Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μουρχεται ο καλλιτεχνης κ λεει oh hai θα επενδυσω στην μετοχη pikachu...πως μπορω να δω αν αυτο το ονομα αντσποκρινεται σε ονομα εταιριας/μετοχης η ο καλλιτεχνης πουλα φουμαρα;

Όπως είπαν τα παιδιά bloomberg, google finance κτλ θα σου δώσουν μια εικόνα για την επιχείρηση. Τώρα για να εκτιμήσεις αν αυτή η μετοχή αξίζει τα τσακωνοφράγκα υπάρχουν ένα μύριο διαφορετικές μεθόδοι(αλληλοσυμπληρώμενες). Καμια απο αυτές δεν είναι 100% bullet proof. Κάποιος μπορεί να κάνει θεμελιώδη ανάλυση. Αλλος τεχνική. Άλλος μπορεί να πάρει αποφάσεις βάσει του πως επηρεάζει την μετοχή ο αστρικός χάρτης (αληθινό παραδειγμα απο συναδελφό μου)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Lab!:)

Σαν σήμερα

1926: με διαταγή του δικτάτορα Θεόδωρου Πάγκαλου, απαγορεύεται στις γυναίκες να φοράνε κοντή φούστα. Η άκρη του υφάσματος πρέπει να απέχει 30 εκατοστά από το έδαφος.

κάτω οι δικτάκτορες!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Lab!:)

Σαν σήμερα

1926: με διαταγή του δικτάτορα Θεόδωρου Πάγκαλου, απαγορεύεται στις γυναίκες να φοράνε κοντή φούστα. Η άκρη του υφάσματος πρέπει να απέχει 30 εκατοστά από το έδαφος.

κάτω οι δικτάκτορες!:p

ειπανε και ποσο πανω πρεπει να αρχιζει? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Lab!:)

Σαν σήμερα

1926: με διαταγή του δικτάτορα Θεόδωρου Πάγκαλου, απαγορεύεται στις γυναίκες να φοράνε κοντή φούστα. Η άκρη του υφάσματος πρέπει να απέχει 30 εκατοστά από το έδαφος.

κάτω οι δικτάκτορες!:p

Κάτω οι φούστες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Lab!:)

Σαν σήμερα

1926: με διαταγή του δικτάτορα Θεόδωρου Πάγκαλου, απαγορεύεται στις γυναίκες να φοράνε κοντή φούστα. Η άκρη του υφάσματος πρέπει να απέχει 30 εκατοστά από το έδαφος.

κάτω οι δικτάκτορες!:p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=k_rCmTLKKJw]ΝΤΑΛΑΡΑΣ DALARAS " ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΠΑΓΚΑΛΟΥ " 1968 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

κάτσε γιατί δεν είχα καν παιχνίδι για να την δοκιμάσω :p

χτες έβαλα crysis 1 και την πρωτοδοκίμασα

.--------------------------------------------------------------------.

| Session Start: 28 January 2004 |

| Participants: |

| Chosen_Free_DSL_Rox! (xxxxxxxx[MENTION=19600]hot[/MENTION]mail.com) |

| DFI NFII LANPARTY ULTRA B is here, 9800pro on road ;) (xxxxxxxx[MENTION=19600]hot[/MENTION]mail.com) |

.--------------------------------------------------------------------.

[19:39:09] Chosen_Free_: gio

[19:39:13] DFI NFII LAN: ?

[19:39:17] Chosen_Free_: ti leei h DFI, tha parw mallon thn idia

[19:39:36] DFI NFII LAN: gamaei

[19:40:31] Chosen_Free_: probs me sata kai loipa? dokimases?

[19:40:53] DFI NFII LAN: oxi re

[19:40:57] DFI NFII LAN: den thn evala epanw

[19:42:58] Chosen_Free_: ...

[19:43:05] Chosen_Free_: tote ti gamaei re? fatsika?

...

http://www.thelab.gr/off-topic/koryfaies-atakes-melon-tou-thelab-gr-6133-3.html#post77200

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

:p

well δεν έχω νούμερα αλλά 1280χ1024, όλα high, 4χfsaa, 16af, vsync off και πήγαινε νεράκι

pif ...θελει και 6πινο??

Aν δεν ηθελε θα την συμπαθουσα περισσοτερο.Aν ειναι ετσι τοτε ..7850 ftw..:p

(δε ξερω πως μου την εχει βαρεσει τωρα τελευταια..πρωτα κοιταω τι καιει ..και μετα τι προσφερει :p)

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω πως μου την εχει βαρεσει τωρα τελευταια..πρωτα κοιταω τι καιει ..και μετα τι προσφερει :p

Πλησιάζει το καλοκαίρι, και ασυνείδητα θες να έχεις όσο γίνεται χαμηλότερη έκλυση θερμότητας. Το ίδιο έχω πάθει κι εγώ, και κάνω undervolting σε ό,τι μπορώ :p

Link to comment
Share on other sites

ποιο καλοκαιρι??Εχω ηδη πεταξει απο το μηχανημα μου 120 watt ..και απορω γιατι δε εχω βγαλει ακομα και τους 2 μηχανικους που μου τρωνε αλλα 15 που τους χρησιμοποιω στο περιπου μια φορα το 2ημερο.

(απλα ψιλοψαχνομαι σε psu ...και η θα παρω τουβλο για να μεταβω αργοτερα (καμποσο αργοτερα) σε mini itx της αρεσκειας μου(ισως να επρεπε να το ειχα κανει ηδη) ..ή να παω στο 300αρι F1 της bequiet...και να μεινω σε mini tower ή καποιο silverstone.

Link to comment
Share on other sites

ποιο καλοκαιρι??Εχω ηδη πεταξει απο το μηχανημα μου 120 watt ..και απορω γιατι δε εχω βγαλει ακομα και τους 2 μηχανικους που μου τρωνε αλλα 15 που τους χρησιμοποιω στο περιπου μια φορα το 2ημερο.

(απλα ψιλοψαχνομαι σε psu ...και η θα παρω τουβλο για να μεταβω αργοτερα (καμποσο αργοτερα) σε mini itx της αρεσκειας μου(ισως να επρεπε να το ειχα κανει ηδη) ..ή να παω στο 300αρι F1 της bequiet...και να μεινω σε mini tower ή καποιο silverstone.

Ποσο σου ρθε η ΔΕΗ.

Μολογα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν θεμα Δεη(ς) .

Απλα προσπαθω να πετυχω το ιδιο "εργο"(+-) με σαφως μικροτερο κοστος(καταναλωση).(εστω και αν δε φαινεται αμεσα στο πρωτο λογαριασμο)

Τωρα για ποιο λογο το κανω αυτο και απο που ξεκινησε...ακομα προσπαθω να μαθω.

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδόσεις πιάσανε ταβάνι για το 99% που κάνουμε στα πισιά οπότε ακολουθούμε την νέα μόδα (ίσως λάθος λέξη, αλλά δεν μου έρχεται άλλη). Ψάχνουμε τρόπους να μειώσουμε τον θόρυβο και να πετύχουμε χαμηλότερη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.