Jump to content




DJD

Recommended Posts

πήρα προχθές από eshop.gr

ενα watt-o-meter ... 9.9€

Ποιoς θέλει μετρήσεις ? :D

Εγω τη σωστή κίνηση την έκανα πριν 1.5 χρόνο ...

@πύρινο ΑΤΟΜ @ 1.8 ghz και κατεβαστήρι.

Η ΔΕΗ πραγματικά έπεσε..

Ααα.. και έκοψα και τα hd x264 encodings :p

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδόσεις πιάσανε ταβάνι για το 99% που κάνουμε στα πισιά οπότε ακολουθούμε την νέα μόδα (ίσως λάθος λέξη, αλλά δεν μου έρχεται άλλη). Ψάχνουμε τρόπους να μειώσουμε τον θόρυβο και να πετύχουμε χαμηλότερη κατανάλωση.

Σωστα, ετσι ειναι..

Απο τον q6600 δεν ειχα προβλημα με τις επιδοσεις ..μετα ηρθε ο 920 που προσφερε παραπανω και ζητουσε και παραπανω σε watt (βαλε κα τα νερα μεσα σε ολα αυτα).

Δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα με θορυβο σε ολη την πορεια ..με εξαιρεση προς το τελος που ψοφησαν 2 yate loons και αντικατασταθηκαν με 2 που ειχα και εκαναν λιγο θορυβο παραπανω.

Πλεον απεταξαμην και τον 920 και οτι ανεμηστηρα ειχα..και το μονο που ακουγεται ειναι οι 2 μηχανικοι...και ενα ανεπαισθητο coil wine ..και αυτο οχι παντα.

εδιτ

Μεγαλο βασανο το watt-o-meter.Απο κει και επειτα πηρα την κατω βολτα (σε watt :p)

Link to comment
Share on other sites

εδιτ

Μεγαλο βασανο το watt-o-meter.Απο κει και επειτα πηρα την κατω βολτα (σε watt :p)

και γω θέλω να δω τι ψάρια πιάνει το q6600 με την gpu etc...

και το κατεβαστήρι σε σύγκριση με το laptop ..αλλά και το netbook..

Το καλό έγινε όταν χάλασε η παλιά οθόνη 24" LG 80w και έβαλα μια 24" philips LED 36w..

εκεί όντως έπεσε πραγματικά η ζέστη μέσα στο δωμάτιο ..

Link to comment
Share on other sites

Τί ανάλυση είναι αυτή; :p

<-- casual gamer, ακόμα με 19" είμαι

pif ...θελει και 6πινο??

Aν δεν ηθελε θα την συμπαθουσα περισσοτερο.Aν ειναι ετσι τοτε ..7850 ftw..:p

(δε ξερω πως μου την εχει βαρεσει τωρα τελευταια..πρωτα κοιταω τι καιει ..και μετα τι προσφερει :p)

6 pin ναι, η όχι-και-τόσο-πιο-αργή 7750 δεν θέλει. Όπως και να έχει με ενα 450 corsair είμαι...

χαρακτηριστικά η 4670 που είχα πριν (ανευ 6-pin) ήταν rated στα =< 75w ενώ αυτή στα =< 80w. H 7750 είναι στα =< 55w. Θεωρητικά με ένα λίγο καλύτερα binned κομμάτι αυτή μπορεί να βγεί και χωρίς 6-pin

Link to comment
Share on other sites

ο θεος να βαλει το χερι του να βγει καμμια κοντη και single slot (οχι χοντρη:p) εκδοση της 7850 χωρις εξαπινο και την πηρα.Ας ειναι και με μικροτερα ρολογια (τοσο ωστε να μη θελει 6πινο).

Link to comment
Share on other sites

τι σε χαλαει ???Ασε να κανω ονειρα ρεεε :p

(με βαση αυτο κοιτουσα...long shot ...i know-δες 7770-7850)

7750..ena 25% κατω απο 7770...με το ρολογια στο -20%.

Και να μη νιωθει απο oc??(Ελπιζω να μη καναν καμμια βλακεια στο techpowerup.)

To μονο θετικο ειναι οτι δε καιει τιποτα...αλλα στο 24αρι (μου) θα τα βρει σκουρα.(οποτε θελησω να παιξω:p)

y.g

Aς το σταματησουμε ομως γιατι ακουω απο εδω γουργουρητα-νιαουρισματα του astro:p

Link to comment
Share on other sites

ξαναποσταρω...ψυχη βαθεια...

Καποια βλακεια καναν στο techpowerup.

Δεν γινεται με 1% οc στο gpu και 15% @memory να εχουν 10% παραπανω in game (με την 7770)

και με την 7750 με 13% oc@gpu και 10%@memory να παιρνουν 1 παραπανω frame sta 55fps στο ιδιο παιχνιδι!!!(2% μονο??)

wtf??

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να γράφω και πάλι εδω! :flex:

και δεν το είχα πάρει χαμπάρι!:boxed:

έχει κανεις πονοκέφαλο ? εγω ναι! και όσοι μίλησα επίσης! μήπως να πάρουμε το θέμα των αεροψακασμάτων λιγο πιο σοβαρά ?

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να γράφω και πάλι εδω! :flex:

και δεν το είχα πάρει χαμπάρι!:boxed:

έχει κανεις πονοκέφαλο ? εγω ναι! και όσοι μίλησα επίσης! μήπως να πάρουμε το θέμα των αεροψακασμάτων λιγο πιο σοβαρά ?

Για κάθε δράση μιας δύναμης, υπάρχει μια ίση και αντίθετη δύναμη αντίδρασης. Να προσέχεις από δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.