Jump to content




DJD

Recommended Posts

Πόσα ξύλα/πετρέλαιο καίτε ρε παιδιά; Το έχετε υπολογίσει;

Έφαγα 1.5t ξύλα σε 1 μήνα και κάτι ψιλά και τώρα άρχησαν τα κρύα.

Πετρέλαιο, όπως το υπολόγισα, για 2-3h ρούφηξε 10lt.

Link to comment
Share on other sites

Σε 2-3 ωρες συνεχους χρησης (να παιζει ασταματητα ο καυστηρας) ή 2-3 ωρες ειχες ανοιχτο θερμοστατη? Αν ειναι το πρωτο οκ. Αν ειναι το 2ο νομιζω υπαρχει προβλημα...

Την πρώτη περίπτωση. Ούτως ή άλλως, δε θα προλάβαινε σε 2h να ζεστάνει τόσο το σπίτι ώστε να το κλείσει ο θερμοστάτης (καλά, στην περίπτωση μου δε δουλεύει αλλά λέμε...)

Απλά προσπαθώ να υπολογίσω τι συμφέρει τελικά. Γιατί άμα είναι 10lt πετρέλαιο, με πες 1.25 πόσο πάει με την "επιδότηση", 12,5€/μέρα σε πετρέλαιο. Άμα ανάψεις air condition, πες 3 τυπικά 12k BTU, να ρουφάνε 3x1400W/h, πάνε χοντρικά .59€/ώρα στην 3η βαθμίδα κιολας (2000-3000KWh/4μηνο).

Γιατί καίμε πετρέλαιο ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σε mail από συγγενικό πρόσωπο

is it true ?

Κλήσεις προς πενταψήφιους

ΝΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ....

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ

Αντί να καλούμε 11880

βάζουμε πρόθεμα το 210 και στο τέλος 00,

δηλ.210 11880 00 και χρεωνόμαστε αστικό.

Το 11880 και γενικά όλες αυτές οι υπηρεσίες μας προσφέρουν την υπηρεσία σύνδεσης με έναν αριθμό.

Είναι μια υπηρεσία που την προβάλλουν γιατί εμείς χρεωνόμαστε τα κερατά μας ενώ αυτοί κερδίζουν.

Ουσιαστικά μας πιάνουν κορόϊδα και το προβάλλουν σαν παρεχόμενη υπηρεσία. Ήρθε η ώρα να τους κοροιδέψουμε εμείς.

Από σταθερό τηλέφωνο καλούμε το 210 1188000 που αν έχουμε εναλάκτικό πάροχο με δωρεάν σταθερά δεν χρεωνόμαστε

αν όχι την χρεωνόμαστε σαν αστική, και τους λέμε με συνδέετε στο 69 τάδε? και σου λένε "Ευχαριστούμε σας

ενημερώνουμε ότι η χρέωση συνεχίζεται"

Τώρα δεν προτιμάτε το 11880?

Σας έχω κι άλλα. 210 1188800 210 1188800 ΟΤΕ

210 1185000 210 1185000 VIVODI

210 1183300 210 1183300 Vodafone

210 1182100 210 1182100 Δεν την ξέρει η μάνα της

Ουσιαστικά αυτό που κάνουμε είναι: 210 + υπηρεσία + 00

Οι εταιρείες αυτές ψοφάνε να τους καλέσουμε να μας συνδέσουν και να χρεωνόμαστε υποτίθεται.

Ιδίως κάτι μικρές σας το 11821

Θέλετε κι άλλα? Σας έχω

Οι πενταψήφιοι αριθμοί έγιναν για να υπερχρεωνόμαστε.

πχ το 14944 τηλεπληροφορίες ΟΤΕ (φαρμακεία νοσοκομεία οπαπ κλπ)

Σας έχω ένα ενδεικτικό πινακάκι με αυτούς τους αριθμούς κλήσης.

14744 | Αποτελέσματα Παιχνιδιού

"ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ" 210 1474400 210 1474400

14844 | Ωρα Ελλάδος 210 1484400 210 1484400

14944 Εφημερεύοντα Νοσοκομεία, Φαρμακεία, Ιατροί (Αττικής, Θεσ/κης, Πατρών, Κρήτης,Θεσσαλίας, Μυτιλήνης)

Δρομολόγια: Πλοίων, Ολυμπιακών Aερογραμμών- ΑEGEAN, OΣΕ, ΚΤΕΛ,Προαστιακού

Αποτελέσματα: SUPER 3, EXTRA 5, ΤΖΟΚΕΡ - ΛΟΤΤΟ - ΠΡΟΤΟ - ΠΡΟΠΟ - ΠΡΟΠΟ Γκόλ, Εθνικό - Λαϊκό Λαχείο / Ιππόδρομος Ζώδια & Συνταγές (από τη Μαρία Λόη)

Δελτίο καιρού Ελλάδος & Ατμοσφαιρική Ρύπανση Αττικής

ΚΤΕΟ (Αθηνών, Θεσ/κης, Πατρών),

Διανυκτερεύοντα Βενζινάδικα Αττική) 210 1494400 210 1494400

Γενικά ότι πενταψήφιο αριθμό ξέρετε ισχύει το 210 + αριθμός + 00

Αυτά μόνο από σταθερό από κινητό δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Άντε και καλές κλήσεις μην χρεώνεστε!

NEO!!!

Καλέστε 210 11889 00 και ζητήστε σύνδεση με κινητά ή σταθερά εξωτερικού προς όλον τον κόσμο

ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ

ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σε mail από συγγενικό πρόσωπο

is it true ?

δούλευε πριν από περίπου 4 χρονια, πλέον το έχουν πάρει χαμπάρι και δεν δουλεύει...

...να πω την αμαρτία μου, μέχρι και στην ιαπωνία έχω πάρει έτσι τηλέφωνο με αστική χρέωση "τους έπαιρνες τηλ και τους έλεγες να σε συνδέσουν με αυτό το νούμερο (όχι όλοι, παράδειγμα του οτε πάντως αρνιόταν να το κάνει για τηλεφωνα εξωτερικού). και το κάναν XD" (και επειδή είχα άπειρα προς σταθερά... τσάμπα) XD

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

νέα τροπή στην υπόθεση Παπακωσταντινου."Το CD που έγινε STICKAKI, τώρα έγινε SSD drive. Αναμένετε η μετατροπή αυτού σε δισκέτα καθώς το PC του εισαγγελέα (USB 1.0) δεν υποστηρίζει USB 2.0 και το STICKAKI είναι USB 3.0 και όχι back compatible :nada: . Ρε παιδιά... ξέρει κανείς το όνομα του αρχείου να το γοογλαρουμε? :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηθελα να πεφτε πανω σε κανα αυτοκινητο να δω τι θα εκανε!

Αυτά τα αλεξίπτωτα έχουν άριστη κατευθυντικότητα. Οι έμπειροι μπορούν να σημαδέψουν 1τμ². Μάλλον το σήμα του ΠΑΟ ήθελε να πετύχει κι αυτός, αλλά έσκασε δίπλα. Να το πάει τόσο λάθος, γίνεται, αλλά δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο το Μαντσεστερ!! Οριστε κ δυο φωτογραφιες απο χτες το πρωι περιπου 8.00

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Σιγά τους φορτωμένους!

Από ότι βλέπω ξύλα καίνε και αυτοί : P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να πω τον πόνο μου εδώ ή να το γράψω στα ανέκδοτα.:confused:

Πριν λίγο πελάτης στέλνει email και ξ3χ3ζ3ι πατόκορφα γιατί δεν ενημερώθηκε για την εξέλιξη της παραγγελίας και γιατί μετά απο 10 μέρες δεν έχει παραλάβει τα προϊόντα.

Προσπαθώ να δω τι έγινε και διαπιστώνω

1. Το όνομά του δεν υπάρχει στη βάση δεδομένων

2. Λογαριασμό δεν έχει στο site

Τι είχε κάνει λοιπόν?????????

Σαν επισκέπτης είχε βάλει τα πράγματα στο καλάθι ΧΩΡΙΣ να γραφτεί και να προχωρήσει στο check out!!!

Δεν αναρωτιέται πως θα του τα στείλει το κατάστημα αφού πουθενά δεν έγραψε όνομα, διεύθυνση κλπ;;;;;;;;;:angry:

Θα πηδήξω απο το παράθυρο:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.