Jump to content




DJD

Recommended Posts

Δεν πόσταρα εχθές καθόλου...καλημέρα Lab!:)

Σήμερα ξεκινάει το Euro και παίζει η εθνική μας ομάδα, ε?

Τι είδα...βάλανε φέτος έναν ελέφαντα να προβλέπει τα σκορ? πφφφφ....ερασιτεχνισμοί!:p

Αφού δεν μου βγαίνει ο καιρός, λέω να προβλέπω το euro τώρα.:D

(η πρόβλεψη στο spoiler που ακολουθεί...ανοίγετε με δική σας ευθύνη/μην με βρίζετε μετά)

θα χάσουμε με 2-1, θα προηγηθεί η Πολωνία με 2-0 και το 2-1 θα γίνει μετά το 80'

Έφτιαξε ο καιρός και σακατεύτηκα εγώ ρε γκαντέμη :p πάλι δεν κάνω ποδήλατοοοοο :fist:

Link to comment
Share on other sites

MOYXAXA Αυτο που παιζει εδω και λιγα λεπτα στο best fm προσπαθω να το κανω tag με το shazam 8 φορες μου εχει βγαλει αλλο τραγουδι!

TROLLED :crazy_pilot:

edit λολ μεχρι και zorba μου εβγαλε

το βρηκαμε [ame]http://www.youtube.com/watch?v=dwG3KlGw11g[/ame]

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει ένας νοήμων άνθρωπος τη λογική του "δικαιώματα χρήσης νερού";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Άντε και δημοκρατικά να επιβάλουν δικαίωμα χρήσης οξυγόνου, δικαίωμα χρήσης ζωής, δικαίωμα χρήσης κρίσης.

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει ένας νοήμων άνθρωπος τη λογική του "δικαιώματα χρήσης νερού"

Λόγω τεραστίας κατανάλωσης νερού οι γεωτρήσεις ελέγχονται και αδειοδοτούνται.

Δεν μπορείς να βαρέσεις γεώτρηση όπου θέλεις, επίσης πρέπει να έχεις minimum απόσταση από γειτονική.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει ένας νοήμων άνθρωπος τη λογική του "δικαιώματα χρήσης νερού";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Άντε και δημοκρατικά να επιβάλουν δικαίωμα χρήσης οξυγόνου, δικαίωμα χρήσης ζωής, δικαίωμα χρήσης κρίσης.

Στο νησι μου, μπορεις να δεις ποιο ειναι, σε ορισμενα σημεια δεν εχουν νερο και βαζουν σε δεξαμενες για να τροφοδοτουν την περιοχη. Το νερο το μεταφερουν με βυτιοφορα και πιο πολυ κοστιζει το πετρελαιο του βυτιοφορου παρα το νερο που πληρωνουν οι καταναλωτες.

Ειχε γινει καποια στιγμη αποπειρα να ανοιξει γεωτρηση ο δημος για νερο ωστε να γλυτωσει το περα-δωθε. Το αποτελεσμα ηταν να πανε καποιοι εξυπνοι παραπερα, να τρυπησουν λιγο πιο βαθυα και να παιρνουν το νερο εκεινοι. Μετα αλλος πηγε και ανοιξε ακομα πιο κατω και πηρε εκεινος το νεο. Ο δημος προφανως δεν εκανε κατι γιατι παιζονται συμφεροντα με ψηφους κλπ.

Αυτα μου τα εχει μεταφερει γνωστος απο την περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω τεραστίας κατανάλωσης νερού οι γεωτρήσεις ελέγχονται και αδειοδοτούνται.

Δεν μπορείς να βαρέσεις γεώτρηση όπου θέλεις, επίσης πρέπει να έχεις minimum απόσταση από γειτονική.

Sorry αλλά δεν μου κάνει σαν απάντηση. Το νερό είναι δημόσιο αγαθό. Αν βλέπουν οτι δεν τους φτάνει ας κάνουν αφαλατώσεις κτλ. "We have the technology". Plus έχω γεώτρηση χρόνια πριν βγάλουν το νόμο. Αν δεν είχα να πλερώσω το χαράτσι θα μου το μπαζώνανε; Και το δημόσιο μπορεί να βαράει όπου του ταυλώσει(δες συνέχεια μηνύματος);

Το αποτελεσμα ηταν να πανε καποιοι εξυπνοι παραπερα, να τρυπησουν λιγο πιο βαθυα και να παιρνουν το νερο εκείνοι.

Ακριβώς αυτό μας έκανε εμάς ο δήμος. Είχαμε χτυπήσει πρώτοι στο χωράφι μας και μόλις είδαν ότι παίζει φλέβα πήγαν στο απο πάνω χωράφι και βαρέσανε γεώτρηση και δίνουν στο χωριό. Τώρα με το πόσιμο νερό ποτίζουν τα χωράφια τους και η στάθμη έχει πέσει σε τέτοιο σημείο που αναγκαστήκαμε να ρίξουμε 2 μέτρα πιο κάτω το μοτέρ. Viva λαλάκα Έλληνα.

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.