Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μια και το έφερε η κουβέντα, ήθελα να ξερά κι εγώ τι είναι αυτό το πράμα... Πρέπει να είναι το ίδιο...

Το πέτυχα κι εγώ το καλοκαίρι του 2010 στο σπίτι στη Κερατέα.

araxnh1.jpg

araxnh2.jpg

ζωντανό είναι εδώ, την είχε αράξει στο ταβάνι... η φωτό είναι με τίγκα zoom και crop :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι διασταύρωση σκορπιού με αράχνη; :p

κι ομως πρεπει ειναι κατι μεταξυ των δυο..

εδω και στην ελληνικη version του

Εγώ είχα δει μια καφέ σαν την παρακάτω

μια ωραία ζεστή μέρα πριν 1-2 μήνες και δεν είχα χαρεί καθόλου. Κάπου στα 4 εκατοστά άνοιγμα ποδιών όταν εδώ στην Αθήνα έχω συνηθίσει σε γκρίζες' date=' είτε εξαιρετικά μικρές αράχνες, είτε αράχνες με μικροσκοπικό σώμα και μεγάλα πόδια. Το καφέ της χρώμα δεν μου άρεσε καθόλου διότι υπάρχει ένα παρόμοιο είδος στην Αμερική που το δηλητήριο της μπορεί να κάνει ζημιά στο δέρμα και όχι μόνο. Και βέβαια δεν μου άρεσε ούτε το γεγονός ότι διαπίστωσα ότι αυτό το είδος δεν ζει μόνο στην Αμερική (Loxosceles). [/quote']

κατι τετοιο εννοεις...:bad:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, πόσοι έχετε απομακρύνει τα πόδια σας από το πάτωμα έχοντας τα πάνω στην βάση της καρέκλας; Εγώ πάντως ναι.

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] Έχω δει και ποιο άσχημα. Άστα. Είναι το δεύτερο "μεγάλο" έντομο που με επισκέπτεται. Αρκετά παλιότερα είχε περάσει μια σαρανταποδαρούσα πάνω από το πόδι μου καθώς καθόμουν στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, πόσοι έχετε απομακρύνει τα πόδια σας από το πάτωμα έχοντας τα πάνω στην βάση της καρέκλας; Εγώ πάντως ναι.

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] Έχω δει και ποιο άσχημα. Άστα. Είναι το δεύτερο "μεγάλο" έντομο που με επισκέπτεται. Αρκετά παλιότερα είχε περάσει μια σαρανταποδαρούσα πάνω από το πόδι μου καθώς καθόμουν στο γραφείο.

Οκλαδόν εγώ σου λέω, και πάνω στη βάση δεν την γλυτώνεις!! :p

Έμενα μια φορά πέρασε σχεδόν από πάνω από το δάχτυλο μου μια κατσαρίδα και από αντανακλαστικό παραλίγο να σπάσω το γραφείο.

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

[q=solifugae+greece&hl=el&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=P8xDUIqJLIfh4QTgtoHYCw&sqi=2&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1333&bih=928"]ελληνικη version του

Αν προσέξεις καλύτερα κανένα αποτέλεσμα δεν περιέχει την λέξη greece. Είναι καθαρά ζουζούνι αφρικής, namibia, afganistan κτλ.

Link to comment
Share on other sites

hugskisses.jpg

EDIT: Να σε πω πάντως, προτιμώ να πηγαίνω σε πελάτες

μαστουρωμένος/νυσταγμένος/φτιαγμένος/whatever και

να είμαι ανέκφραστος/αναίσθητος/κάπως γιατί όταν φτάνει

η στιγμή της ανακοίνωσης του οικονομικού είμαι ΣΤΕΓΝΟΣ

ΚΑΙ ΠΑΓΕΡΟΣ ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΣ και δε δέχομαι μα μου και φίφες.

Από την άλλη, όταν είμαι ξεκούραστος/χαλαρός/χαμογελαστός

με αρχίζουν στο γλύψιμο/spam και μερικές φορές υποχωρώ. :/

Έγινε επεξεργασία από zomg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.