Jump to content




DJD

Recommended Posts

Εγώ θέλω να καταλάβω, πόσοι από αυτούς, για τους οποίους πληρώνουμε τα δίδακτρά τους, θα αποφοιτήσουν χωρίς μεγάλες καθυστερήσεις και θα αποδώσουν έργο στην κοινωνία μετά....

με ανεργια 50% στους νεους οχι συντομα παντως...δε πιασανε τοπο τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Φταίνε όταν περνάνε 6/151 σε "εύκολο" μάθημα. Βαθμοί 5 5άρια, 1 6άρι. Να δεχτώ ότι τα 3/5 πήγαν αδιάβαστοι ή με αποτυχημένα σκονάκια. Από τους υπόλοιπους 60 μόνο το 10 τοις εκατό άξιζε να περάσει; Δεν πάω καν σε στατιστικές δύσκολων μαθημάτων

Link to comment
Share on other sites

Μια, μια φορα εκανα το λαθος να παω στο lobby.

Κι εκει αμεσως μου ηρθε στο μυαλο ο στοιχος των ff.c

"Μες στο club εσύ, οι φίλες σου κι εγώ

ωραία!! Νιώθω σαν το Νώε μες στη κιβωτό"

Φωλα σε κατι τετοια μαγαζια ψευτοδιασκεδασης.

[MENTION=9359]performer[/MENTION] πανε ενα βραδυ με τη παρεα σου αδιεξοδο ;)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=8T9e29ts_ps]ffc-10 pontous takouni+stixoi - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μπορει να τελειωσει στα 4χρονακια.

Ξερω βεβαια και εναν που εκανε 8 χρονια να τελειωσει γυμναστικη ακαδημια.

Γελουσε ο κοσμος στη ορκομωσια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μετά από αυτό το εξάμηνο θα είμαι στα 14/18.

γενικά αναλόγως τις απαιτήσεις της σχολής μπορείς να δουλέψεις ή όχι.

π.χ ένας από νομική είναι βλακεία να δουλεύει 8ωρο σε κλαμπ.

για μενα οι απαιτησεις της σχολης ειναι λιγες + οτι τις 3 φορες που δουλευω καθομαι max 3ωρο...

αρα κλάιν

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πήγαινε για σένα [MENTION=9359]performer[/MENTION], αλλά γενικά για τους φοιτητές και τη διασκέδαση :p

καλα τι εχουν δει τα ματια μου απο κρεπαλες ασε...

ο αλλος ξερω γω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για καφε και ποτο και δε δουλευει...

εν το μεταξυ η λεξη αποταμιευση αγνωστη για το 99,9% των φοιτητων.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, αξιολόγηση των διδασκόντων από τους φοιτητές γίνεται υποχρεωτικά στα Πανεπιστήμια, έχω την εντύπωση ομοίως και στα (Α)ΤΕΙ. Το γεγονός ότι εδώ φαίνεται να μην τη γνωρίζει κανείς με ξαφνιάζει. Δε λέω ότι παράγει ουσιαστικά αποτελέσματα, αλλά γίνεται.

Αν οι φοιτητικοί σύλλογοι ήταν όντως τέτοιοι (αντί οχήματα συναλλαγής με τις διοικήσεις για ταξιδάκια/μεταπτυχιακά/βαθμούς) θα μπορούσαν να αξιοποιούν τα αποτελέσματα της αξιολόγησης για να διαμορφώνουν ένα δίκαιο περιβάλλον φοίτησης για όλους.

Ομοίως, οι διδάσκοντες έχουν υποχρεωτικές ώρες γραφείου και υποχρεωτικές ώρες διδασκαλίας, για τη μη τήρηση των οποίων μπορούν να διωχθούν πειιθαρχικά, αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί.

Όλα αυτά δεν αλλάζουν ότι υπάρχουν άνθρωποι γραμμένοι σε 4ετείς σχολές από το 1987 και έχουν γλυτώσει τη διαγραφή ακόμη και μετά τους νόμους Γιαννάκου/Διαμαντοπούλου. Αν δεν γίνεται ποτέ τίποτα δεν είναι επειδή δεν υπάρχει το πλαίσιο, αλλά επειδή κανείς δεν το αξιοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.