Jump to content




DJD

Recommended Posts

Είχα κάνει αίτηση για μετάβαση από forthnet σε hol. Μου έστειλε η hol μήνυμα να συνδέσω το router της hol για να κάνουν δοκιμές. Τους γράφω, και περιμένω πρώτα να κοπεί η σύνδεση της forthnet για να το συνδέσω. Με παίρνουν σήμερα από τη hol και με ενημερώνουν ότι η μετάβαση έχει γίνει και ζητούν επιβεβαίωση ότι όλα λειτουργούν κανονικά.

-Μα έχω ακόμα το router της forhnet

-Δεν υπάρχει πρόβλημα απλά αν θέλετε βάλτε της hol για καλύτερη υποστήριξη.

:o

καμία ενέργεια εκ μέρους μου;

ούτε user name ούτε password?

ΕΛΑ ΜΩΡΗ HOL!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και που να δεις έξω πως δουλεύουν τα συστήματα:

Εγκατάσταση σύνδεσης Internet στην Ελβετία από Swisscom.

24αρα απλή γραμμή.

Σύνδεση του router με το ρεύμα. Σύνδεση του διακλαδωτή με το τηλέφωνο, την πρίζα και το router.

Εγκατάσταση του software στον υπολογιστή. Τρία next, επιλογή username και password για μελλοντική χρήση. Τέλος.

Η γραμμή είναι εως 24Mbps και κλειδώνει στα 25 και κάτι... δεν ξέρω πως. Download απο nvidia για δοκιμή με 2.6MB/s.

Link to comment
Share on other sites

Και που να δεις έξω πως δουλεύουν τα συστήματα:

Εγκατάσταση σύνδεσης Internet στην Ελβετία από Swisscom.

24αρα απλή γραμμή.

Σύνδεση του router με το ρεύμα. Σύνδεση του διακλαδωτή με το τηλέφωνο, την πρίζα και το router.

Εγκατάσταση του software στον υπολογιστή. Τρία next, επιλογή username και password για μελλοντική χρήση. Τέλος.

Η γραμμή είναι εως 24Mbps και κλειδώνει στα 25 και κάτι... δεν ξέρω πως. Download απο nvidia για δοκιμή με 2.6MB/s.

Καλά στην Ελβετία παίζει να έχουν αντικαταστήσει το χαλκό με χρυσό :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν βρισκω τον ανταπτορα για 3.5" που ειχα!! Desktop version με σκετο δισκο, manual & cd

Εγώ τους έχω βιδωμένους σε 3½ θέση με βίδες από τη μία πλευρά μόνο. Είναι τόσο ελαφριοί που δε νομίζω να έχεις το παραμικρό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πςςςς.. αιώρα ανάμεσα σε πεύκα κάτω από την σκιά τους μεσημέρι στο camping της φοινικούντας μου θύμισες για κάποιο λόγο.. και κοιτάω τώρα απέξω κι έχει 12 βαθμούς και φυσάει.. την καταδίκη μου μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Πςςςς.. αιώρα ανάμεσα σε πεύκα κάτω από την σκιά τους μεσημέρι στο camping της φοινικούντας μου θύμισες για κάποιο λόγο.. και κοιτάω τώρα απέξω κι έχει 12 βαθμούς και φυσάει.. την καταδίκη μου μέσα.

Αυτη ειναι η μια πλευρα, σκεψου να περπατας μεσα στην πολη και ο ηλιος να σε ψηνει ή να εισαι πακτωμενος μεσα σε ενα λεοφωρειο χωρις AC ή ακομα χειροτερα με AC που μισολειτουργει και τα παραθυρα κλειστα.

Προσωπικα παιρνω την δροσουλα των 12 βαθμων και τον αερα anytime.

Link to comment
Share on other sites

Πςςςς.. αιώρα ανάμεσα σε πεύκα κάτω από την σκιά τους μεσημέρι στο camping της φοινικούντας μου θύμισες για κάποιο λόγο.. και κοιτάω τώρα απέξω κι έχει 12 βαθμούς και φυσάει.. την καταδίκη μου μέσα.

Και ως δια μαγειας, ξαφνικα βρισκεσαι στο (air-conditioned) σπιτι σου στην Ελλαδα και λες fukitol, παω για μπανιο. Βγαινεις απ το σπιτι και κουτουλας στον ΠΥΡΙΝΟ ΤΟΙΧΟ που σε κανει να θες να ξηλωσεις και το ιδιο σου το δερμα, ενω το θερμομετρο του αυτοκινητου που ειναι παρκαρισμενο στον ηλιο γραφει 48 βαθμους :p

Ειπαμε, καλο το καλοκαιρι, αλλα με τετοιες θερμοκρασιες ειναι ενα βασανιστηριο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.