Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μίλησα με τον διαχειριστή της πολυκατοικίας και το δέμα μου το είχε αφήσει λέει ο ταχυδρόμος έτσι χύμα και φυσικά εγώ δεν το βρήκα ποτέ..

Είχα παρόμοια θέματα στη νέα πολυκατοικία που μετακόμισα. Ότι ερχόταν σε δεματακι/φουσκωτο φάκελο το έβρισκα ανοιγμενο.

Μάλιστα μια φορά έτυχε να είμαι σπίτι και να μου χτυπήσει η ταχυδρόμος να μου πει ότι εχω δέμα και κατέβηκα μετά από 5-10 λεπτά και αυτό έλειπε!

Το βρήκα το μεσημέρι επιστρέφοντας από τη δουλειά έξω από το διαμέρισμα μου, στον όροφο μου, ανοιγμενο φυσικά.

Τελικά μίλησα με το τοπικό μου κέντρο διανομής (όχι το ΕΛΤΑ μου) και πλέον ότι εχω σε δέμα θα αποστέλλεται μόνο ειδοποίηση.

Posted from my mobile.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρόμοια θέματα στη νέα πολυκατοικία που μετακόμισα. Ότι ερχόταν σε δεματακι/φουσκωτο φάκελο το έβρισκα ανοιγμενο.

Μάλιστα μια φορά έτυχε να είμαι σπίτι και να μου χτυπήσει η ταχυδρόμος να μου πει ότι εχω δέμα και κατέβηκα μετά από 5-10 λεπτά και αυτό έλειπε!

Το βρήκα το μεσημέρι επιστρέφοντας από τη δουλειά έξω από το διαμέρισμα μου, στον όροφο μου, ανοιγμενο φυσικά.

Τελικά μίλησα με το τοπικό μου κέντρο διανομής (όχι το ΕΛΤΑ μου) και πλέον ότι εχω σε δέμα θα αποστέλλεται μόνο ειδοποίηση.

Posted from my mobile.

ούτε εκεί θα μπορώ να βγάλω άκρη γιατί εμας το κέντρο είναι στο Ηράκλειο φαντάσου

Link to comment
Share on other sites

ούτε εκεί θα μπορώ να βγάλω άκρη γιατί εμας το κέντρο είναι στο Ηράκλειο φαντάσου

Την στήνεις στον ταχυδρόμο, του λες τον πόνο σου και πόσο χάλια είναι η κατάσταση γένηκα στην Ελλάδα. : P

Μαθαίνεις την οικογενειακή του κατάσταση και το όνομα του.

Όποτε τον συναντάς τον χαιρετάς με το όνομα του και ρωτάς για την οικογένεια.

Του ρίχνεις 5 -10€ να πιει μια μπίρα η καλύτερα του δίνεις ένα πακετάκι με 4 =5 γλυκά ( ποτέ λιγότερα από τα άτομα της οικογένειας του : P) κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα.

Θα σου δίνει τα πακέτα στο χέρι : )

Link to comment
Share on other sites

ούτε εκεί θα μπορώ να βγάλω άκρη γιατί εμας το κέντρο είναι στο Ηράκλειο φαντάσου
Την στήνεις στον ταχυδρόμο, του λες τον πόνο σου και πόσο χάλια είναι η κατάσταση γένηκα στην Ελλάδα. : P

Μαθαίνεις την οικογενειακή του κατάσταση και το όνομα του.

Όποτε τον συναντάς τον χαιρετάς με το όνομα του και ρωτάς για την οικογένεια.

Του ρίχνεις 5 -10€ να πιει μια μπίρα η καλύτερα του δίνεις ένα πακετάκι με 4 =5 γλυκά ( ποτέ λιγότερα από τα άτομα της οικογένειας του : P) κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα.

Θα σου δίνει τα πακέτα στο χέρι : )

Αν παλι δεν πιασουν τα παραπανω πες του με υφος.

"Τι κανει η οικεγενεια σου??Καλα??Μη ξεχνας οτι ξερω που μενεις."

Κρατας τα λεφτα και πεθαινεις μεθυσμενος και ευτυχισμενος απο ζαχαρο ανοιγοντας δεματα που θα σου φερνει ο ιδιος ακομα και οταν βγει στη συνταξη :p

Link to comment
Share on other sites

Αν παλι δεν πιασουν τα παραπανω πες του με υφος.

"Τι κανει η οικεγενεια σου??Καλα??Μη ξεχνας οτι ξερω που μενεις."

Κρατας τα λεφτα και πεθαινεις μεθυσμενος και ευτυχισμενος απο ζαχαρο ανοιγοντας δεματα που θα σου φερνει ο ιδιος ακομα και οταν βγει στη συνταξη :p

η απλά βάζω το βύσμα μου στα ελτά και βρίσκω που μένει

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.