Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μήπως έχετε πιει τελευταία καλές ξένες μπύρες;

Δεν μου αρέσει η μπύρα, οπότε ίσως δεν είμαι κατάλληλος για συμβουλές. Η καλύτερη ξένη που έχω πιεί είναι η Starobrno Dark και δεύτερη έρχεται η Kozel. Η SB δυστυχώς δεν εισάγεται, την Kozel όμως τη βρίσκεις σε κάβες, Carefour, Ruby Tuesdays και μερικά μπαράκια, όπως το τσέχικο στου Ψυρή.

Link to comment
Share on other sites

...ιδέα μου είναι ή έχουν χαλάσει στη γεύση οι περισσότερες απλές μπύρες (Heineken, Amstel, Κeiser ) ?

Λογω αυξημενης ζητησης δεν προλαβαινουν να ψηθουν.Προχθες δοκιμασαμε βαρελισια wannabe

και σε τσιμπουσε ο σιδηρος >.<

Απο οσο ακουσα παντως , τουλαχιστον εδω πανω εχουν κανει συμφωνια να παρουν ελληνικα

κριθαρια σε σχεση με αλλες χρονιες που φερνανε απο εξω.

Link to comment
Share on other sites

Η SB δυστυχώς δεν εισάγεται, την Kozel όμως τη βρίσκεις σε κάβες, Carefour, Ruby Tuesdays και μερικά μπαράκια, όπως το τσέχικο στου Ψυρή.

Αμα ερθεις προς τα μερη μου BAYERN BIERHAUS (ΜΠΥΡΑΡΙΑ) (ΜΠΥΡΑΡΙΕΣ ΓΛΥΦΑΔΑ) εδω εχει (140 διαφορετικες μπυρες να δοκιμασεις + αντι για ξυρους καρπους, πατατακια σου φερνουν πατατες τηγανιτες :p).

Δοκιμασα Dunkel (paulaner ?), λιγο πικαντικη μου φανηκε ωραια ομως :p

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Αμα ερθεις προς τα μερη μου BAYERN BIERHAUS (ΜΠΥΡΑΡΙΑ) (ΜΠΥΡΑΡΙΕΣ ΓΛΥΦΑΔΑ) εδω εχει (140 διαφορετικες μπυρες να δοκιμασεις + αντι για ξυρους καρπους, πατατακια σου φερνουν πατατες τηγανιτες ).

Δοκιμασα Dunkel (paulaner ?), λιγο πικαντικη μου φανηκε ωραια ομως

1. Σπάνια θα πάω σε μπυραρία, γιατί οι 9/10 παίρνουν κεφάλια στις τιμές.

2. Σε ποιά αναφέρεσαι; Στην Kozel ή στην Starobrno? Ή το λες γενικά ότι επειδή έχει πολλές και έχει και αυτή;

Link to comment
Share on other sites

1. Σπάνια θα πάω σε μπυραρία, γιατί οι 9/10 παίρνουν κεφάλια στις τιμές.

2. Σε ποιά αναφέρεσαι; Στην Kozel ή στην Starobrno? Ή το λες γενικά ότι επειδή έχει πολλές και έχει και αυτή;

1. ισχυει γενικα δυστηχως

2. kozel , για τη 2η δε μπορω να πω με σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

Erdinger & Paulaner. Δεν είμαι και από τους τύπους που ψάχνονται με τις μπύρες οπότε, αυτές ξέρω αυτές εμπιστεύομαι. Για ποιο τύπου αναψυκτικό μπύρα, πάμε στα μπουκαλάκια των 250ml σε 24άδες του Lidl με 6-7 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς, αν έχεις πιει καλή μπύρα, μετά όλες οι μπύρες της σειράς έχουν χάλια γεύση

Αυτό ισχύει για τα πάντα. Εγώ έχω κολλήσει π.χ. με την AMD 12 χρόνια και σκέφτομαι τους Piledriver. Αν πάρω Ivy Bridge λες να ξανά αγοράσω AMD?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενος που δεν διέγραψα τότε (κάποτε) το λογαριασμό μου στο φέσιμπουκ. Χθες έσκασε friend request από μία πολύ καλή φίλη, που λόγω απόστασης είχαμε χαθεί εδώ και 4-5 χρόνια

[MENTION=188]yanni[/MENTION] πάντως εγώ έχω σιχτιρίσει την επιλογή μου να πάρω σύστημα βασισμένο σε AMD για το χωριό. Πρώτη φορά μετά το 1996 τα κάνω τόσο χάλια με τους drivers :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] και να θελες να το διαγραψεις δεν γινεται από οσο ξερω και εχω δοκιμασει.1.5 χρονο κλειστο το account μου το πατησα από περιεργεια αν υπαρχει ακομα και δεν ειχε βγαλει ουτε στοιχεια,ουτε φωτο,ουτε φιλους...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.