Jump to content




DJD

Recommended Posts

23 Μαρτίου: παγκόσμια ημέρα Μετεωρολογίας

Σαν σήμερα:

1821: Οι έλληνες επαναστάτες καταλαμβάνουν την Καλαμάτα και τη Βοστίτσα (σημερινό Αίγιο)

Στην Αγία Λαύρα, ο Παλαιών Πατρών Γερμανός, ο Λόντος και ο Ζαΐμης υψώνουν το λάβαρο της επανάστασης.

1839: Καταγράφεται για πρώτη φορά η λέξη ΟΚ. Λέγεται ότι προέρχεται από την ελληνική φράση «Όλα Καλά» που έγραφαν οι πρόγονοι μετανάστες, που δούλευαν στο λιμάνι, πάνω στα κιβώτια με το εμπόρευμα. Πάντως, η εφημερίδα της εποχής Boston Morning Post γράφει ότι ο όρος προέρχεται από το ανορθόγραφο «Oll Korrect» (αντί για το σωστό All Correct). Μάλλον έχει δίκιο, αφού το 1839 δεν ήταν η εποχή της μετανάστευσης στο νέο κόσμο για τους Έλληνες.

1857: Η Ελίσα Ότις δημιουργεί τον πρώτο ανελκυστήρα, που μπαίνει σε λειτουργία στη Νέα Υόρκη.

1903: Οι αδελφοί Ράιτ παρουσιάζουν το δημιούργημα τους, που έμελλε να κατακτήσει τους αιθέρες και να εκμηδενίσει τις αποστάσεις, το αεροπλάνο.

1904: Ιδρύεται το Χημικόν Εργαστήριον του Υπουργείου Οικονομικών, το οποίο αργότερα θα μετονομαστεί σε Γενικό Χημείο του Κράτους.

1919: Ο Μπενίτο Μουσολίνι ιδρύει το φασιστικό πολιτικό του κίνημα στο Μιλάνο της Ιταλίας.

1992: Σημειώνεται ο 6.000.000ός πόντος στο NBA.

1992: Το φιάσκο της Λουίζης Ριανκούρ. Η Ελληνική Αστυνομία «ακουμπά» τη 17 Νοέμβρη, αλλά τελικά τη χάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τα φοράει μία στη σχολή μου, δεν είναι μπαζόλικα;

429811_3399130420758_1344696997_3375335_427644215_n.jpg

Μωρέ είναι (λόγο της ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ σόλας), αλλά για πες πόσο ωραία είναι η τύπισσα? Δεν νομίζω να υπήρχε άλλος λόγος να κάτσεις να ψάξεις και να βρεις φωτό στο νετ για να την ποστάρεις εδώ. :dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως ούτε στα πμ απαντάνε οι "mods" μπορεί να μου πει κάποιος από εσάς πως σβήνεσαι από το φόρουμ αυτό;

κανε overclock την cpu σου πανω απο 9 GHz και κανε θρεντ με τα benchmarks :p

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ είναι (λόγο της ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ σόλας), αλλά για πες πόσο ωραία είναι η τύπισσα? Δεν νομίζω να υπήρχε άλλος λόγος να κάτσεις να ψάξεις και να βρεις φωτό στο νετ για να την ποστάρεις εδώ. :dance3::dance3:

Χάλια είναι. Εναμοπείνων emo, από τα άσχημα, 1.40 ύψος.

Τα είδα στο wall μου στο fb και θυμήθηκα.

Καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΘΑΙΝΩ ΣΒΗΝΩ ΧΑΝΟΜΑΙ

ΠΟΤΕ ΘΑ 'ΡΘΕΙ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΟΤΕ?!?!?

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ 24 ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΡΕΜΩ ΣΑ ΨΑΡΙ

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΜΑΤΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΩ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΟ ΣΚΟΡΔΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

17014960.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο άνοιξα το dreamweaver να γράψω λίγο κείμενο για ένα άρθρο... η ώρα ήταν 2:59.

Γράφω μισή σελίδα, ξανακοιτάω το ρολόι και γράφει 4:09.

Πως περνάει τόσο γρήγορα η ώρα όταν γράφω κείμενο για άρθρο δεν μπορώ να καταλάβω.

Goodnight!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.