Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μετά από 25+ χρόνια σε προκάτ κτήρια, οι 3 εναπομείνασες σχολές του ΑΕΙ Ηρακλείου Κρήτης μεταφέρθηκαν στα καινούργια κτήρια στις Βούτες. Μία από αυτές ήταν και η σχολή που έβγαλα.

Στις φωτό IMAG0092.jpg

599405_10151456710394682_1842759031_n.jpg

είναι η γνωστή σε εμάς Πτέρυγα Γ, ήταν γεμάτη με γραφεία και PC για ασκήσεις και έσφιζε από ζωή. Ένα δάκρυ κύλισε όταν μου τις έστειλαν...

[MENTION=994]trendy[/MENTION]

csdας ; :p

Link to comment
Share on other sites

csdας ; :p

XYWGNhj.jpg

Aν βάλεις και τα συμφραζόμενα αυτού που έγραψα... :):)

Ακόμα και τώρα πάντως, όταν ακούω "κάψιμο" για κάτι που έχει σχέση με υπολογιστές, σκέφτομαι την πτέρυγα Γ, με 50-70 άτομα μέσα.. Με κάθε μία από τις 5 αίθουσες να έχει κάτι διαφορετικό..

Στην πρώτη απο δεξιά 2 άτομα θα κάνανε ασκήσεις και τα υπόλοιπα θα παίζανε κάτι..

Στην δευτερη συνήθως δουλευαν στα μηχανήματα του εργαστηρίου και στα λαπτοπς.

Στην τρίτη, δεν είχε πολύ χώρο και είχε θόρυβο από το μπες-βγες της πόρτας, αλλά συνήθως δουλευαν όσοι ήταν εκεί.

Στην τέταρτη, ήταν συνήθως τρελοκομείο, λίγη δουλειά, ΠΟΛΥ αντιγραφή, μερικές φορές μουσική, και αρκετός καπνός από τσιγάρο.

Στην πέμπτη, πάνω-κάτω τα ίδια με την τέταρτη, απλά λιγότερος κόσμος, και λίγο περισσότερη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

XYWGNhj.jpg

Aν βάλεις και τα συμφραζόμενα αυτού που έγραψα... :):)

Ακόμα και τώρα πάντως, όταν ακούω "κάψιμο" για κάτι που έχει σχέση με υπολογιστές, σκέφτομαι την πτέρυγα Γ, με 50-70 άτομα μέσα.. Με κάθε μία από τις 5 αίθουσες να έχει κάτι διαφορετικό..

Στην πρώτη απο δεξιά 2 άτομα θα κάνανε ασκήσεις και τα υπόλοιπα θα παίζανε κάτι..

Στην δευτερη συνήθως δουλευαν στα μηχανήματα του εργαστηρίου και στα λαπτοπς.

Στην τρίτη, δεν είχε πολύ χώρο και είχε θόρυβο από το μπες-βγες της πόρτας, αλλά συνήθως δουλευαν όσοι ήταν εκεί.

Στην τέταρτη, ήταν συνήθως τρελοκομείο, λίγη δουλειά, ΠΟΛΥ αντιγραφή, μερικές φορές μουσική, και αρκετός καπνός από τσιγάρο.

Στην πέμπτη, πάνω-κάτω τα ίδια με την τέταρτη, απλά λιγότερος κόσμος, και λίγο περισσότερη δουλειά.

εγώ μαθηματικό ήμουν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μαθηματικό ήμουν.

Από πότε και μέχρι πότε;

Νομίζω εσείς σε κάποια φάση είχατε καλύτερα μηχανήματα από εμάς, προς το τέλος (σίγουρα είχες τελοιώσει) είχανε βάλει TFT οθόνες στα μηχανήματα σας στην Γ. Και δεν τα χρησιμοποιούσατε κιόλας ιδιαίτερα.. Ενώ εμείς ματώναμε τα μάτια μας απέναντι...

Link to comment
Share on other sites

Από πότε και μέχρι πότε;

Νομίζω εσείς σε κάποια φάση είχατε καλύτερα μηχανήματα από εμάς, προς το τέλος (σίγουρα είχες τελοιώσει) είχανε βάλει TFT οθόνες στα μηχανήματα σας στην Γ. Και δεν τα χρησιμοποιούσατε κιόλας ιδιαίτερα.. Ενώ εμείς ματώναμε τα μάτια μας απέναντι...

2002 μπήκα 2007 έφυγα απο το Ηράκλειο και τα πρόλαβα αυτά τα μηχανήματα.. εγώ τα είχα λιώσει πάντως... όλη μέρα Irc :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.