Jump to content




DJD

Recommended Posts

Το αρνάκι όμως που ψήνεται την άλλη ημέρα από το πρωί, δεν σε ενοχλεί φαντάζομαι?:p

σιχαίνομαι το αρνί και το κατσίκι, βρωμάνε

οποτε και αυτό με ενοχλεί

A και το πρωί όλα αυτά τα λαϊκά, ποντιακά, κριτικά και ότι άλλο με κλαρίνο η λύρα υπάρχει.. με τρελαίνει

Link to comment
Share on other sites

μοσχολέμονο = lime

απλά τα lime του εξωτερικού είναι λίγο διαφορετικά απο τα δικά μας

Δίκιο! Απλά νόμιζα ότι ήταν αυτά:

yellow-lemon-250x250.jpg

Το αιγυπτιακό λεμόνι, που έχει μια πολύ ιδιαίτερη γεύση και μυρωδιά. Από σφάλμα, κάποια μαγαζιά τα πουλάνε ως μοσχολέμονα κι έτσι τα είχα ζητήσει κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

σιχαίνομαι το αρνί και το κατσίκι, βρωμάνε

οποτε και αυτό με ενοχλεί

A και το πρωί όλα αυτά τα λαϊκά, ποντιακά, κριτικά και ότι άλλο με κλαρίνο η λύρα υπάρχει.. με τρελαίνει

Για όλα υπάρχει λύση....

1.jpg

HD_70db4f_1159810.jpg

Link to comment
Share on other sites

σιχαίνομαι το αρνί και το κατσίκι, βρωμάνε

οποτε και αυτό με ενοχλεί

A και το πρωί όλα αυτά τα λαϊκά, ποντιακά, κριτικά και ότι άλλο με κλαρίνο η λύρα υπάρχει.. με τρελαίνει

135459_340.jpg

Link to comment
Share on other sites

σιχαίνομαι το αρνί και το κατσίκι, βρωμάνε

οποτε και αυτό με ενοχλεί

A και το πρωί όλα αυτά τα λαϊκά, ποντιακά, κριτικά και ότι άλλο με κλαρίνο η λύρα υπάρχει.. με τρελαίνει

μου αρέσεις :T:

Αν θες, ας κάνουμε Κυριακή του πάσχα σε ένα Chinese restaurant. Με σούσι και παραδοσιακή (Κινέζικη πάντα) μουσική :D

τελικά όντως έτσι θα κάνω, πάω να ανοίξω invites και deals.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στο χωριό μας σουβλίζουμε σολομό και ακούμε Μπετόβεν το Πάσχα.
μου αρέσεις :T:

Αν θες, ας κάνουμε Κυριακή του πάσχα σε ένα Chinese restaurant. Με σούσι και παραδοσιακή (Κινέζικη πάντα) μουσική :D

τελικά όντως έτσι θα κάνω, πάω να ανοίξω invites και deals.

εγώ επειδή δεν είμαι από χωριο (δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την έκφραση στο χωριο μου) αλλα γενικά συνηθίζω να ξυπνάω κατά την 1 το μεσημέρι.

μετά να ψήνω ΧΟΙΡΙΝΑ κοντοσούβλια συνταγή του πατέρα μου (τα οποια θεωρώ πως είναι ότι νοστιμότερο υπάρχει σε κοντοσούβλι, γιατί ο πατέρας μου γύρισε όλη την πρώην σοβιετική ένωση να μάθει συνταγές για κοντοσούβλια και είναι σε ένωση "κοδοσουβλιδων" πρώην σοβιετικής ένωσις "Ο ΝΑΙ! στην ρωσία το περνούν πολύ στα σοβαρά")

για ποτά, μπίρες και βότκες

και όλα αυτά με μουσική υπόκρουση, από joy division έως death.

μετά ύπνος και το βραδυ έξοδος

επίσης κάπου προς το πάσχα θα μου στείλουν από όλα τα κεντρικά γραφεία τις εταιρίας ξύδια.

οποτε φέτος θα έχω μερικές κάσες τσεχικες μπίρες

κάμποσα μπουκάλια ουκρανικές βότκες

(η λετονία, βουλγαρία, σερβία ιδέα δεν έχω τι θα μου στείλουν)

στην μολβαδία θα μου στείλουν μάλλον κανένα περίεργο κονιακ η κανένα περίεργο κρασί

η Οδησσός σαμπάνια

και κάποια κούτα ετοιμάζουν στην μόσχα αλλα το κρατάνε μυστικό το τι έχει μέσα.

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και εδώ καμία συνταγή :p

Ρΰφεαελθ θ κξε χςξ εωΈ (Designer) / μθνθΰςώπϋ / Οπξηΰ.πσ - νΰφθξνΰλόνϋι ρεπβεπ ρξβπεμεννξι οπξηϋ

H συνταγή απευθείας από τον πατέρα μου.

το μονο που σε χωρίζει είναι να μάθεις ρωσικα XD

επίσης θέλει περίπου έναν χρόνο για να φτιάξεις την μαρινάρα

Link to comment
Share on other sites

urgent:Καμια γνώμη για αυτόν "Αφοι Παπανικολάου Ο.Ε" afoipapanikolaou-dot-gr ??

___[MENTION=22039]___[/MENTION][MENTION=22039]___[/MENTION] sent from my padόφλα ___[MENTION=22039]___[/MENTION][MENTION=22039]___[/MENTION]

edit: σαν συνεργείο αν έχετε γνώμη, όχι σαν site ([MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] μεγα-troll)

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

urgent:Καμια γνώμη για αυτόν "Αφοι Παπανικολάου Ο.Ε" afoipapanikolaou-dot-gr ??

___[MENTION=22039]___[/MENTION][MENTION=22039]___[/MENTION] sent from my padόφλα ___[MENTION=22039]___[/MENTION][MENTION=22039]___[/MENTION]

για site συνεργείου, μια χαρά είναι

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] θέλουμε νέο θέμα με αναλυτικές συνταγές, και νεαρές Ρωσίδες κορασίδες να παρουσιάζουν τα κοντοσούβλια.

πάνε στο αεροδρόμιο, τόσες έχουμε εκεί. και όλες φοιτήτριες

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.