Jump to content




DJD

Recommended Posts

1) "Η δεύτερη απόπειρα του Chosen για Linux"

Holy shift, that was easy. Ούτε Windows δεν έχω περάσει τόσο εύκολα, μα τη μπίστη.

Windows 7 -> εγκατάσταση -> κατέβασμα drivers για network/wireless -> σύνδεση στο internet -> κατέβασμα υπόλοιπων drivers -> 5-6 reboots αργότερα είσαι έτοιμος.

Ubuntu -> 5 δευτερόλεπτα μετά το boot, και πριν ακόμα φτιάξω partition, o installer έχει βρει δίκτυο και έχει συνδεθεί στο internet -> τελειώνει η εγκατάσταση και είναι όλα στημένα.

Έχουν αλλάξει πολλά από την τελευταία μου απόπειρα για Ubuntu (2004). Speechless.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που τα τελειως απροσωπα μυνημα της κινητης(και οχι μονο) εχουν γινει στον ενικο προς χαρη οικειοτητας-φιλιας μου τη δινει στα νευρα.

-Παρακαλουμε περιμενε λιγο ?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????

Δε ξερω ...δε μου κολλαει ο ενικος με το "παρακαλουμε"..ουτε και με το "λιγο".

Γραψε ενα "στακα" ,"ωπα" ..κατι αλλο..ή στη τελικη γυριστε το παλι στο καθαρα απροσωπο "Παρακαλω περιμενετε".

Αφου δε σε ξερω δε με ξερεις υποφερω και στα @@ σου...

Link to comment
Share on other sites

Να προσέχεις να μη γδάρεις το ΒΑΝ

Νααα σου πω, επιτρέπεται φώτο με μαγιό ξεκωλέ ολέ??

Σε spoiler μέσα με NSFW ταμπέλες και τα ρέστα??

Και φωτογραφία με μεμέ έχουμε, αλλά αυτή μένει για μας :-)

Myralis , άλλο τι δείχνει το STAR, άλλο τι μπορείς να κάνεις στο νησί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμπάθησα ποτέ τον Κωστόπουλο, κυρίως γιατί είναι κακόγουστο βλαχαδερό που μιμείται και πασάρει για δική του πρωτοπορία ότι είναι δοκιμασμένο στις ΗΠΑ, με έμφαση στα επιχειρηματικά πεπραγμένα των γόνων της "αγίας οικογένειας" των Κένεντι.

Έχω όμως και έναν άλλο εντελώς ιδιοτελή λόγο. Είναι αυτός που έριξε ταφόπλακα στον Jazz FM αγοράζοντας την συχνότητα του.

Αφού περιπλανήθηκα στις λίστες της σαβούρας των εταιριών, βρήκα τον kosmos93.6 .

Έρχεται λοιπόν η κυβέρνηση και τον κλίνει υποβαθμίζοντας την ποιότητα ζωής μου για χατίρι των εργολάβων ( αρπάζουν τις επίγειες ψηφιακές συχνότητες της ΕΡΤ) και των "δικών τους παιδιών" που περιμένουν πρόσληψη.

Αισθάνομαι μια ακατανίκητη επιθυμία να σφίξω τα δάχτυλα μου γύρο από το λαιμό κάποιου. Μήπως δεν είμαι καλά γιατρέ μου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμπάθησα ποτέ τον Κωστόπουλο, κυρίως γιατί είναι κακόγουστο βλαχαδερό που μιμείται και πασάρει για δική του πρωτοπορία ότι είναι δοκιμασμένο στις ΗΠΑ, με έμφαση στα επιχειρηματικά πεπραγμένα των γόνων της "αγίας οικογένειας" των Κένεντι.

Έχω όμως και έναν άλλο εντελώς ιδιοτελή λόγο. Είναι αυτός που έριξε ταφόπλακα στον Jazz FM αγοράζοντας την συχνότητα του.

Αφού περιπλανήθηκα στις λίστες της σαβούρας των εταιριών, βρήκα τον kosmos93.6 .

Έρχεται λοιπόν η κυβέρνηση και τον κλίνει υποβαθμίζοντας την ποιότητα ζωής μου για χατίρι των εργολάβων ( αρπάζουν τις επίγειες ψηφιακές συχνότητες της ΕΡΤ) και των "δικών τους παιδιών" που περιμένουν πρόσληψη.

Αισθάνομαι μια ακατανίκητη επιθυμία να σφίξω τα δάχτυλα μου γύρο από το λαιμό κάποιου. Μήπως δεν είμαι καλά γιατρέ μου;

Μπα μην ανησυχείς!

Επιδημία είναι, που ήρθε και ελπίζω -παρά το βεβαρυμένο ιστορικό παρελθόν "αμνησίας" που μας δέρνει- να μείνει!!!!:angry:

Link to comment
Share on other sites

Holy shift, that was easy. Ούτε Windows δεν έχω περάσει τόσο εύκολα, μα τη μπίστη.

Windows 7 -> εγκατάσταση -> κατέβασμα drivers για network/wireless -> σύνδεση στο internet -> κατέβασμα υπόλοιπων drivers -> 5-6 reboots αργότερα είσαι έτοιμος.

Ubuntu -> 5 δευτερόλεπτα μετά το boot, και πριν ακόμα φτιάξω partition, o installer έχει βρει δίκτυο και έχει συνδεθεί στο internet -> τελειώνει η εγκατάσταση και είναι όλα στημένα.

Έχουν αλλάξει πολλά από την τελευταία μου απόπειρα για Ubuntu (2004). Speechless.

distro?

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται λοιπόν η κυβέρνηση και τον κλίνει υποβαθμίζοντας την ποιότητα ζωής μου για χατίρι των εργολάβων ( αρπάζουν τις επίγειες ψηφιακές συχνότητες της ΕΡΤ) και των "δικών τους παιδιών" που περιμένουν πρόσληψη.

Αισθάνομαι μια ακατανίκητη επιθυμία να σφίξω τα δάχτυλα μου γύρο από το λαιμό κάποιου. Μήπως δεν είμαι καλά γιατρέ μου;

παθων και εγω με τον best 92,6...παλι καλα βεβαία ψιλο αναστήθηκε με το join radio (internet radio)

αλλα να ακους κατι κάθε μερα ολη τη μερα, να σου κρατάει πραγματικά συντρόφια ο καθε παράγωγος και να το κλείνουν γιατι τα στελέχη φάγανε τα λεφτά σε βιλλες και κότερα...παίρνεις ανάποδες... ακόμα υπάρχει ενα κενο μεσα μου :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.