρια κλπ

Εχει παρακολουθησει σεμιναρια, εκπαιδευσεις, αποφοιτος ΑΕΙ με 4χρονια προυπηρεσια στον κλαδο της.

Μεσα σε ολα τα CV που ειχε στειλει τον απριλιο τη πηραν τηλ τη περασμενη εβδομαδα.

Παει στη 1η συνεντευξη (πλουσια γειτονια της Αθηνας) ολα καλα ολα ωραια.

θα ερθεις και στη 2η συνεντευξη μας της λενε (στο αλλο ακρο της Αθηνας) αυτη τη φορα.

Παει και σε αυτη τη συνεντευξη (χωρις να μαθει κατι καινουργιο ουσιαστικα)

Της ελεγαν εκει τις γνωστες μλκιες κλπ κλπ

Μετα τη 2η συνεντευξη αφου συζητουσαμε το θεμα, μου λεει πως της φανηκε περιεργο ο τυπος που της ειπε να φερει μαζι της αν θελει καποιον γνωστο, φιλο, συναδερφο (οχι απαραιτητα) για να δουλεψει γι'αυτους.

Εκει το μαλ@κοραδαρ μου αναψε δυο κοκκινα λαμπακια.

Τη παιρνουν τηλ, της λεει ελα για ενα 3ο! ραντεβου να συζητησουμε για τη εκπαιδευση (:blink:) κλπ.

Ρε συ της λεω, ρε αγαπη μου, κλεισε ενα ραντεβου το σαββατο να παμε βολτα μαζι παρεα.

Φτανουμε λοιπον στο γυμναστηριο.

Ο τυπος (1,45 με χερια σε αναταση κι μπυροκοιλια καραφλα κλπ) ξεκιναει να μας εξηγει τη "πολιτικη" της "εταιριας"

Πεταει απο δω τη λεξη "εκπαιδευση" πεταει απο κει τη λεξη "εκπαιδευση"

Οπου σε καποια φαση γυναω κι του λεω, οκ μεγαλε πες μου τι σκ@τα ειναι αυτη η εκπαιδευση γιατι θα σκασω.

Η "εκπαιδευση" μας λεει διαρκει τεσσερα 3μηνα οπου η ΧΡΕΩΣΗ ειναι 500ε!!!!! το 3μηνο

Με πιανει ενα γελιο...

Ρωταω εγω (ο μλκας) :haha:

Αυτο το διαστημα των 12μηνων θα πληρωνεται απο σας για τις υπηρεσιες που θα προσφερει ?

Οχι μου λεει, θα κανετε τη πρακτικη πανω στους πελατες μας και δεν θα πληρωνεστε.

Κρατιεμαι ακομα, πραγματικα κρατιεμαι και συνεχιζω παιδια....

Μετα το τελος της "εκπαιδευσης" δεσμευεστε πως θα εργαστει σε εσας για καποιο χρονικο διαστημα?

Οχι μου απανταει, μαλιστα το οτι θα πληρωσει δεν σημαινει πως θα τη κρατησουμε

Ωραια λεω, η εκπαιδεση σας ειναι αναγνωρισμενη απο τη ΣΙΓΑ η καποια ομοσπονδια ?

Οχι μου λεει αλλα με τη εκπαιδευση μας θα σας ανοιξουν ολες οι πορτες ειδικα στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ !

Ξανα γελαω εγω στο μεταξυ, με εχει πιασει ενα νευρικο γελιο και δεν μπορω να σταματησω να γελαω.

Σηκωνομαι απο τη καρεκλα και του λεω.

Επειδη προφανως ψαχνεις θυματα και εμεις δεν ψηνομαστε θα σου προτεινα να δωσεις τωρα τσακα τσακα 10ευρουλακια για τις βενζινες μας και τα εισητηρια που ξοδεψε η δεσποινις απο'δω για τις μλκιες σου.

Και εγω του λεω θα σκεφτω αν πρεπει να σου κανω καταγγελια η οχι.

Υπαρχει παντα εναλλακτικη να μπουν οι ορχεις σου στη πρεσα ποδιων....

Τα εδωσε φυσικα :innocent:

Αντε καλημερες και καλο μηνα !

Link to comment
Share on other sites

^^ α ρε πολονέ μου έλειψες χαχχαχαχα :p

να πω και εγώ τον πόνο μου τώρα... είμαι καλεσμένος το Σάββατο σε big time bbq με ξίδια κτλ . Σαββάτο μεσημέρι πάω να φύγω απο το σπίτι... ΤΣΑΚ πάει το ρεύμα... δουλεύουν μόνο 2 πρίζες.... ( με μπαλαντέζα έχω το pc τώρα) .. τεσπά πάω μαγαζί και μετά απο λίγο αρχίζω και ζαλίζομαι κτλ κτλ πάρτον κάτω... πυρετό 2 μέρες τώρα καλοκαιριάτικα. Είμαι τώρα 2 μέρες κλεισμένος σπίτι χωρίς φως με καλώδια να κρέμονται... ωραίιια

Link to comment
Share on other sites

Ρε τον ξεφτιλα...Παλι καλα που δεν της την επεσε...

Απο την αλλη , δεν φανταζεσαι ποσο γουσταρω οποτε βλεπω αυτο στον Λαμπη... :hehe:

ΤρεΛΛΛαθηκες ? να τον πλερωσει για να της πιασει τον τωλο ?

Το κανω κι γω τσαμπα !

Και να σου πω κι κατι ? ας της εδινε δουλεια κι ας της τη επεφτε (θα καθαριζα μετα :hehe: )

Χαιρομαι που τα "προβληματα" μου σας διασκεδαζουν !

^^ α ρε πολονέ μου έλειψες χαχχαχαχα :p

να πω και εγώ τον πόνο μου τώρα... είμαι καλεσμένος το Σάββατο σε big time bbq με ξίδια κτλ . Σαββάτο μεσημέρι πάω να φύγω απο το σπίτι... ΤΣΑΚ πάει το ρεύμα... δουλεύουν μόνο 2 πρίζες.... ( με μπαλαντέζα έχω το pc τώρα) .. τεσπά πάω μαγαζί και μετά απο λίγο αρχίζω και ζαλίζομαι κτλ κτλ πάρτον κάτω... πυρετό 2 μέρες τώρα καλοκαιριάτικα. Είμαι τώρα 2 μέρες κλεισμένος σπίτι χωρίς φως με καλώδια να κρέμονται... ωραίιια

Περαστικα Νανε ! :flower:

polone να υποθέσω είχε σχέσει με ΟΑΕΔ κλπ κλπ και τέτοιες βλακείες ?

Οχι, ηταν απο αγγελια.

Εχει μπει και στο προγραμμα, εχει γινει δεκτη αλλα δουλεια ΝΙΕΤ :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα 489 στο "Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)" πολύ δύσκολη περίπτωση. Δεν θέλει να αποκαλύψει τα περιεχόμενά της με τίποτα(όλο με στέλνει στην 488).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν γάτοι που θέλουν να γίνουν γατούλης στη θέση του γατούλη.

Οι φάουντερς αντμίνς, μοντς κλπ, εκφράζουν την άποψη τους για κάθε θέμα. Την προσωπική τους άποψη. Όσον αφορά τους κανόνες, αυτοί έχουν συμφωνηθεί από όλη την ΔΟ. Όταν δε εφαρμόζονται, γίνεται ξεκάθαρο είτε μέσω της χρήσης χρώματος είτε μέσω του ύφους, ότι πλέον μιλάει ο αντμίν και όχι ο χρήστης.

Αν διαφωνείτε με κάποιον κανόνα, υπάρχει το κατάλληλο υποφόρουμ για να μας πείτε τις απόψεις σας. Αν διαφωνείτε με κάποια απόφαση που πάρθηκε, κάντε report ή στείλτε πμ. Με το να σπαμάρετε σε άσχετο θέμα (όπως το ΠΟΘ) επειδή σας μπάναραν από κάποιο άλλο θέμα, το μόνο που κερδίζετε είναι ο χαρακτηρισμός drama queen.

Ξανα μανα drama queens κτλπ.

Εχει να κανει με το οτι μοντς κτλπ "επιβαλουν την ταξη" στην κοινωνια του λαμπη.

Ειναι κατι περιεργο;

Οπως ο κυριος αστυνομικος σου λεει δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου αλλα πρεπει να σε παω μεσα με χειροπεδες

γιατι ειναι μηνυση ή αυτοφωρο ή ξερω γω ετσι δινονται και τα μπαν κτλπ.

Τοσο κακο ειναι που υπαρχει αυτη η αντιστοιχιση;

Ετσι λειτουργουν οι κοινωνιες! Τα κρατη! Ο λαμπης! :banging:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.