Jump to content




DJD

Recommended Posts

Εχθές στο σούπερ μάρκετ. Ψώνιζε με το σλιπάκι. Πάει το έχασε τελείως ο κόσμος.

05Dob.jpg

Σε λίγο καιρό που θα μας πάρουν και τα σώβρακα θα τον δεις με την τσουτσού απέξω.

Link to comment
Share on other sites

... δεν μπορώ να το αποχοριστώ ...

Δεν μπορώ... ακόμα μαζεύω τα κομμάτια μου απο το χθεσινό LAN,την ψυχή μου άφησα στα Killing Spree :p

Μου γλύτωσε και ένα Quadra Kill..

Τώρα θα έρθει η γυναίκα και θα αρχίσει η μίρλα... !!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο γραφειακι στο δωματιο(σχεδον καινουργιο ,η κοπελα μου το εδωσε)

με 2πλασιες διαστασεις.επιτελους χωρανε 2 πραγματα πανω...

Καλοδουλευτο μαστορα !

Ακομα να αλλαξεις κρανος ?

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

... δεν μπορώ να το αποχοριστώ ...

Δεν μπορώ... ακόμα μαζεύω τα κομμάτια μου απο το χθεσινό LAN,την ψυχή μου άφησα στα Killing Spree :p

Μου γλύτωσε και ένα Quadra Kill..

Τώρα θα έρθει η γυναίκα και θα αρχίσει η μίρλα... !!! :cry:

μου θυμιζεις έναν από εδώ μέσα (ποιος ήταν αλήθεια; ο Χύτρα ή ΜanolisX; ) που το είχαν ποτίσει ταμπάσκο και ενώ τσουρουφλιζόταν καθόταν και έγραφε στο ΠοΘ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

μου θυμιζεις έναν από εδώ μέσα (ποιος ήταν αλήθεια; ο Χύτρα ή ΜanolisX; ) που το είχαν ποτίσει ταμπάσκο και ενώ τσουρουφλιζόταν καθόταν και έγραφε στο ΠοΘ :hehe:

ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Εγώ κάπως έτσι είμαι ,αλλά εντάξει ... θα πέσει που θα πέσει η παντόφλα ας έχω και λόγο ότι έγραφα εδώ μέσα. :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Έχω συγχυστεί απίστευτα!

Μένουμε σε ένα δυάρι διαμέρισμα 60τμ με κεντρική θέρμανση εδώ και 2,5 χρόνια ξεκινώντας στα 500€ και τώρα στα 450€. Βρήκαμε λοιπόν ένα 3άρι 80τμ, αυτόνομη θέρμανση στην απέναντι ακριβώς πολυκατοικία συν πάρκινγ πυλωτής στα 400€. Το συμβόλαιο μας λήγει τέλος Φλεβάρη και η να-μην-την-πω ιδιοκτήτρια μας μας απάντησε με ύφος ότι δεν μπορούμε να φύγουμε γιατί έχουμε ακόμα το συμβόλαιο! Την σκοτώνεις ή όχι; (συν του ότι είχα δώσει τότε 2 νοίκια εγγύηση)

50275_156523251033408_6042_n.jpg

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μας λήγει τέλος Φλεβάρη και η να-μην-την-πω ιδιοκτήτρια μας μας απάντησε με ύφος ότι δεν μπορούμε να φύγουμε γιατί έχουμε ακόμα το συμβόλαιο! Την σκοτώνεις ή όχι; (συν του ότι είχα δώσει τότε 2 νοίκια εγγύηση)

Με κάθε καλή πρόθεση, γιατί είναι παράλογη, δεν υπόγραψες συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε καλή πρόθεση, γιατί είναι παράλογη, δεν υπόγραψες συμβόλαιο;

Ναι, αλλά όταν είσαι τυπικός ενοικιαστής 2,5 χρόνια τα πηγαίνετε μία χαρά και αυτή στο τέλος για 4 μήνες σου κάνει χουνέρια, δεν την λες παράλογη την λες $#%)#$. Όπως και να έχει απλά δεν περίμενα την αντιμετώπιση που έλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι..γιατί σου λέει που θα ξαναβρώ εγώ με τόσα λεφτά ενοικιαστή ?

Όπως εσύ κοιτάς τη μεριά σου και θες να πας σε κάτι φθηνότερο, έτσι και αυτή κοιτάει τη δικιά της μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σωστή, νομότυπη αλλά όχι σωστή. Δεν κοιτάς τους νοικάρηδες ως εμπόρευμα. Άνθρωποι είναι που βρήκαν καλύτερο και φτηνότερο σπίτι. Έτσι και αλλιώς τους έχει χάσει από νοικάρηδες, πάνε δεν πάνε στο άλλο.

Εγώ θα της καθυστερούσα τα ενοίκια μέχρι τον Φεβρουάριο πάντως. Δεν θα της έδινα τα επόμενα δύο ενοίκια και αν δεν είχα έτοιμο σπίτι τότε για να πάω, θα της καθυστερούσα και τα δύο τελευταία. Έτσι να νιώσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το βλέπουμε από διαφορετική οπτική γωνία ή/και έχουμε διαφορετικές προσδοκίες :)

Ίσως και να φταίει το ότι δεν σας έδωσα πλήρη εικόνα. Η κυρία λοιπόν έχει στην ιδιοκτησία της 2 πολυκατοικίες στο Νέο Ηράκλειο και τουλάχιστον στην μία που είμαι εγώ έχει σχεδόν τα μισά διαμερίσματα ανοίκιαστα γιατί είναι πολύ επιλεκτική με τους ενοικιαστές και έχει πολύ υψηλές τιμές (πλέον) για αυτά που προσφέρει. Οπότε η ίδια ξέρει ότι δεν πρόκειται να βρει ενοικιαστή να δίνει αυτά τα λεφτά αν φύγω εγώ και προσπαθεί να βγάλει από τη μύγα ξύγκι. Είναι η ίδια που για τα κλειστά διαμερίσματα πληρώνει μόνο το 5% των κοινοχρήστων που τους αναλογούν (πρώτη φορά ακούω τέτοιο ποσοστό) και εμείς το 95%. Είναι η ίδια που δίνει φόρο στην εφορία 40.000€ (όπως μας είπε). Οπότε sorry αλλά δεν μπορώ να το δω με την δική της οπτική γωνία.

Όπως είπε και ο yanni, έτσι κι αλλιώς μας έχασε από νοικάρηδες. Απλά σε άλλες εποχές θα ήταν στα @@ της αφού θα έβρισκε αμέσως να το δώσει. Τώρα όμως...

[MENTION=188]yanni[/MENTION] αν της καθυστερήσω νοίκια τι μπορεί να μου κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Με το διαφορετική οπτική γωνία δεν εννοούσα την δική της και την δική σου... Εννοούσα την δική σου και την δική μου.

Η δική μου οπτική είναι ότι, από την στιγμή που έχουν πέσει υπογραφές σε συμβόλαιο, είμαι υποχρεωμένος να τηρήσω τους όρους του συμβολαίου που υπέγραψα ή να το σπάσω με ότι πρόστιμο κ.α. συνεπάγεται.

Η δική σου οπτική, όπως την ανέλυσες παραπάνω, προφανώς διαφέρει από την δική μου.

btw, εάν δεν με απατά η μνήμη μου, μόνο από την θέρμανση εξαιρούνται τα κλειστά διαμερίσματα(το ποσοστό που πληρώνουν πρέπει να αναφέρεται στον κανονισμό διαχείρισης) και όχι στο σύνολο των κοινοχρήστων.

Ίσως είναι κάτι που μπορείς να "εκμεταλλευτείς" εφόσον το επιβεβαιώσεις.

Έγινε επεξεργασία από RootX
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.