Jump to content




DJD

Recommended Posts

Instant karma... κάνεις δύο καλά πράγματα χτές το βράδυ, κοιμάσαι κατά τις 4, ξυπνάς στις 6μιση το πρωί με στομαχόπονο.

Και αφού σε ξαναπάρει επιτέλους ο ύπνος, ξανα-ξυπνάς στις 8μιση με το ίδιο σκηνικό.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου !!

Όλος ο κόσμος γύρω μου αρρωσταίνει. Η οικογένεια πέρασε βαριά γρίπη με πυρετούς...

Εγώ ατσάλι!! Πέρσι είχα αρρωστήσει 5-6 φορές, φέτος ούτε μία. :)

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου !!

Όλος ο κόσμος γύρω μου αρρωσταίνει. Η οικογένεια πέρασε βαριά γρίπη με πυρετούς...

Εγώ ατσάλι!! Πέρσι είχα αρρωστήσει 5-6 φορές, φέτος ούτε μία. :)

thnx. κανονικά δεν θα με ένοιαζε αλλά κλασσικά σαν γκαντεμόσαυρα αρρώστησα 2 μέρες πριν παρουσιαστώ

Link to comment
Share on other sites

Όλος ο κόσμος γύρω μου αρρωσταίνει. Η οικογένεια πέρασε βαριά γρίπη με πυρετούς...

Εγώ ατσάλι!! Πέρσι είχα αρρωστήσει 5-6 φορές, φέτος ούτε μία.

Όσο λιγότερα δηλητήρια (aka φάρμακα) βάζεις στον οργανισμό σου, τόσο λιγότερο αρρωσταίνεις.

Είχα να κάνω έστω και πυρετό από το σχολείο. Ποτέ μου δεν έπαιρνα φάρμακα, το πολύ ένα σιρόπι αν είχα βήχα ή κάποιο παυσίπονο/αντιπυρετικό, συνήθως παρακεταμόλη.

Το 2000 με κόλλησε η κοπέλα μου μια άγρια γρίπη. Μετά από 3 ημέρες με 38-39°, αποφάσισα να πάρω αντιβίωση, με συνταγή φυσικά. Μου έδωσαν Klaricid. Δε λέω, σε 2 μέρες ήμουν καλά και σηκώθηκα από το κρεβάτι.

Έκτοτε όμως κι εγώ αλλά και η τότε κοπέλα μου, αποκτήσαμε στοματίτιδες (αύθες) κι εγώ, αρρώσταινα τουλάχιστον μια φορά το χρόνο. Φυσικά ότι και να γινόταν, δεν πήρα πάλι φάρμακο. Σημειωτέον δε, ότι αν διαβάσετε τις αντενδείξεις της Klaricid, το μόνο που δε λέει ότι θα πάθεις, είναι να πεθάνεις. Τα λέει όλα! Σχιζοφρένεια, στοματίτιδες, παράλυση, τύφλωση, εμμετούς, παραισθήσεις, κι ότι άλλο μπορείς να φανταστείς κι αυτό κυκλοφορεί με άδεια του ΕΟΦ στα φαρμακεία.

Τώρα, 10+ χρόνια μετά, είμαι στο ίδιο στάδιο όπως πριν το 2000. Φέτος, ούτε συνάχι δε με έπιασε και σκέψου ότι στο γραφείο αρρώστησαν όλοι, μάλιστα ο προϊστάμενός μου έλειψε όλη την προηγούμενη εβδομάδα... Το ίδιο και η γυναίκα μου, είναι με πονόλαιμο και βήχα. Εγώ τίποτα και δεν είμαι κανένα vitamin junkie. Ως επί το πλείστον, ότι παίρνω από τις τροφές, σπάνια θα πάρω συμπλήρωμα, εκτός αν κάνω κάποια ειδική διατροφή που το χρειάζεται.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα θέμα και αυτό, για το οποίο όμως δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

Προσωπικά, αποφεύγω τα φάρμακα και όταν είμαι άρρωστος μόνο αν είμαι βαριά παίρνω.

Πιστεύω και εγώ ότι βαραίνουν τον οργανισμό για κάποιο διάστημα.

Υ.Γ: Ούτε στον γιατρό πάω. Σπανίως...

Βλέπω άλλους έχουν ένα συνάχι, μία γρίπη και πάνε κατευθείαν. Έχω μάθει και τα φάρμακα που πρέπει να πάρω κάθε φορά. Δεν είναι δύσκολο... :p

Link to comment
Share on other sites

thnx. κανονικά δεν θα με ένοιαζε αλλά κλασσικά σαν γκαντεμόσαυρα αρρώστησα 2 μέρες πριν παρουσιαστώ

Μη μασάς ! Εγώ αρρώστησα την ημέρα που θα παρουσιαζόμουν αλλά challenge accepted και παρουσιάστηκα κανονικά ! Μια εβδομάδα ήμουν χάλια με πυρετούς και δέκατα αλλά από περιέργεια επειδή ήθελα να δω τι εκπαίδευση θα γινόταν την κάθε μέρα δεν πήγα ποτέ ΣΤΕΠ ! Ξέρω, όχι ότι πιο έξυπνο, αλλά δεν ήθελα να χάσω κάτι από την εμπειρία αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.