Jump to content




DJD

Recommended Posts

Ρε παιδια επειδη περσι ειχαμε κανει τα υπολοιπα πλακακια,10Ε μας πηρε ο αλλος και εκανε παρα πολυ καλη δουλεια

αυτος ειδε οτι ανα τετραγωνικο δεν το συμφερε και εβαλε το μεροκαματο μεσα.το φουσκωσε κιολας εβαλε και αλλα πανω για να βγαλει οσο περισσοτερο μπορει

μονο και μονο απο αυτες τις κινησεις μπαινει στη κατηγορια οτι θελει να μας δουλεψει.

να πει 2 μερες 70Ε μεροκαματο και αλλα 60Ε τα υλικα.

οχι εε δεν το παμε με τετραγωνικα παμε μεροκαματο ε καμια δυο μερες βαααλε εκει 200 να χεις.

αντι πλεον και για 200Ε να συμπεριφερονται κυριοι(οπως θα επρεπε και ανεκαθεν) εχει μεινει μεσα το πνευμα της απατεωνιας...

μου θυμιζει το ανεκδοτο

Τρεις μπογιατζήδες, ένας Αλβανός, ένας Γερμανός και ένας Έλληνας, πέθαναν και πήγαν στον Παράδεισο.

Ο Αγιος Πέτρος τους άνοιξε την πόρτα και τους λέει:

- Καλώς τα παιδιά. Επιτέλους ήρθαν και τρεις χρήσιμοι άνθρωποι. Ρε παιδιά θέλω να βάψω την πόρτα του Παράδεισου. Για πες μου, λέει του Αλβανού, πόσα θέλεις για να τη βάψεις;

- 600 ευρώ, λέει ο Αλβανός...

- 600; Πώς τα λογάριασες;

- Nα, 400 για μένα και 200 τα υλικά.

- Εσύ, λέει του Γερμανού, πόσα θέλεις;

- 900 ευρώ: 300 για μένα, 300 στην εφορία και 300 τα υλικά.

- Και εσύ, λέει του Έλληνα, πόσα θέλεις;

- 3.000 ευρώ, Αγιε Πέτρο.

- 3.000; Τρελός είσαι; Πώς τα λογάριασες;

- Αγιε Πέτρο, έλα πιο κοντά να μην μας ακούν.

Ο Αγιος Πέτρος πήγε κοντά του και ο Έλληνας του ψιθυρίζει :

- Ακουσε να δεις, 1.000 για σένα, 1.000 για μένα, 400 στο Γερμανό για να το βουλώσει και 600 θα δώσουμε στον Αλβανό για να βάψει την πόρτα...

Link to comment
Share on other sites

...παιζει να θυμαται κανεις κατι πληροφοριες που ειχε ποσταρει καπου καπως καποτε o samael για λαμπες πληρους φασματος??

Αν τις θέλεις για φωτογραφία, κοιτάς σε φωτογραφικά. Αν τις θέλεις για άλλο σκοπό, ρίξε μια ματιά σε pet shop για ερπετά, έχουν κάτι τέτοιες αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλύπτωντας τον θαυμαστό κόσμο του Αμαζον - Μέρος Β

Θυμίζω ότι έκανα μια παραγγελία, από το amazon.co.uk και ότι τα αντικείμενα, στάλθηκαν με μία μέρα διαφορά.

Μαζευω στοιχήματα:

θα φτάσουν την ίδια μέρα, αλλά όχι την ίδια ώρα?

θα φτάσουν μαζί?

θα φτάσουν τις μέρες που λέει?

Y2S87FQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη περσι ειχαμε κανει τα υπολοιπα πλακακια,10Ε μας πηρε ο αλλος και εκανε παρα πολυ καλη δουλεια

αυτος ειδε οτι ανα τετραγωνικο δεν το συμφερε και εβαλε το μεροκαματο μεσα.το φουσκωσε κιολας εβαλε και αλλα πανω για να βγαλει οσο περισσοτερο μπορει

μονο και μονο απο αυτες τις κινησεις μπαινει στη κατηγορια οτι θελει να μας δουλεψει.

να πει 2 μερες 70Ε μεροκαματο και αλλα 60Ε τα υλικα.

οχι εε δεν το παμε με τετραγωνικα παμε μεροκαματο ε καμια δυο μερες βαααλε εκει 200 να χεις.

αντι πλεον και για 200Ε να συμπεριφερονται κυριοι(οπως θα επρεπε και ανεκαθεν) εχει μεινει μεσα το πνευμα της απατεωνιας...

μου θυμιζει το ανεκδοτο

Τρεις μπογιατζήδες, ένας Αλβανός, ένας Γερμανός και ένας Έλληνας, πέθαναν και πήγαν στον Παράδεισο.

Ο Αγιος Πέτρος τους άνοιξε την πόρτα και τους λέει:

- Καλώς τα παιδιά. Επιτέλους ήρθαν και τρεις χρήσιμοι άνθρωποι. Ρε παιδιά θέλω να βάψω την πόρτα του Παράδεισου. Για πες μου, λέει του Αλβανού, πόσα θέλεις για να τη βάψεις;

- 600 ευρώ, λέει ο Αλβανός...

- 600; Πώς τα λογάριασες;

- Nα, 400 για μένα και 200 τα υλικά.

- Εσύ, λέει του Γερμανού, πόσα θέλεις;

- 900 ευρώ: 300 για μένα, 300 στην εφορία και 300 τα υλικά.

- Και εσύ, λέει του Έλληνα, πόσα θέλεις;

- 3.000 ευρώ, Αγιε Πέτρο.

- 3.000; Τρελός είσαι; Πώς τα λογάριασες;

- Αγιε Πέτρο, έλα πιο κοντά να μην μας ακούν.

Ο Αγιος Πέτρος πήγε κοντά του και ο Έλληνας του ψιθυρίζει :

- Ακουσε να δεις, 1.000 για σένα, 1.000 για μένα, 400 στο Γερμανό για να το βουλώσει και 600 θα δώσουμε στον Αλβανό για να βάψει την πόρτα...

γιατι δεν μιλας με τον προηγούμενο?:T:

Link to comment
Share on other sites

loobbbbbbyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!<3

επικες αναμνησεις...

φέτος που άρχισα να δουλεύω φωτογράφος στο συγκεκριμένο μαγαζί κατάλαβα για τα καλά τη φοιτητική ζωή της Κομοτηνής....

"" Lobby Club "" | Facebook

Link to comment
Share on other sites

δουλειά+εξεταστική=:confused:

PER_5271copy_zps955bc1c7.jpg

:dirol:

Από φωτογραφικής άποψης κάτι δεν μου αρέσει ρε συ...

Κάτι παίζει με τα χρώματα... πέρνα από το κατάλληλο θρεντ...

*(Δεν μιλάω για αυτή τη φωτογραφία..)

Καααλημέρα..!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι κακό έχουν οι περίοδοι Σεπτέμβριος - Ιανουάριος και Μάρτιος - Ιούνιος τι κακό έχουν και κανείς δεν κάνει εργασίες στο σπίτι του εκείνη την περίοδο, αλλά μόνο στο τέλος (που συμπίπτει με την εξεταστική φυσικά); τα τελευταία χρόνια, κάθε εξεταστική αυτή η δουλειά γίνεται...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Μια, μια φορα εκανα το λαθος να παω στο lobby.

Κι εκει αμεσως μου ηρθε στο μυαλο ο στοιχος των ff.c

"Μες στο club εσύ, οι φίλες σου κι εγώ

ωραία!! Νιώθω σαν το Νώε μες στη κιβωτό"

Φωλα σε κατι τετοια μαγαζια ψευτοδιασκεδασης.

[MENTION=9359]performer[/MENTION] πανε ενα βραδυ με τη παρεα σου αδιεξοδο ;)

Link to comment
Share on other sites

φέτος που άρχισα να δουλεύω φωτογράφος στο συγκεκριμένο μαγαζί κατάλαβα για τα καλά τη φοιτητική ζωή της Κομοτηνής....

"" Lobby Club "" | Facebook

Εγώ θέλω να καταλάβω, πόσοι από αυτούς, για τους οποίους πληρώνουμε τα δίδακτρά τους, θα αποφοιτήσουν χωρίς μεγάλες καθυστερήσεις και θα αποδώσουν έργο στην κοινωνία μετά....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το εβγαλε το μεροκαματο του ο ανθρωπος ..¨:p ..παιζει να θυμαται κανεις κατι πληροφοριες που ειχε ποσταρει καπου καπως καποτε o samael για λαμπες πληρους φασματος??

Σε προσπαθεις αναζητησης ειδα κατι χαζαμαρες που ελεγα προ 8ετιας και σταματησα :hehe:

just mention..

[MENTION=119]Samael[/MENTION]

θυμαμαι κατι διαγραμματα απο λαμπες....εδω τα ειδα ..αλλου τα ειδα..αγνωστο.

Eδω εισαι πατριώτ ;)

http://www.thelab.gr/off-topic/lampes-konta-sto-fysiko-fws-109987.html

Link to comment
Share on other sites

Το "στην ώρα τους" είναι μεγάλη κουβέντα. Το τμήμα έβαλε χέρι σε καθηγητή επειδή έβαλε θέματα από αυτά που είχε διδάξει στο αμφιθέατρο. Ο άλλος λέει "στην πτυχιακή και να έρθετε δε θα γράψετε". Ο τρίτος αλλάζει τελευταία στιγμή θέματα, γιατί άκουσε στο διάδρομο να χαρακτηρίζουν το μάθημά του από τα εύκολα της σχολής -ότι δε φτύνεις αίμα για να το περάσεις, όχι ότι είναι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν-. Για να καταλάβεις τη διαστροφή που υπάρχει στο ελληνικό πανεπιστήμιο.

Link to comment
Share on other sites

Το "στην ώρα τους" είναι μεγάλη κουβέντα. Το τμήμα έβαλε χέρι σε καθηγητή επειδή έβαλε θέματα από αυτά που είχε διδάξει στο αμφιθέατρο. Ο άλλος λέει "στην πτυχιακή και να έρθετε δε θα γράψετε". Ο τρίτος αλλάζει τελευταία στιγμή θέματα, γιατί άκουσε στο διάδρομο να χαρακτηρίζουν το μάθημά του από τα εύκολα της σχολής -ότι δε φτύνεις αίμα για να το περάσεις, όχι ότι είναι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν-. Για να καταλάβεις τη διαστροφή που υπάρχει στο ελληνικό πανεπιστήμιο.

Ναι, δε διαφωνώ με αυτό. Χρειάζεται οπωσδήποτε αξιολόγηση των καθηγητών από τους φοιτητές. Αλλά αυτό είναι άλλο κομμάτι. Δε φταίνε πάντα αυτοί, ούτε μόνο αυτοί και η επιβεβαίωση είναι ότι την ίδια στιγμή που κάποιος μένει σε 10 μαθήματα, αρκετοί τα περνάνε. Στο ένα μάθημα που δεν περνάει κανείς λόγω στριμμένου καθηγητή, ναι, υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.