Jump to content




DJD

Recommended Posts

Καλημέρα.

Φίλε τσάκωνα,

από συγγενικό πρόσωπο γιατρός, ξέρω το μισθολόγιό της.

Χιλιάρικο και κάτι ψιλά ηλικίας ~ 50 ετών.Διευθύντρια καρδιολογικής κλινικής.

Δλδ η γυναίκα αυτή, όταν έκανε κάποια εγχείρηση, έπρεπε να κάνει την εγχείρηση δύο ώρες, αντί για τέσσερις, γιατί της έχουν κόψει το μισό μισθό?

I dont get it...

Σε ακούς τι λες?

Για να σου δωσω να καταλαβεις (παλι συμπυκνωνοντας και υπεραπλουστευοντας)

ειναι σαν ναρχεται μια μερα στον γιατρο ο Υπουργος Υγειας

"OH HAI ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ 10 ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!

-ΜΑ ΜΕΧΡΙ 2 ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ

-Χ3ΣΤΗΚΑ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΜΒΟΛΙΟ, ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕ

-ΜΑ ΟΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

-ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ 10 ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΘΑ ΑΠΟΛΥΘΕΙΣ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΤΟ ΤΖΟΜΠ ΝΤΕΣΚΡΙΨΙΟΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φίλε τσάκωνα,

από συγγενικό πρόσωπο γιατρός, ξέρω το μισθολόγιό της.

Χιλιάρικο και κάτι ψιλά ηλικίας ~ 50 ετών.Διευθύντρια καρδιολογικής κλινικής.

Δλδ η γυναίκα αυτή, όταν έκανε κάποια εγχείρηση, έπρεπε να κάνει την εγχείρηση δύο ώρες, αντί για τέσσερις, γιατί της έχουν κόψει το μισό μισθό?

I dont get it...

Σε ακούς τι λες?

Δεν νομίζω ότι ο Τσακ είπε κάτι τέτοιο. Νομίζω έχουμε χάσει την μπάλλα και όλοι βλέπουμε φαντάσματα και εχθρούς..

269509_410532812359418_1281185884_n.jpg

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

anyway... και μένα το κράτος με έβαλε να πληρώνομαι 481.96€ το μήνα.. παρόλο που δεν κοστολογώ την εργασία μου εκεί..

Καλώς ή κακώς την μισθολογική φάπα όλοι την έχουμε φάει..

Πχ τι να πουν οι αστυνομικοί της Διας που τα παιδιά πληρώνονται κάτω απο 900€ και κάμια 20αριά από αυτά έχουν ήδη σκοτωθεί είτε από τροχαία είτε από πυροβολισμούς κλπ ?

Το κάθε επάγγελμα είναι ξεχωριστό και μοναδικό με τα δικά του προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

anyway... και μένα το κράτος με έβαλε να πληρώνομαι 481.96€ το μήνα.. παρόλο που δεν κοστολογώ την εργασία μου εκεί..

Καλώς ή κακώς την μισθολογική φάπα όλοι την έχουμε φάει..

Πχ τι να πουν οι αστυνομικοί της Διας που τα παιδιά πληρώνονται κάτω απο 900€ και κάμια 20αριά από αυτά έχουν ήδη σκοτωθεί είτε από τροχαία είτε από πυροβολισμούς κλπ ?

Το κάθε επάγγελμα είναι ξεχωριστό και μοναδικό με τα δικά του προβλήματα.

λυπαμαι που θα το πω στεγνα και κυνικα, αλλα αν ο "ξεχωριστος" καπ φερνει η δεν φερνει αποτελεσμα και κυκλοφορουν 1203321123 αλβανοι στους δρομους μπορει να το αντιληφθει κανεις δια γυμνου οφθαλμου

και να τον ελεγξει.

Αν ο δικαστης γραφει το σωστο η οχι και ψαχνεται με τα παντα ολα,δεν μπορει (ειναι δηλαδη πρακτικα αδυνατον) να τον ελεγξει κανεις.

Αυτη ειναι η διαφορα του ξεχωριστου μοναδικου δικαστη με τα δικα του προβληματα.

Δεν λεω αποψη με συναισθηματα "Αχ τι κριμα ολοι τα τραβαμε, υπομονη".

Ανακοινωνω την πραγματικοτητα.

Γιαυτο επιμενω λεγοντας "δεν ειπα κακως τους εκοψαν, ας τους κοψουν οτι θελουν απλα εξηγω λιγο παραπανω το "....αλλα""

Ειναι δηλαδη μια πραγματικοτητα περαν της αποψης μου. Ο,τι αποψη και να εχω ειτε "ας τους κοψουν οτι θελουν ειτε "αχ μην τους κοψουν μωρε", αυτη δεν προκειται να επηρεασει την πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο [MENTION=6133]honda22[/MENTION] είναι κότα λειράτη και δε θα έρθει στη πίτα, τι να πεις; :p

φετος φερνουμε μπιτσιζ ΝΑΙ η ΟΧΙ?

αναλογισου τις ευθυνες σου και απαντησε μια φορα υπευθυνα.

Αλλιως εχω προσκλησεις να γινω μοντερεητορ και στο redtube.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο [MENTION=6133]honda22[/MENTION] είναι κότα λειράτη και δε θα έρθει στη πίτα, τι να πεις; :p

Σου στήσω μπλόκο την ημέρα που θα ανεβαίνεις από Καλαμάτα στον κόμβο των Μεγάρων σου πω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.