Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μεταφέρω από το άλλο νήμα

Τέτοιοι καθηγητές υπήρχαν και αλλού? Νόμιζα το σχολείο μας είχε την "τιμητική" :hehe:

Θυμάμαι ακόμα τη φράση του: "μέχρι 14 ο μαθητής, 16 ο δάσκαλος, 18 ο einstein και 20 ο παντοδύναμος, πανταχού παρών, θεός"

report στον καθηγητη των "Θρησκευτικών" asap !!!

ο θεός δεν βαθμολογείται ούτε οι αγίοι

done @2α Γυμνασίου: trolarisma στην φιλόλογο "καλή χριστιανή" που μας έλεγε τέτοιες κουταμάρες, στο διάλειμμα που τους πέτυχα να κουβεντιάζουν.

:rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν υπάρχει στα μαθηματικά φυσική χημεία ....απαντάς όπως πρέπει σε ότι σε ρωτάει ; λύνεις τα προβλήματα με τον τρόπο που διδάχτηκες και όχι επειδή σου ήρθε η επιφώτηση του Αγίου Πνεύματος;είναι όλα σωστά; τέρμα....εχεις το 20αρι...είσαι ο θεός...

χα αυτό να το πεις σε καθηγητή μου στο πανεπιστήμιο (τμήμα Φυσικής)

και στους 3 βαθμολογητές μου στις Πανελλήνιες στην Χημεία.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μαθητές π.χ. στα μαθηματικά, καλύτεροι από καθηγητές διότι απλά το μυαλό τους "στροφάρει" καλύτερα πάνω από ένα μαθηματικό πρόβλημα. Οπότε τα "μέχρι 14 ο μαθητής, 16 ο δάσκαλος,... " έχουν στόχο στην καλύτερη των περιπτώσεων να κερδίσουν τον σεβασμό των μαθητών (υπό τον όρο ότι δεν θα εφαρμόζονται και στην πράξη στις βαθμολογίες). Στην χειρότερη των περιπτώσεων είναι καθαρά αλαζονεία (με χρόνια εμπειρίας και χιλιάδες ασκήσεις που έχεις δει/διαβάσει/λύσει, δείχνεις έξυπνος, όταν απλά διαλέγεις την λύση από το λυσάριο που έχεις αποθηκευμένο στο μυαλό σου).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ΣΚ είναι το TEDxAthens, στο οποίο θα μπορούσα να πάω τσάμπα λόγω χορηγείας του περιοδικού που συνεργάζομαι, (+φαί) αλλά δυστυχώς έχω συναντήσεις με καθηγητές και διοργανωτές για εργασίες ενός άλλου σεμιναρίου το επόμενο ΣΚ. Γκαντέμης, για μια βδομάδα την πατάω. :hm:

Δεν έχω πάει ποτέ στο tedxathens.

Αν και πέρσι είχε καλύτερους ομιλητές νομίζω, ...ζηλεύω... :drool:

Οι κανονικές τιμές ποιές είναι, γιατί δεν γράφει στο site;

http://tedxlivestreamingaueb.eventbrite.com/

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν υπάρχει στα μαθηματικά φυσική χημεία ....απαντάς όπως πρέπει σε ότι σε ρωτάει ; λύνεις τα προβλήματα με τον τρόπο που διδάχτηκες και όχι επειδή σου ήρθε η επιφώτηση του Αγίου Πνεύματος;είναι όλα σωστά; τέρμα....εχεις το 20αρι...είσαι ο θεός...

Σωστό. Εκτός κι αν δεν τα έχεις λύσει όπως τα θέλει ο καθηγητής, ή ακόμη χειρότερα αν έχει ξεχάσει να σου βαθμολογήσει κάποιο ή κάποια θέματα :hehe:

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] συνάδελφος;

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση στη Κυρα της HOL που ουρλιαζει καθε τρεις και λιγο στη τηλεοραση μου και μου εχει κανει τα @@ καμπαναριο....

angry-no-l.png

Μία απ' αυτές έρχεται σπίτι μια μέρα, της ανοίγω και λέει φέρτε μου έναν λογαριασμό σας. Λέω γιατί. Φέρτε μου, φέρτε μου, λέει. Δεν θέλω, ευχαριστώ. Καλά νομίζετε ότι θέλω να σας πείσω να αγοράσετε το προιόν μας;

ΧΑΧΑΧΑΧΑ :sarcastic: Μπααααααα.....

Και κλασικά το παραμυθάκι με τις οπτικές ίνες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ΣΚ είναι το TEDxAthens, στο οποίο θα μπορούσα να πάω τσάμπα λόγω χορηγείας του περιοδικού που συνεργάζομαι, (+φαί) αλλά δυστυχώς έχω συναντήσεις με καθηγητές και διοργανωτές για εργασίες ενός άλλου σεμιναρίου το επόμενο ΣΚ. Γκαντέμης, για μια βδομάδα την πατάω. :hm:

Δεν έχω πάει ποτέ στο tedxathens.

Αν και πέρσι είχε καλύτερους ομιλητές νομίζω, ...ζηλεύω... :drool:

Οι κανονικές τιμές ποιές είναι, γιατί δεν γράφει στο site;

TEDx Athens Live-streaming at Athens University of... - Eventbrite

τσαμπε ηταν την τελευτεα φορα που ειδα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.