Jump to content




DJD

Recommended Posts

Την Τετάρτη και ενώ ήμουν συνοδηγός, σταματήσαμε για 10 λεπτά. Έβγαλα τη ζώνη, πήγα-ήρθα έκατσα και περίμενα να επιστρέψει η οδηγός. Δεν έβαλα ζώνη. Ήρθε, ξεκινήσαμε και ξέχασα να βάλω ζώνη. Κάναμε περίπου 3 χιλιόμετρα μέχρι να φτάσουμε στον προορισμό μας και μόλις φτάσαμε έκανα να βγάλω τη ζώνη. Τότε κατάλαβα τί είχα κάνει και αισθάνθηκα πάρα πολύ άσχημα, γιατί τα τελευταία 14 χρόνια δεν έχει ξαναγίνει να την ξεχάσω. Αν είχε συμβεί κάτι μπορεί να χτυπούσα.:-O

Link to comment
Share on other sites

Με 1 μπύρα, αντικειμενικά δεν υπάρχει τρόπος να υπερβείς το όριο, αν και υπάρχει περίπτωση η συσκευή να μετρήσει ό,τι θέλει. 200€ σου έκοψαν (0,25-0,40); Εγώ με μια μπύρα θα ζήταγα αιματολογική πάντως.

μα δεν μου εκοψαν κληση. 1.5 ωρα νωριτερα ειχα πιει μια μπυρα, και ειχα φαει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια, τους αλλους δεν τους εγραφαν

Το παραπάνω, μαζί με τα σχόλια που ακολούθησαν με έκαναν να νομίσω ότι εσένα σε έγραψαν... Δεν είναι και εντελώς απίθανο να πέσεις σε κάφρο. :)

Link to comment
Share on other sites

εννοουσα για την ζωνη, ημουν ο 18 στην σειρα, και ο μοναδικος που φορουσα ζωνη.

αλλα το μπλοκο ηταν μονο για αλκοτεστ. δηλαδη αυτους που δεν φορουσαν ζωνη, απλα τους εκαναν παρατηρηση, δεν τους εγραφαν.

το που θα πεσεις δεν νομιζω να εχει σχεση με το αλκοτεστ. γιατι πχ αν σου βγαλουν οτι εχει πιει, και ενω ξερεις οτι δεν εχεις πιει, πας να κανεις αιματολογικες και φυσικα δεν υπογραφεις την κληση. θα φανει αμεσως η αληθεια.

υπαρχει και η περιπτωση το μηχανακι, να εχει αποκλησεις. γιατι καθε λιγο καιρο, χρειαζονται βαθμονομηση. τωρα αν τα κανουν ειναι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα, αναφέρετε στο ότι δεν τους έγραφαν για ζώνη. Κλασσική ΕΛ.ΑΣ... Δεν τους νοιάζει η ασφάλειά σου. Βγαίνουν μόνο για να γράψουν ότι τους είπε ο διοικητής...

Link to comment
Share on other sites

αν, χτύπα ξύλο, γίνει ατύχημα, το κράτος θα πληρώσει τα έξοδα του ασθενοφόρου, τα έξοδα νοσηλείας, και να είναι σοβαρό το ατύχημα και σύνταξη αναπηρίας. Ταυτόχρονα, για όσο καιρό ο άλλος δεν θα μπορεί να δουλέψει -επομένως να παράγει- (αυτό το τελευταίο θα ίσχυε στην περίπτωσή μας, αν δεν είχαμε 25-30% ανεργία) Θα έπρεπε, λοιπόν, όλα τα τμήματα του κράτους να ενδιαφέρονται για την υγεία και την ασφάλεια των πολιτώνε, ανεξάρτητα από το αν τον πολίτη τον ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

αν, χτύπα ξύλο, γίνει ατύχημα, το κράτος θα πληρώσει τα έξοδα του ασθενοφόρου, τα έξοδα νοσηλείας, και να είναι σοβαρό το ατύχημα και σύνταξη αναπηρίας. Ταυτόχρονα, για όσο καιρό ο άλλος δεν θα μπορεί να δουλέψει -επομένως να παράγει- (αυτό το τελευταίο θα ίσχυε στην περίπτωσή μας, αν δεν είχαμε 25-30% ανεργία) Θα έπρεπε, λοιπόν, όλα τα τμήματα του κράτους να ενδιαφέρονται για την υγεία και την ασφάλεια των πολιτώνε, ανεξάρτητα από το αν τον πολίτη τον ενδιαφέρει.

Να προσθέσω ότι για να φτάσεις εσύ 20+ χρονών και να οδηγάς το αυτοκίνητο σου, σημαίνει ότι σε κάποιο βαθμό, μικρό ή μεγάλο, το κράτος, έχει ήδη πληρώσει:

  • Για να γεννηθείς σε ένα νοσοκομείο
  • Για να πας σε εναν παιδικό σταθμό
  • Για να σε μάθει γράμματα στο δημοτικό
  • Για να σε μάθει περισσότερα στο γυμνάσιο
  • Για να σε διδάξει ακόμα περισσότερα στο λύκειο και το πανεπιστήμιο κτλ κτλ.
  • Για να σε κρατήσει γερό και υγιή όποτε πήγες στο νοσοκομείο είτε για βηχαλάκι, είτε επειδή έσπασες το κεφάλι σου.

Δεν το συμφέρει να πεθάνεις πριν προλάβεις να αποπληρώσεις..

Link to comment
Share on other sites

Αμα δε νοιάζει πρώτα από όλα τον οδηγό η δικη του ασφάλεια, την ΕΛ.ΑΣ θα νοιαξει ;Τι ειναι ; Η νταντά του βρεφονηπιακού ;

Αλλάζω λωρίδα απότομα, γιατί πετάχτηκε σκύλος και δε θέλω να τον πατήσω. Εσύ έρχεσαι από δίπλα μου, για να με αποφύγεις κάνεις στραβοτιμονιά και καρφώνεσαι σε κολώνα. Δε φοράς ζώνη, σκοτώνεσαι κι έχω το κρίμα στο λαιμό μου...

Link to comment
Share on other sites

το σωστό βίντεο κλιπ είναι αυτό: NSFW

NSFW

το οποίο λογικά θα είναι και Κοπρίτης approved, μιας και σχεδόν σε όλο το βίντεο κλιπ είναι οι τσιρλίντερς των miami dolphins με μπικίνι.

Link to comment
Share on other sites

το σωστό βίντεο κλιπ είναι αυτό: NSFW
NSFW

το οποίο λογικά θα είναι και Κοπρίτης approved, μιας και σχεδόν σε όλο το βίντεο κλιπ είναι οι τσιρλίντερς των miami dolphins με μπικίνι.

πριν καμία βδομάδα ήρθαν για φαγητό σε ένα μαγαζί στην γειτονιά μου .... και δεν πήγα !

Link to comment
Share on other sites

πριν καμία βδομάδα ήρθαν για φαγητό σε ένα μαγαζί στην γειτονιά μου .... και δεν πήγα !

Οι Miami dolphins ή οι cheerleaders; πρόσεχε το θα απαντήσεις :p και το δουλειά είχαν στην Κρήτη; (Ελλάδα, γενικότερα)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.