Jump to content




DJD

Recommended Posts

Το έπαθα στα 33 το έχω τώρα 3 χρονιά κάτι φόρες είναι πολύ κουραστικό να ακούς συνεχεία αυτό το θόρυβο. Ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα στο να με παίρνει ο ύπνος. Κουράγιο και περαστικά.
Εγώ έχω μόνιμα ένα σφύριγμα στα αυτιά εδώ και 15+ χρόνια. Κάπου στο google ψάχνοντας έπεσα πάνω στην λέξη "εμβοές". Δεν κάθισα πάντως να πάω σε γιατρό ή οτιδήποτε, γενικά αν δεν πεθαίνω εκείνη την στιγμή δύσκολα να πάω σε γιατρό, αλλά είναι πρόβλημα όταν θέλεις να συγκεντρωθείς σε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION] [MENTION=805]ThorLite[/MENTION] [MENTION=188]yanni[/MENTION]

Πριν 4-5 χρόνια, είχα πάει στο συγχωρεμένο τον mariosalice για εξέταση. Για όσους δεν το γνωρίζουν, ήταν ΩΡΛ του στρατού. Είχα κι εγώ ένα σφύριγμα, μικρό ή και εντονότερο. Αφού με εξέτασε, όχι απλά άκουγα καλά, αλλά είχα και υπερευαισθησία σε κάποιες συχνότητες. Το σφύριγμα προκαλούταν από υψηλή πίεση που είχα εκείνη την εποχή, λόγω αύξησης βάρους.

Δείτε και τις αιτίες λίγο, όχι μόνο τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έπαθα έφτασα μέχρι μαγνητική τομογραφία τα πάντα όλα από εξετάσεις αλλά δυστυχώς είναι η αγωγιμότητα του ακουστικού νεύρου που έχει πάθει ζημιά τουλάχιστον στη δικιά μου περίπτωση.Γενικα είμαι υποτασικός και μου είχε δώσει και vastarel για να πηγαίνει ποιο πολύ αίμα στο νεύρο αλλά δεν έγινε τίποτα. Το Nootrop όταν το παίρνω ρίχνει αρκετά την ένταση του θορύβου όμως θεραπεία δε παίρνει γιατί άργησα να πάω στο γιατρό.

[MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION] [MENTION=188]yanni[/MENTION] [MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Έγινε επεξεργασία από ThorLite
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα μήνα - είχα 95 bpm παλμούς σε ξεκούραση.

Ξεκίνησα δίαιτα/γυμναστική, έπεσαν στους 80.

Σταμάτησα για μία μέρα το τσιγάρο για δοκιμή, πήγαν στους 70.

WTF... άντε τώρα να υπολογίσω στα πόσα bpm πρέπει να κάνω cardio...

Link to comment
Share on other sites

@ARMAGEDDON @ThorLite @yanni

Πριν 4-5 χρόνια, είχα πάει στο συγχωρεμένο τον mariosalice για εξέταση. Για όσους δεν το γνωρίζουν, ήταν ΩΡΛ του στρατού. Είχα κι εγώ ένα σφύριγμα, μικρό ή και εντονότερο. Αφού με εξέτασε, όχι απλά άκουγα καλά, αλλά είχα και υπερευαισθησία σε κάποιες συχνότητες. Το σφύριγμα προκαλούταν από υψηλή πίεση που είχα εκείνη την εποχή, λόγω αύξησης βάρους.

Δείτε και τις αιτίες λίγο, όχι μόνο τα αποτελέσματα.

1.80cm και 75 κιλά δεν νομίζω να είναι θέμα βάρους ....

Όταν το έπαθα έφτασα μέχρι μαγνητική τομογραφία τα πάντα όλα από εξετάσεις αλλά δυστυχώς είναι η αγωγιμότητα του ακουστικού νεύρου που έχει πάθει ζημιά τουλάχιστον στη δικιά μου περίπτωση.Γενικα είμαι υποτασικός και μου είχε δώσει και vastarel για να πηγαίνει ποιο πολύ αίμα στο νεύρο αλλά δεν έγινε τίποτα. Το Nootrop όταν το παίρνω ρίχνει αρκετά την ένταση του θορύβου όμως θεραπεία δε παίρνει γιατί άργησα να πάω στο γιατρό.

@ARMAGEDDON @yanni @Wizard!

το σφύριγμα άστο ζω εδώ και 7 χρόνια με αυτό και το έχω συνηθίσει :sarcastic: στερεο

εδώ το ακουόγραμμα μου

attachment.php?attachmentid=56583&stc=1&d=1369914258

post-14318-1416077413,4013_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου τι συνουσιαση πεφτει το δεκεμβρη

κανει κρυο καιρος για...τριο!

Σύμφωνα μια με έρευνα που είχα διαβάσει πρόσφατα, μεγάλο ρόλο στη σύλληψη παίζει το άγχος. Επειδή λοιπόν το Δεκέμβρη με τις γιορτές χαλαρώνουμε και αγχωνόμαστε λιγότερο, έχουμε περισσότερες πιθανότητες για επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα μια με έρευνα που είχα διαβάσει πρόσφατα, μεγάλο ρόλο στη σύλληψη παίζει το άγχος. Επειδή λοιπόν το Δεκέμβρη με τις γιορτές χαλαρώνουμε και αγχωνόμαστε λιγότερο, έχουμε περισσότερες πιθανότητες για επιτυχία.

Πιο πιθανο μου φαινεται λογω κρυου παντως...που μενεις μεσα στο σπιτι και βαριεσαι.

ε ποσες ταινιες να δειςνα περασει η ωρα?μετα θες να κανεις και τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανο μου φαινεται λογω κρυου παντως...που μενεις μεσα στο σπιτι και βαριεσαι.

ε ποσες ταινιες να δειςνα περασει η ωρα?μετα θες να κανεις και τιποτα αλλο.

Με το σκεπτικό όχι τα στοιχεία είναι από όλο τον κόσμο, δε νομίζω ότι παίζει ρόλο το κρύο, αφού στο νότιο ημισφαίριο ισχύει το αντίθετο :)

Ακόμα κι αν ήταν μόνο από το βόρειο, βλέπεις ότι Οκτώβριο και Νοέμβριο έχει πολύ χαμηλές γεννήσεις, παρόλο που Ιανουάριο, Φεβρουάριο και Μάρτιο κάνει ακόμα αρκετό κρύο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.