Jump to content




DJD

Recommended Posts

Εσύ πήρες αύξηση σήμερα και εγώ απόλυση...

Κρίμα ρε Πέτρο υπομονή :(

^^^Μακακισμένη λέξη η υπομονή σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο :wall:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πήρες αύξηση σήμερα και εγώ απόλυση...

Πέτρο καλή δύναμη και ελπίζω σύντομα να ξαναβρεις δουλειά. Πραγματικά στεναχωρήθηκα μολις το διαβασα. :(

Καλά κουράγια φίλε !

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά.

Απλά έπρεπε να φύγουν 3 άτομα, τα κριτίρια δεν ήταν τεχνοκρατικά (καλός στη δουλειά και τα λοιπά) αλλά πόσο συχνά ζήταγες λεφτά από μια επιχείρηση που σου χρωστάει ένα χρόνο μισθούς. Και εγώ τώρα τελευταία ζήταγα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βρίσκω δουλειά και ψάχνω εδώ και μήνες. Ακόμα και η πιο απλή περιστασιακή δουλειά (πχ φυλλάδια) ειναι full απο άτομα. Κοίτα να δεις που μικροί νομίζαμε οτι θα αποφασίσουμε τι δουλειά μας αρέσει να κάνουμε και τελικά καταλήγουμε να μην υπάρχει ΚΑΜΙΑ , ουτε καν αυτές που δεν φανταζόμασταν οτι θα τις κάναμε.

Σκέφτηκα να μην κόψω την αναβολή λογο σπουδών αφου τελείωσα και να εκμεταλλευτώ την ευκαιρία να βρω έστω και περιστασιακά δουλειά, ώστε να μαζέψω χρήματα να ειμαι άνετος στην θητεία μου αλλα τελικά τα ίδια @#%@

τώρα μου μπαίνουν ιδέες και σκέφτομαι τι θα συναντήσω τελειώνοντας την θητεία.

μια χαρά :T:

Link to comment
Share on other sites

Και να μου λέει ο τεχνικός διευθυντής κάτσε υπερωρίες πέρσι το καλοκαίρι και θα "ληφθούν υπόψιν προς όφελός μου" και να κάνω 150 ώρες, το 2ο high score με αποτέλεσμα να χάσω όλα τα καλοκαιρινά απογεύματα και φέτος απλά ο τεχνικός διευθυντής να λέει ότι "εγώ δεν είχα λόγο ποιοί θα φύγουν, άλλοι αποφάσισαν".

Link to comment
Share on other sites

Και να μου λέει ο τεχνικός διευθυντής κάτσε υπερωρίες πέρσι το καλοκαίρι και θα "ληφθούν υπόψιν προς όφελός μου" και να κάνω 150 ώρες, το 2ο high score με αποτέλεσμα να χάσω όλα τα καλοκαιρινά απογεύματα και φέτος απλά ο τεχνικός διευθυντής να λέει ότι "εγώ δεν είχα λόγο ποιοί θα φύγουν, άλλοι αποφάσισαν".

Από ψέμματα σε τούτο το τόπο είμαστε ζάμπλουτοι

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε ψέμματα, το ξέρω ότι έχει βγάλει την ουρά του απέξω. Αυτός χρειάζεται όλα τα άτομα που είμασταν εκεί για να βγάλει το έργο. Τα 2 άτομα άνωθεν από αυτόν όμως θέλουν περικοπές εξόδων, οπότε τους είπε κάντε ό,τι θέλετε.

Τεσπα, ας σταματήσω εδώ δεν έχει νόημα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4643]o polonos[/MENTION]

Σου έχω γειτόνισσα milfάκι ψιλόmeh. Είσαι λίγο μεγαλύτερος και θυμήθηκα τις περιπέτειές σου με την άλλη. Έχει και εταιρεία security να σε πάρει, αν θες δουλειά.

PLZ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ, ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ.

shocked01.jpg

count me in

Link to comment
Share on other sites

Και να μου λέει ο τεχνικός διευθυντής κάτσε υπερωρίες πέρσι το καλοκαίρι και θα "ληφθούν υπόψιν προς όφελός μου" και να κάνω 150 ώρες, το 2ο high score με αποτέλεσμα να χάσω όλα τα καλοκαιρινά απογεύματα και φέτος απλά ο τεχνικός διευθυντής να λέει ότι "εγώ δεν είχα λόγο ποιοί θα φύγουν, άλλοι αποφάσισαν".

hahah, sounds familiar. ειδικα το περυσινο καλοκαιρι δεν το θυμαμαι καν.

αν δεν εχεις μεγαλα παγια εξοδα τουλαχιστον θα αυξησεις τις ωρες για χομπυ.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πήρες αύξηση σήμερα και εγώ απόλυση...

ποιος είναι ο κλάδος σου?

Πάντως και εγώ αρχικά ήταν να απόλυτης (πέρασα έναν μηνα κόλαση) γιατί έκλεινε το τμήμα μου και τελικά πήρα προαγωγή.

πάντως από προσωπική εμπειρία ο μονος τρόπος να βρείς δουλειά (να αυξήσεις τις πιθανότητες να βρείς δουλειά) είναι να το μάθουν όλοι πως ψάχνεις, μέχρι και άτομα που δεν έχεις μιλήσει ποτε μαζί τους και να πηγαίνεις σε εταιρίες είτε ψάχνουν είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βρίσκω δουλειά και ψάχνω εδώ και μήνες. Ακόμα και η πιο απλή περιστασιακή δουλειά (πχ φυλλάδια) ειναι full απο άτομα. Κοίτα να δεις που μικροί νομίζαμε οτι θα αποφασίσουμε τι δουλειά μας αρέσει να κάνουμε και τελικά καταλήγουμε να μην υπάρχει ΚΑΜΙΑ , ουτε καν αυτές που δεν φανταζόμασταν οτι θα τις κάναμε.

Σκέφτηκα να μην κόψω την αναβολή λογο σπουδών αφου τελείωσα και να εκμεταλλευτώ την ευκαιρία να βρω έστω και περιστασιακά δουλειά, ώστε να μαζέψω χρήματα να ειμαι άνετος στην θητεία μου αλλα τελικά τα ίδια @#%@

τώρα μου μπαίνουν ιδέες και σκέφτομαι τι θα συναντήσω τελειώνοντας την θητεία.

μια χαρά :T:

Χτύπα ένα τηλ. στην city press, ζητάνε συχνά άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά.

Απλά έπρεπε να φύγουν 3 άτομα, τα κριτίρια δεν ήταν τεχνοκρατικά (καλός στη δουλειά και τα λοιπά) αλλά πόσο συχνά ζήταγες λεφτά από μια επιχείρηση που σου χρωστάει ένα χρόνο μισθούς. Και εγώ τώρα τελευταία ζήταγα...

Όταν ο άλλος σου χρωστάει ένα χρόνο μισθούς, συγνώμη κιόλας αλλά που στο Δι@ολο θα βρεις λεφτά για να πας και να έρθεις από την δουλειά. τόσο παράλογος είμαι.?? εγώ είμαι με -20% 2 χρόνια συν ένα μήνα μέσα σε πληρωμές και αρχίζω να την ακούω άσχημα.

Όσο για τα κριτήρια καλός πια είναι αυτός που παίρνει 600 ευρώ (και αν) και βγάζει και τον σκασμό.

Πέτρο καλή τύχη και την υγεία σου πάνω από όλα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4802]PetrosD[/MENTION]

κουράγιο ρε συ

α και για να μη ξεχνιομαστε

@@@@@@@@##&((&@(&(~(&!(&(!^(&(@&(#&(#&(()#&(__(_&

&_(@((&(&^#(#^^^^^^^^^^^^^^^^((Ε7΅)(&(΅&(@&@(*^6)622302222@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@*&*&*$&*@&*@&@(&(&)!*)@)!()!(!)!)!)!)!)!!))!

Έγινε επεξεργασία από DJD
To ξεχειλωσες
Link to comment
Share on other sites

Τοπογράφος Μηχανικός Τ.Ε.

Ασχολούμουν με Κτηματολόγιο και πιο συγκεκριμένα στο κτηματολογικό γραφείο Μαραθώνα.

πρακτικά τι δουλειές μπορείς να κανεις?

γιατί και εγώ είμαι γραφίστας αλλα μπορώ να δουλεύω σε τυπογραφείο, πλοτεραδικο, laser εκτυπώσεις, σελιδοποίησης, βιβλιοδεσίες, διαχείριση και προετοιμασία χαρτικών (εκτυπώσεων) e.t.c.

(βασικά κατά κόρον τι χαμαλίκι μπορείς να κανεις, γιατί για τα αλλα είναι λίγο δύσκολο πλέον)

Link to comment
Share on other sites

Τοπογραφικά, ηλεκτρονική σχεδίαση*, κατόψεις-τομές, διόρθωση DTM για ορθοφωτοχάρτες και σε ευρύτερο πλαίσιο, να τρέχω πολεοδομία, άλλες εργασίες στον υπολογιστή (κείμενα και λογιστικά φύλλα). Α, και βάσεις δεδομένων.

*και προετοιμασία για εκτύπωση και εκτύπωση σχεδίων

Link to comment
Share on other sites

Τοπογραφικά, ηλεκτρονική σχεδίαση*, κατόψεις-τομές, διόρθωση DTM για ορθοφωτοχάρτες και σε ευρύτερο πλαίσιο, να τρέχω πολεοδομία, άλλες εργασίες στον υπολογιστή (κείμενα και λογιστικά φύλλα). Α, και βάσεις δεδομένων.

*και προετοιμασία για εκτύπωση και εκτύπωση σχεδίων

έχεις παιδιά σκυλιά γατιά εδώ στην ελλάδα?

γιατί μάλλον με αυτά μονο στο εξωτερικό πλέον :/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.