Jump to content




DJD

Recommended Posts

πλακα κανεις; αυτο εχω! και δεν το εχω ανοιξει ποτε ετσι!

Το 1ο πράμα που μου ήρθε στο μυαλό :

817.jpg?3116

Στα σοβαρά τώρα, γτ πριν έκανα πλάκα: Δεν το έχεις καθαρίσει ποτέ ?

Κάθε βδομάδα φίλε μου ένα καθάρισμα γτ μυρίζει το νερό που μαζεύεται από υγρασία κλπ.

Το νου σου στο άνοιγμα γιατί η άκρη του μεταλλικού τμήματος είναι κοφτερή και η μάνα μου το έμαθε με τον άσχημο τρόπο ..

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με όλα τα πράγματα που πήγαν λάθος τις τελευταίες 15 ημέρες, χάλασε και η μνήμη του Perc 5i, μια Kingston DDR 512M Registered single side. Όταν είχα ψάξει να την αγοράσω, είχα παιδευτεί αρκετά και βρήκα αν θυμάμαι καλά μόνο 2 που είχαν. Το καλό είναι ότι έχουν εγγύηση εφόρου ζωής κι έτσι θα μπορούσα να την αλλάξω. Αποφασίζω λοιπόν να στείλω ένα email απευθείας στην Kingston. (περιληπτικά φυσικά η ακολουθία)

Wiz: Έχω αυτό το dimm, και χάλασε. Τι κάνω;

King: Λυπούμαστε δεν έχουμε DDR. Μπορούμε να σας δώσουμε DDR2/3 αν θέτε

Wiz: Ευχαριστώ, αλλά δε θέλω. Είναι από controller που έχει όλα μου τα data και πρέπει να βρω μνήμη

King: Θα στείλω request σε όλες μας τις αποθήκες παγκοσμίως να μάθω

(1 ημέρα μετά)

King: Βρήκαμε ένα dimm, το οποίο και θα σας αποστείλουμε στη διεύθυνσή σας.

Wiz: Τι πρέπει να κάνω;

King: Εμείς σας στείλαμε ΗΔΗ με UPS τη μνήμη, απλά στείλτε μας εσείς το παλιό συστημένο για να μη χαθεί.

Όταν φτάσουν οι υπόλοιπες εταιρίες σε τέτοια επίπεδα εξυπηρέτησης, ειδικά οι Ελληνικές, θα φτάσουν να γίνουν σαν την Kingston

Καλά, μας κάνει πλάκα η Kingston... Η μνήμη είναι ήδη σπίτι... :happy2:

Link to comment
Share on other sites

[CENSORED] το σπίτι τους σε αυτούς που αποφάσισαν να αλλάξουν όλα τα πλακάκια... και τις μπανιέρες... και την κουζίνα... και τα πάντα όλα.

ΥΓ 1. Το ίδιο ακριβώς είχε κάνει άλλο διαμέρισμα πριν από 2 εβδομάδες.

ΥΓ 2. Το χειρότερο είναι το πρωί που νομίζεις ότι τρυπάνε δίπλα από το κεφάλι σου. Αντιχείο κάνει το [CENSORED];

Link to comment
Share on other sites

[*]κουράγιο... Ήρθαν οι γονείς μου στην Αθήνα, μετά από 6 μήνες συνεχόμενους στο νησί, και έχουν φάει φρίκη με τη φασαρία που έχει συνέχεια :p Και με έλεγαν υπερβολικό

[*]Οι δεκαοχτούρες έχουν παραπάρει θάρρος. Σήμερα κόβανε βόλτα μέσα στο σπίτι. Πλέον κλειστά τα παράθυρα μέρα νύχτα. Νύχτα για τους κλέφτες, μέρα για τις δεκαοχτούρες #ffs...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Lab!:banging:

αφιερωμένο στη Κούλα με πολύ love love τώρα που σφίξαν οι ζέστεςςς.....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KS1PD3sDVZw&feature=colike]Pnichte Lougres Ta Kounelia - Knocking On Heaven's Door (Bob Dylan Greek Bouzouki Cover) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

...ιδέα μου είναι ή έχουν χαλάσει στη γεύση οι περισσότερες απλές μπύρες (Heineken, Amstel, Κeiser ) ?

Παλιά θυμάμαι κουτάκι/μπουκαλι, είχε πιό έντονο το ανθρακικό και πιό καλή γεύση....με 2-3 γουλιές είχες ξεδιψάσει και ταυτόχρονα έπαιζε τηλεμεταφορά σε ταβερνίτσα στη θάλασσα και ποικιλία, κι ας ήσουν στο μπαλκόνι σου....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.