Jump to content




DJD

Recommended Posts

Απο χθες ψαχνω για να μπω στο προγραμμα "προστατευω τον εαυτο μου και τους αλλους"

Μετα απο αιτηση και παρα πολλα τηλ βρηκα σημερα μια πολυ ευγενικη κυρια η οποια μου εξηγησε τη διαδικασια.

Ο δημος σας μου λεει δεν συμμετεχει κλπ, εχει δηλωσει συμμετοχη ? οχι μου λεει.

Ωραια, μπαμ μπαμ βρισκω στο τηλ τον δημαρχο.

Ναι γεια σας, το ΙΝΕΔΙΒΙΜ εχει προγραμμα "προστατευω τον εαυτο μου και τους αλλους"

Το προγραμμα εκπαιδευει τους πολιτες για ακραιες περιπτωσεις καταστροφες κλπ.΄

Εχω μαθει οτι δεν εχουμε δηλωσει συμμετοχη, ναι μου λεει.

Ο δημοτικος μας συμβουλος ο κυριος ταδε ειναι στη ΙΝΕΔΙΒΙΜ κι δεν μας εχει πει κατι.

"τοτε ηρθε η ωρα να αλλαξετε τον δημοτικο σας συμβουλο" του λεω και μενει παγωτο :p

Εχετε δικαιο κυριε κλπ ακουγεται ενδιαφερον :p

Ευτυχως επεσα στη περιοδο που πλησιαζουν οι εκλογες :hehe:

Τεσπα του εξηγησα τι και πως και θα γινει αμεσα αιτηση απο τον δημο μας.

Και ρωταω εγω τωρα...

Ολα εγω πρεπει να τα κανω σε αυτη τη χωρα ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η λυπητερή της ΔΕΗ σήμερα. Ανεβήκαμε βαθμίδα.

Έκατσα και τα υπολόγισα. Από 1999 kW/h πες της προηγούμενης βαθμίδας στις ~2100 που πήγαμε η διαφορά στο ρεύμα είναι 95€ ή 40% πάνω στο σύνολο του "πληρώνετε για τη ΔΕΗ".

μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η λυπητερή της ΔΕΗ σήμερα. Ανεβήκαμε βαθμίδα.

Έκατσα και τα υπολόγισα. Από 1999 kW/h πες της προηγούμενης βαθμίδας στις ~2100 που πήγαμε η διαφορά στο ρεύμα είναι 95€ ή 40% πάνω στο σύνολο του "πληρώνετε για τη ΔΕΗ".

μάλιστα...

υπηρεσίες κοινής ωφέλειας.....

Link to comment
Share on other sites

μιας και αυτο τον μήνα δεν είχε ΕΕΤΗΔΕ είπαν να τα πάρουν από εκεί...

εάν έτυχε να είναι τόσο μεγάλη η κατανάλωση το τετράμηνο που πέρασε, πάρε τηλέφωνο στην καταμέτρηση, πες τους ότι έγινε λάθος και δώσε μία μικρότερη τιμή να σου βγάλουν νέο λογαριασμό. (με αυτό τον τρόπο οι 100-200 κιλοβατώρες θα μεταφερθούν στο τρέχον τετράμηνο και εάν δεν καις κλιματιστικά νυχθημερόν το καλοκαίρι, μπορεί να το γλιτώσεις.)

Έγινε επεξεργασία από GriGas
Link to comment
Share on other sites

μιας και αυτο τον μήνα δεν είχε ΕΕΤΗΔΕ είπαν να τα πάρουν από εκεί...

εάν έτυχε να είναι τόσο μεγάλη η κατανάλωση το τετράμηνο που πέρασε, πάρε τηλέφωνο στην καταμέτρηση, πες τους ότι έγινε λάθος και δώσε μία μικρότερη τιμή να σου βγάλουν νέο λογαριασμό. (με αυτό τον τρόπο οι 100-200 κιλοβατώρες θα μεταφερθούν στο τρέχον τετράμηνο και εάν δεν καις κλιματιστικά νυχθημερόν το καλοκαίρι, μπορεί να το γλιτώσεις.)

Ωραίος!! Ευχαριστώ πολύ αδερφέ, θα το κοιτάξω.

EDIT:

Βρήκα άλλη ιστορία. Δε ξέρω γιατί τόσο καιρό δε το είχαμε κάνει, νυχτερινό. Το μόνο "αρνητικό" είναι 4€ πάγιο πάνω. Μετά και πέφτει η τιμή της kW/h τις ώρες που ισχύει, και αυτές οι kW δεν υπολογίζονται στις ΥΚΩ. 200kW να καίμε το βράδυ (που καίμε πολύ περισσότερο), πέφτουμε βαθμίδα.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει ειδήσεις από το live stream του Mega, δευτερη-τρίτη διαφήμιση μετά τις ειδήσεις ήταν από την "Φυσικό Αέριο Αττικής", βάλτε φυσικό αέριο για να έχετε ζεστασιά.. Ιούνιο μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Στη ΝΕΤ σήμερα αγαπάνε όλο τον κόσμο. σύριζα, Χρυσή Αυγή, τα πάντα όλα.

Σκουπίδια..

Πάνε για κλείσιμο γι' αυτό.

Η F1 τί θα γίνει; οεο.

Εξελίξεις στην ΕΡΤ με την Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου για λουκέτα σε φορείς - Ειδήσεις - Ελλάδα - in.gr

Link to comment
Share on other sites

Στη ΝΕΤ σήμερα αγαπάνε όλο τον κόσμο. σύριζα, Χρυσή Αυγή, τα πάντα όλα.

Σκουπίδια..

Και η Χ.Α. ή ο ΣΥΡΙΖΑ θα είναι αυτοί που θα τους κλείσουν και τους κάνουν την καλή?

:tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.