Jump to content




DJD

Recommended Posts

τι βίντεο κλιπ βλέπεις, τι τσόντα, το ίδιο πράγμα είναι
Γιατι μωρε ? αρχισε να τραγουδαει η Tori Black ?
Μόνο τα γλυφιτζούρια αλλάζουν...

Αν κάνετε μια αναζήτηση σε trackers για video clips με τη λέξη "uncensored" θα διαπιστώσετε ότι πολλοί γυρίζουν πραγματικά τσόντες, ειδικά οι μαύροι...

Link to comment
Share on other sites

Καθηγητής αναρτά σημειώσεις 2 μέρες πριν την γραπτή εξέταση.

Δυστυχώς για εσάς Δρ Νουμπ, υπάρχει κύκλωμα φοιτητών που μαζεύει και κρατά σημειώσεις και θέματα εξετάσεων επί χρόνια. Εσείς θέλετε παρουσία με το στανιό στη θεωρία σας για να γεμίσετε αίθουσες και διδακτικές ώρες, αλλά δε θα σας περάσει!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για εσάς Δρ Νουμπ, υπάρχει κύκλωμα φοιτητών που μαζεύει και κρατά σημειώσεις και θέματα εξετάσεων επί χρόνια.

Μόνο να μην είναι κόμματα. Κι εμείς έχουμε ελεύθερα στο forum μας.

Btw τα τελευταία χρόνια όλο σεισμοί γίνονται και όλο δεν τους καταλαβαίνω;

Έχω ξεχάσει κιόλας πότε ήταν ο τελευταίος σεισμός που κατάλαβα... μόνο τον μεγάλο θυμάμαι!

Link to comment
Share on other sites

Καθηγητής αναρτά σημειώσεις 2 μέρες πριν την γραπτή εξέταση.

Δυστυχώς για εσάς Δρ Νουμπ, υπάρχει κύκλωμα φοιτητών που μαζεύει και κρατά σημειώσεις και θέματα εξετάσεων επί χρόνια. Εσείς θέλετε παρουσία με το στανιό στη θεωρία σας για να γεμίσετε αίθουσες και διδακτικές ώρες, αλλά δε θα σας περάσει!

Δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό να θέλει ο καθηγητής την τάξη γεμάτη. Η παρουσία στην τάξη είναι επιβεβλημένη αν δεν θέλεις να βρεθείς να βαράς το κεφάλι σου πάνω από τις σημειώσεις νομίζοντας ότι διαβάζεις ιερογλυφικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό να θέλει ο καθηγητής την τάξη γεμάτη. Η παρουσία στην τάξη είναι επιβεβλημένη αν δεν θέλεις να βρεθείς να βαράς το κεφάλι σου πάνω από τις σημειώσεις νομίζοντας ότι διαβάζεις ιερογλυφικά.

1)Είναι κακό και κομπλεξικό. Ξέρεις γιατί; Γιατί οι διδακτικές ώρες άρα και το $$$ που θα πάρει ο καθέ διδάσκων, βγαίνει από το πλήθος των μαθητών που θα δηλώσουν το μάθημα. Η πληρότητα των αιθουσών δεν έχει καμία σύνδεση. Δεν είναι τυχαίο που ο συγκεκριμένος καθηγητής είναι μόνιμος και όχι ωρομίσθιος ή απλός επιστημονικός συνεργάτης. Αυτοί οι άνθρωποι είναι πραγματικά παιδαγωγοί και όχι καρεκλομινώταυροι.

2)Οι καθηγητές διδάσκουν μια επιστήμη. Αυτή ΔΕΝ τους ανήκει, απλά την αναπαράγουν. Δουλειά τους είναι να προσφέρουν διδασκαλία άμεσα (προφορικά), αλλά και έμμεσα (σημειώσεις). Έχουν το δικαίωμα να βάζουν στις εξετάσεις τη διδακτέα και όχι πάντα τη διδαχθείσα ύλη. Από εκεί και πέρα δεν έχουν δικαίωμα να μην παρέχουν συγκεκριμένες σημειώσεις ή τουλάχιστον παραπομπές σε τρίτες πηγές (βιβλία), προκειμένου να μας εκβιάζουν να παρακολουθούμε. Αλλά αυτά κάνει ο συνδικαλισμός. Καθηγητής και τσιφλίκι.

3)Από που συμπέρανες ότι βλέπω ιερογλυφικά; Πιστεύεις η παρακολούθηση προσφέρει σε όλους; Εγώ προσωπικά τη θεωρώ βαρετή και αποδίδω πολύ καλύτερα διαβάζοντας μόνος μου και googlάρωντας. Το να σηκώνομαι πρωί πρωί και να βλέπω έναν βαριεστημένο δημόσιο υπάλληλο, μου χαλάει τη μέρα.

Εντάξει, δε πληρώνεται, ψωμολυσσάει, ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ, αλλά και εμείς οι φουκαράδες δε χρωστάμε τίποτα σε κανέναν. Αν ήταν έτσι όλοι τότε θα βγάζαμε το άχτι μας ο ένας στον άλλον και θα κάναμε εμφύλιο στο τέλος.

4)Η γνώση είναι εκεί έξω και περιμένει τον καθένα μας. Όταν πάρω πτυχίο δε θα το χρωστάω στον καλό καθηγητη και το θαυμάσιο εκπαιδευτικό σύστημα. Θα το χρωστάω στον εαυτό μου, στο χρόνο που επένδυσα και στις θυσίες που έκανα προκειμένου να προοδεύσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.