Jump to content




DJD

Recommended Posts

Εγώ σας μισώ πάντως όλους το ίδιο. Εκτός άμα είναι κανείς οδοντίατρος. Αυτόν τον μισώ περισσότερο.

ΠΟΝΑΩ - φέρτε χάπια, ασπιρίνες, υμπουπροφεν, ντεπον, παρακεταμολ, υπνοστεντόν, βάλιουμ κάτι...

Γιατρός: Θα σε πονάει λίγο, γιατί το σφράγισμα είναι πάνω στο νεύρο. Επίσης, μιας και είναι μεταλλικό, το κρύο κτλ είναι δυνατόν να επιφέρει μικρές ενοχλήσεις τον πρώτο καιρό.

Εγώ: Μη σκας doctore, εγώ και ο Ραμπο, έχουμε αντοχή στον πόνο.

Γιατρός: Καλά, τα λέμε την άλλη βδομάδα.

Εγώ: Κυριλέ, ανοίγω την πόρτα με μία μικρή πραγματικά ενόχληση απλά. Βγαίνω έξω, φυσάει το αεράκι.....

Σαν να με τράκαρε τετραξονική νταλίκα με 1m καρφίτσες αντί για προφυλακτήρα. Θυμήθηκα τις disco εποχές, τα μάτια μου έβλεπαν κόκκινα/πράσινα/μπλέ φωτάκια, το αυτί μου πόνος σαν να καθόμουν σε metal συναυλία δίπλα από το ηχείο για 5 μέρες...

Σα μικρό κοριτσάκι, έπιασα το μάγουλο μου, και σκυφτός παρακάλεσα τον Θεό να μου δώσει δύναμη να φτάσω πρώτα σπίτι πριν αρχίσω να ουρλιάζω.

So, how was your day?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σας μισώ πάντως όλους το ίδιο. Εκτός άμα είναι κανείς οδοντίατρος. Αυτόν τον μισώ περισσότερο.

ΠΟΝΑΩ - φέρτε χάπια, ασπιρίνες, υμπουπροφεν, ντεπον, παρακεταμολ, υπνοστεντόν, βάλιουμ κάτι...

Γιατρός: Θα σε πονάει λίγο, γιατί το σφράγισμα είναι πάνω στο νεύρο. Επίσης, μιας και είναι μεταλλικό, το κρύο κτλ είναι δυνατόν να επιφέρει μικρές ενοχλήσεις τον πρώτο καιρό.

Εγώ: Μη σκας doctore, εγώ και ο Ραμπο, έχουμε αντοχή στον πόνο.

Γιατρός: Καλά, τα λέμε την άλλη βδομάδα.

Εγώ: Κυριλέ, ανοίγω την πόρτα με μία μικρή πραγματικά ενόχληση απλά. Βγαίνω έξω, φυσάει το αεράκι.....

Σαν να με τράκαρε τετραξονική νταλίκα με 1m καρφίτσες αντί για προφυλακτήρα. Θυμήθηκα τις disco εποχές, τα μάτια μου έβλεπαν κόκκινα/πράσινα/μπλέ φωτάκια, το αυτί μου πόνος σαν να καθόμουν σε metal συναυλία δίπλα από το ηχείο για 5 μέρες...

Σα μικρό κοριτσάκι, έπιασα το μάγουλο μου, και σκυφτός παρακάλεσα τον Θεό να μου δώσει δύναμη να φτάσω πρώτα σπίτι πριν αρχίσω να ουρλιάζω.

So, how was your day?

γιατί μεταλλικό και όχι ρητίνη?

ούτε τοπική αναισθησία σου έκανε?

άλλαξε οδοντίατρο

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ιδιαίτερο μωρέ. Εδώ πίνω ένα φρέντο καπουτσίνο και μασάω τα παγάκια να περάσει η ώρα :hehe:

Άμα ακούς τα βράδια ένα μικρό κοριτσάκι να κλαίει κάτω από το κρεββάτι σου, να ξέρεις ότι θα είμαι εγώ και θα σε στοιχειώνω...εννίοτε μπορεί να ακούσεις και καμία κραυγή...

γιατί μεταλλικό και όχι ρητίνη?

ούτε τοπική αναισθησία σου έκανε?

άλλαξε οδοντίατρο

Με αμάγαλμα -πώς λέγεται- είχα το παλιό (άλλος οδοντίατρος). Ράγησε όμως και έπαιζε. Λόγω μεγάλης επιφάνειας, αυτά τα άσπρα σπάνε, επέλεξα το άλλο λόγω αντοχής, μη τρέχω πάλι του χρόνου για τα ίδια. Δεν ήταν θέμα αναισθησίας, δε πόναγα (ιδιαίτερα) όταν μου τα έφτιαχνε. Μετά άρχησε το πανηγύρι...

Πάντως νταξ, δε πονάει τόσο πολύ πλέοκερκτξιερξκερξετρκξερκτξερκΑΡΑΡΡΓΓΚΚ...

Link to comment
Share on other sites

Άμα ακούς τα βράδια ένα μικρό κοριτσάκι να κλαίει κάτω από το κρεββάτι σου, να ξέρεις ότι θα είμαι εγώ και θα σε στοιχειώνω...εννίοτε μπορεί να ακούσεις και καμία κραυγή...

Με αμάγαλμα -πώς λέγεται- είχα το παλιό (άλλος οδοντίατρος). Ράγησε όμως και έπαιζε. Λόγω μεγάλης επιφάνειας, αυτά τα άσπρα σπάνε, επέλεξα το άλλο λόγω αντοχής, μη τρέχω πάλι του χρόνου για τα ίδια. Δεν ήταν θέμα αναισθησίας, δε πόναγα (ιδιαίτερα) όταν μου τα έφτιαχνε. Μετά άρχησε το πανηγύρι...

Πάντως νταξ, δε πονάει τόσο πολύ πλέοκερκτξιερξκερξετρκξερκτξερκΑΡΑΡΡΓΓΚΚ...

τι να σου πω, έχω 4 δόντια από τα οποια το ένα είναι 70% ρητίνη με 2 τοίχους ριγμένους με το νεύρο καθαρισμένο (χωρίς απονεύρωση δηλαδή). no prob

το αμάλγαμα καταστρέφει το ντόντι από τις συστολές και διαστολές που έχει + πως το αμάλγαμα δεν είναι καθόλου στεγανό, οποτε μέσα σε ~2 χρονια (ανάλογος το μέγεθος του σφραγίσματος) αρχίζει πάλι να σαπίζει το δόντι από μέσα + πως με το μάσημα το αμάλγαμα λειτουργεί σαν σφήνα και μπορεί να σου σπάσει τελείως το δόντι στα δυο.

η πρώην μου ήταν οδοντίατρος και όλα αυτά τα διασταύρωσα με τον εταιρικό μας οδοντίατρο (one of the best in Salonika)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.