Jump to content




DJD

Recommended Posts

n00b rant...

Διαβαζα κι εγω τοσο καιρο στα διαφορα thread με τις καρτες γραφικων τραγικα πραγματα...

Αν δεν εχεις το τελευταιο μοντελο, δεν παιζει το παιχνιδι, αν δεν εχεις μονοπυρηνη καρτα δεν παιζεται, αν βαλεις φιλτρα ολα ultra high χανεις απο την μαγεια του κατασκευαστη και ψαρωνα...

Τα πιστευα ολα... Καποια στιγμη συνειδητοποιώ οτι εδω και κοντα 1 χρονο εχω CF (Απο την προσφορα που εβγαλε το Π εκεινη την sapphire 5850 περσυ). Το λιγο που βρισκω χρονο και παιζω ολο αυτο τον καιρο, πιστευα οτι επρεπε να εχω μαζεψει τοσο microstuttering που αμα τα αθροισω ολα τα ms μαζι θα κερδισω 5 μερες απο την ζωη μου...

Αλλα τοσο καιρο δεν το προσεχα γιατι οπως ειπαμε εγω ειχα ξεχασει οτι εχω CF οποτε δεν εψαχνα για stuttering... :hehe:

Τωρα που πηρα τον Κορεατη, μετακομισα απο 1920 στα 2560... ~50% παραπανω pixel αρα ~50% κατω η αποδοση κλπ κλπ....

Ολοχ#%#$ος ημουνα... λεω πω πω ολα θα σερνονται... Κριμας που δεν θα το χαρω το μονιτορ στα παιχνιδια, μονο στα... word και στις γραφικες θα το φχαριστιεμαι κλπ κλπ...

Εβαλα δειλα δειλα το Mass Effect 2... ε λεω... παλιο παιχνιδι ειναι... θα το σηκωνουν ανετα οι 5850@2560... Οντως μια χαρα ολο το παιχνιδι κυλησε νερακι... και πολλαν το εχαρηκαν...

Βαζω και το 3...ωπα λεω αυτο ειναι καινουργιο, θα το γονατισει... :p

Ρε παιδια μετα απο 1 Mass effect 2 και το 80% του Mass effect 3...

ακομα δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτο το stuttering που φωναζουνε ολοι...??? Tις τελευταιες 2 μερες ψαχνω να το βρω κιολας... Προφανως παιζοντας... δεν καθομαι 6 ωρες να βλεπω demo+benchmark ψαχνωντας το χαμενο frame

Για χαβαλε εβγαλα και την 1 5850 και επαιξα ΜΕ3 με μονη καρτα...

ΜΗΔΕΝ διαφορα ειδα (και σε fps και σε... απουσια stuttering σε 2 αποστολες που επαιξα με πιστολιδι κλπ κλπ...

Νταξει οκ δεν εχω βαλει ΑΑ (λογω κοτιασης) μονο 16x AF.... Θεωρω το να βαλω ΑΑ στα 2560 ειναι ηλιθιο και απλα θα το βαλω για να λεω οτι το εχω και να με θαυμαζουν ολοι...

WTF??????

Link to comment
Share on other sites

n00b rant...

Διαβαζα κι εγω τοσο καιρο στα διαφορα thread με τις καρτες γραφικων τραγικα πραγματα...

Αν δεν εχεις το τελευταιο μοντελο, δεν παιζει το παιχνιδι, αν δεν εχεις μονοπυρηνη καρτα δεν παιζεται, αν βαλεις φιλτρα ολα ultra high χανεις απο την μαγεια του κατασκευαστη και ψαρωνα...

Τα πιστευα ολα... Καποια στιγμη συνειδητοποιώ οτι εδω και κοντα 1 χρονο εχω CF (Απο την προσφορα που εβγαλε το Π εκεινη την sapphire 5850 περσυ). Το λιγο που βρισκω χρονο και παιζω ολο αυτο τον καιρο, πιστευα οτι επρεπε να εχω μαζεψει τοσο microstuttering που αμα τα αθροισω ολα τα ms μαζι θα κερδισω 5 μερες απο την ζωη μου...

Αλλα τοσο καιρο δεν το προσεχα γιατι οπως ειπαμε εγω ειχα ξεχασει οτι εχω CF οποτε δεν εψαχνα για stuttering... :hehe:

Τωρα που πηρα τον Κορεατη, μετακομισα απο 1920 στα 2560... ~50% παραπανω pixel αρα ~50% κατω η αποδοση κλπ κλπ....

Ολοχ#%#$ος ημουνα... λεω πω πω ολα θα σερνονται... Κριμας που δεν θα το χαρω το μονιτορ στα παιχνιδια, μονο στα... word και στις γραφικες θα το φχαριστιεμαι κλπ κλπ...

Εβαλα δειλα δειλα το Mass Effect 2... ε λεω... παλιο παιχνιδι ειναι... θα το σηκωνουν ανετα οι 5850@2560... Οντως μια χαρα ολο το παιχνιδι κυλησε νερακι... και πολλαν το εχαρηκαν...

Βαζω και το 3...ωπα λεω αυτο ειναι καινουργιο, θα το γονατισει... :p

Ρε παιδια μετα απο 1 Mass effect 2 και το 80% του Mass effect 3...

ακομα δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτο το stuttering που φωναζουνε ολοι...??? Tις τελευταιες 2 μερες ψαχνω να το βρω κιολας... Προφανως παιζοντας... δεν καθομαι 6 ωρες να βλεπω demo+benchmark ψαχνωντας το χαμενο frame

Για χαβαλε εβγαλα και την 1 5850 και επαιξα ΜΕ3 με μονη καρτα...

ΜΗΔΕΝ διαφορα ειδα (και σε fps και σε... απουσια stuttering σε 2 αποστολες που επαιξα με πιστολιδι κλπ κλπ...

Νταξει οκ δεν εχω βαλει ΑΑ (λογω κοτιασης) μονο 16x AF.... Θεωρω το να βαλω ΑΑ στα 2560 ειναι ηλιθιο και απλα θα το βαλω για να λεω οτι το εχω και να με θαυμαζουν ολοι...

WTF??????

Πεστα!:T:

Γι αυτό το cf πια έχω διαβάσει το άπειρο αρνητικο feedback..:fist:

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν την λες χρησιμη... Σαν να λεω εγω πως τα 4GB μου περισσευουν οταν αλλοι κλαψουριζουν γιατι τα 8GB δεν φτανουν. Και παει λεγοντας...

Το οτι δεν εχει προβλημα ο SLN στα συγκεκριμενα games με CFX (ή οτι δεν ειδε διαφορες κλπ κλπ) δεν σημαινει πως αλλοι δεν εχουν. Δεν υπαρχει θεμα προς συζητηση πανω σε αυτο (ή μαλλον υπαρχει, για οσους εχουν προβλημα).

Link to comment
Share on other sites

Η χρήσιμη πληροφορία του παραπόνου σου θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει ένα πολύ ωραίο θέμα προς συζήτηση. Αλλά τι σε νοιάζει είπαμε ε;

That is correct mein freund... :T:

Εξακτλυ 4 φακς γουερ γκιβεν...

Μην το κουραζουμε... ο οποιοσδηποτε κανει ενα οποιοδηποτε παραπονο στο ΠΟΘ (απο τα fps της καρτας τους μεχρι την ακριβεια στο σουπερ μαρκετ στα βερυκοκα Κορινθιας) θα μπορουσε καλλιστα να κανει ενα (πολυ ωραιο) νεο θεμα... ειτε σε καποια κατηγορια, ειτε στο OT...

Ουτε το κανω για να ξεκινησουνε να λενε οι hardcore-αδες "α κοιτα τι λεει ο n00b" ουτε τιποτα.

Μου ηρθε να το πω, το ειπα. Νομιζω αυτο ειναι η καρδια του ΠΟΘ... :p

Αμα ειναι να το εχουμε μονο για καλημερα/καλησπερα/καληνυχτα/και του χρονου (TM Sifu versus) το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Σύντομη συζήτηση με τον Πακιστανό σήμερα σε Βενζινάδικο BP:

-να βάλω racing που βγάζει περισσότερα χιλιόμετρα?

-όχι, απλή!

-την έχουμε σε προσφορά!

-πόσο?

-1.985! (γελώντας!)

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Μας πήραν στο ψιλό και οι Πακιστανοί!:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.